Image
2.6.2014 0 Comments

Čo pre Apple znamená akvizícia Beats

apple_beats_95.jpg Apple v stredu konečne oficiálne potvrdil kúpu spoločnosti Beats, ktorá sa zaoberá predovšetkým vývojom slúchadiel. Prevádzkuje však aj streamovaciu službu, ktorá je pravdepodobne hlavným dôvodom tejto akvizície.

Po oznámení transakcie v hodnote 3 miliárd dolárov spoluzakladatelia Beats spolu s predstaviteľmi Applu odpovedali na otázky. Pozrite sa na to, čo sme sa dozvedeli.

"Ide predovšetkým o hudbu"

"Ide predovšetkým o hudbu a my sme hudbu vždy videli ako kľúč k spoločnosti a kultúre," uviedol Cook. "Hudba bola vždy srdcom Applu. Je hlboko v našej DNA."

Apple kúpil celú spoločnosť Beats, ktorá zahŕňa Beats Electronics (výrobca slúchadiel a reproduktorov) aj Beats Music, relatívne novú hudobnú streamovacie službu, ktorá už má 250 000 platiacich zákazníkov. Služba Beats Music bude aj naďalej ponúkaná pod vlastným názvom (prežijú aj jej aplikácie pre Android a Windows Phone) a nebude prepojená s iTunes. Beats Music povedie Eddy Cue z Applu, pričom spoluzakladatelia Beats Dr. Dre a Jimmy Iovine mu budú podriadení.

Prečo streamovanie hudby?

Apple odmietal vstup na trh s predplatenými hudobnými službami, pretože Steve Jobs si myslel, že by nikto nechcel platiť za požičiavanie skladieb - ľudia ich chcú vlastniť. Hudobný priemysel sa však v uplynulých rokoch zmenil. Aj keď iTunes stále dominujú, rast predplatiteľských služieb je značný. Apple pred rokom v USA spustil iTunes Radio, ale doteraz sa nepúšťal na trh s hudobným predplatným. To sa teraz zmení.

Prečo si Apple nevyvinul vlastnú hudobnú službu?

"Beats nám dajú všetko potrebné. Získame schopných ľudí, ktorí len tak nerastú na stromoch," uviedol Cook. "A mimochodom - my kupujeme spoločnosti. Viem, že o tom nehovoríme, ale počas roka 2013 sme kúpili 27 firiem. Akvizícia teda pre nás nie je nič nové." Apple poskytne Beats Music prostriedky a používateľskú základňu na ďalší rast. iTunes majú okolo 800 miliónov používateľov, z ktorých všetci u neho majú uloženú platobnú kartu, a teda sa môžu jednoducho stať predplatiteľmi Beats Music.

A čo slúchadlá?

Apple v minulosti vyrábal slúchadlá aj reproduktory, ale masovo s nimi (okrem toho, že ich pribaľuje k svojim produktom) nikdy príliš neuspel. Ako uviedol sám Iovine, slúchadlá Apple sú dobré tak na to, aby používateľ zistil, "či funguje zvuk".

Iovine dodal, že "naším cieľom je, aby si každý, kto si na svete kúpi telefón, kúpil aj naše slúchadlá". Na svete je vyše pol miliardy vlastníkov iPhonov, a keby si aspoň 10 % z nich kúpilo produkt Beats, znamenalo by to pre firmu veľký rast.

Na Beats Electronics bude dohliadať Phil Schiller, šéf marketingu v Apple. Beats budú pri produkcii slúchadiel môcť využiť širokú distribučnú sieť Applu a jeho slúchadlá budú aj naďalej predávať v Apple Store.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá