10.10.2012 0 Comments

Konferencia: Moderná škola budúcnosti realitou už dnes

Moderná škola nie je len témou konferencie, ktorú 9. októbra 2012 pripravila spoločnosť DATALAN, ale na mnohých slovenských školách už aj fungujúcou realitou. O informácie, ako môže modernizácia školy zefektívniť výučbu, uľahčiť štúdium žiakom a prácu pedagógom, sa zaujímalo viac než 120 zástupcov stredných škôl z celého Slovenska, ktorí sa konferencie zúčastnili.

Aktuálny ročník konferencie Moderná škola predstavil trendy na Slovensku aj vo svete, nové technológie pre podporu vzdelávania, nové služby pre študentov a učiteľov, a hostí zaujala aj prehliadka riešení moderných škôl s praktickými ukážkami. Prezentácie odborníkov priniesli informácie o možnostiach školstva na Slovensku, a hostí oboznámili s potenciálom, ktorý ponúkajú inovatívne technológie.

Úvod bol venovaný najmä zhodnoteniu trendov a modernizácie vzdelávania. DATALAN predstavil svoju stratégiu a víziu pre modernú školu. „Rozšíreným omylom je, že moderná škola vyžaduje obrovské investície, no ukazuje sa, že to nemusí byť vždy pravda. Často aj s malými investíciami a efektívnejším využitím existujúcich technológií je možné dosiahnuť posun a zlepšenie," hovorí Marek Paščák, člen predstavenstva a obchodný riaditeľ DATALANu. Podľa neho je však potrebné na modernizáciu myslieť aj v kontexte „zákazníkov" - čiže študentov. „Dnešné deti a mládež sú totiž navyknuté na iný druh konzumovania obsahu a vyžadujú často aj lákavý obal, nielen obsah," prízvukuje Paščák. S tým podľa neho súvisí využívanie moderných a interaktívnych foriem prezentácie učiva.

V druhej časti konferencie boli predstavené aj nástroje partnerov konferencie na modernizáciu vzdelávania. Epson napríklad predstavil svoje riešenie 3LCD pre atraktívnejšie zobrazovanie a interaktivitu. Microsoft zase prezentoval svoje cloudové riešenie kancelárskeho balíka Office 365. Zaujímavosťou bola interaktívna výučba s meracím systémom PASCO, ktorý je možné využívať aj mobilne a v PC následne analyzovať a zobrazovať namerané dáta, čo pre študentov simuluje reálnu prácu.

DATALAN predstavil aj svoj produkt KORWIN určený pre školy, ktorý výrazne zjednodušuje vedenie agendy, reportingu, financií, logistiky, či správy školskej dokumentácie. „Nástroj KORWIN je názornou ukážkou toho, ako užitočný program doslova za pár eur môže znamenať pre školu výraznú úsporu, pretože učitelia sa nemusia toľko venovať administratíve a navyše dokáže zefektívniť chod inštitúcie ako takej," povedal Paščák. „Slovenské školstvo dokáže byť konkurencieschopné. Ambície má a je obdivuhodné vidieť nasadenie ľudí, ktorí v tomto segmente pracujú. Verím, že o rok budeme mať možnosť na konferencii prezentovať ďalšie úspešné realizácie a zaujímavé projekty, ktoré budú na Slovensku pribúdať," uzavrel.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá