Image
5.5.2014 0 Comments

DVB-T prijíma takmer tretina Slovákov

DVBT.jpg Omnibusový prieskum spoločnosti GfK Slovakia je založený na osobnom dopytovaní prostredníctvom štandardu CAPI (Computer aided personal interviewing). Ide o prieskum multiklientsky, opakovaný, s presne určenou metodikou a preukázateľnou úrovňou kontroly. Prieskum sa realizuje počas roka v 6 vlnách.

Posledná vlna omnibusového prieskumu bola doplnená o otázky zamerané na príjem terestriálneho vysielania DVB-T slovenskými domácnosťami a zber dát bol zrealizovaný v druhej polovici marca 2014.

Analógové terestriálne vysielanie bolo na Slovensku ukončené koncom roka 2011.

Evolučná zmena priniesla digitálne terestriálne vysielanie (DVB-T), ktoré v uplynulých rokoch prechádzalo ďalšími významnými zmenami, zameranými na zvyšovanie pokrytia a zatraktívnenie programovej ponuky dostupnej cez bežnú anténu. Posledná jarná vlna omnibusového prieskumu ukázala zaujímavé fakty. Televízny signál aj prostredníctvom DVB-T prijíma vo svojej domácnosti takmer 30 % populácie SR vo veku 15-79 rokov a 3 % v rekreačnom objekte (chata, chalupa).

Príjem DVB-T v domácnosti sa využíva predovšetkým v menších a stredne veľkých mestách, v mestách s 20-50-tis. obyvateľmi je to až 39 % a v mestách s 50-100-tis. obyvateľmi je to 38 % populácie SR. Z regionálneho pohľadu v Banskobystrickom a Prešovskom kraji prijíma televízny signál aj cez terestriálnu anténu takmer 40 % obyvateľov. Samozrejme, časť populácie SR prijíma televízny signál v domácnosti okrem DVB-T zároveň aj inými, spravidla platenými formami príjmu televízneho signálu.

Pri výbere poskytovateľa TV signálu v domácnosti nižšiu cenu za televízne služby na úkor počtu televíznych kanálov preferuje 57,4 % populácie SR.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá