Image
4.10.2016 0 Comments

Conrad Electronic využíva IBM Cloud na personalizované oslovenie zákazníkov

Popredný český on-line predajca elektroniky Conrad Electronic si vybral IBM Cloud na rýchle a efektívne riadenie na mieru prispôsobených marketingových Kampani. Vďaka riešeniu IBM Cloud zákazníkom poskytuje jedinečný obsah a lepšie s nimi komunikuje naprieč jednotlivými predajnými kanálmi.
Conrad Electronic má vo svojej ponuke viac ako 140 000 rôznych druhov výrobkov od domácich spotrebičov až po spotrebnú elektronikov. V spolupráci so spoločnosťou VIVmail.cz, partnerom IBM, sa Conrad Electronic rozhodol implementovať pokročilé riešenie pre automatizáciu marketingu a e-mailových kampaní IBM Cloud. Od zavedenia riešenia IBM Marketing Cloud sa okamžite začala veľmi pozitívne prejavovať návratnosť investícií.
Conrad Electronic Česká republika sa na základe toho rozhodol zvýšiť investície do e-mailového marketingu. Po dvoch mesiacoch firma spustila niekoľko automatizovaných kampaní uvítacieho procesu a pod. Všetky tieto kampane boli vysoko účinné pri získavaní nových zákazníkov.
Každý zákazník teraz dostáva na mieru prispôsobený obsah, ktorý sa automatický generuje na základe jeho správanie počas nákupu. Dynamický obsah tiež výrazne zvýšil efektivitu e-mailových kampaní.
IBM Marketing Cloud priniesol spoločnosti Conrad Electronic zásadnú zmenu v oblasti tržieb. Zvýšila sa účinnosť e-mailových marketingových a znížil sa počet nedokončených nákupov. „Automatické programy sme prispôsobili správania zákazníkov. Výsledkom sú vyššie tržby za jeden odoslaný e-mail," hovorí Ferdinand Valent, marketingový manažér spoločnosti Conrad Electronic Česká republika.
IBM Marketing Cloud zvýšil Podiel e-mailového marketingu na celkových tržbách na 30 percent s tým, že v celkovom rozpočtu tvoria 10 percent. „Ak vezmeme do úvahy celkové Výsledky ak porovnáme ich s nákladmi na iné formy marketingu, podarilo sa nám pomocou IBM Marketing Cloud strojnásobiť efektivitu priamych e-mailových kampaní," dopĺňa Ferdinand Valent.

„IBM Marketing Cloud automaticky zobrazuje a kvantifikuje spôsoby, ktoré vedú zákazníka k nákupnému rozhodnutiu, a umožňuje Conradu segmentovať zákazníkov na základe ich záujmu o jednotlivé produkty. Následne spoločnosti Conrad Electronic poradí, ako čo najúčinnejšie osloviť danú skupinu zákazníkov,“ hovorí Branislav Šebo, generálny riaditeľ spoločnosti IBM Česká republika a Slovensko.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Trend Micro XGen výrazne zdokonaľuje ochranu koncových bodov

19.10.2016 19:00

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, oznámila uvedenie novej generácie ochrany koncových bodov XGen. Najnovšia technológia spoločnosti Trend Micro využíva rôznor ...

Tlačové správy

ČR: Dostupnosť sa stáva podmienkou digitálnej transformácie, ako dokladá aj 49 % medziročný rast Veeam v segmente podnikov

19.10.2016 17:45

Veeam významně rozšiřuje své portfolio s novou Veeam Availability Platform pro hybridní cloud, komplexním řešením dostupnosti pro virtuální, fyzické a cloudové pracovní procesy; a jmenuje Paula Mattes ...

Tlačové správy

ČR: Kompaktný audio systém pre náročných Bose SoundTouch 30 - väčší zvuk, ako od neho čakáte

19.10.2016 18:38

 Audiosystém Bose SoundTouch 30 je nejvýkonnějším přenosným přehrávačem Bose, který uspokojí náročné posluchače. Tento kompaktní systém rozezní překvapivě mohutným a dynamickým projevem i velké místno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá