Image
2.6.2014 0 Comments

Pošlite svoj tip na najlepšiu slovenskú IT firmu, IT osobnosť, IT projekt a IT produkt!

itgala_hostesky2.jpg Komisia pozostávajúca zo zástupcov profesijných IT organizácií a slovenských IT médií každoročne udeľuje ocenenia IT firma, IT osobnosť a IT projekt. Hodnotiace kritériá sú verejne známe a snahou komisie je, aby bol celý proces výberu čo najviac objektívny.

Členovia komisie sú si vedomí, že nemusia poznať všetky významné firmy či osobnosti, ktoré prispievajú k rozvoju IT priemyslu na Slovensku. Preto aj tento rok chcú dať slovenskej odbornej IT verejnosti možnosť nominovať kandidátov do širšieho výberu a touto cestou dať možnosť zapojiť sa do súťaže aj možno menej známym, napriek tomu dôležitým a významným firmám, osobnostiam či úspešným IT projektom a slovenským IT produktom.

Pokiaľ takú IT osobnosť, firmu, produkt a projekt poznáte a podľa hodnotiacich kritérií má šancu získať toto ocenenie pošlite nám svoj tip! Stačí iba vyplniť nižšie uvedený formulár. Ak uvediete aj svoje kontaktné údaje, budete zaradení do žrebovania o vstupenku na prestížny galavečer IT GALA 2014.

Pre bližšie informácie prinášame postup hodnotenia, ako aj jeho kritériá. V prvom kole komisia zostaví širšie nominácie, ktoré zodpovedajú kritériám hodnotenia. V tomto štádiu môže odborná verejnosť poslať svoje tipy a odporúčania. Následne si komisia vyžiada od kandidátov doplňujúce informácie prostredníctvom dotazníkov.

Získané podklady komisia spracuje a podľa hodnotiacich kritérií pridelí osobnostiam a firmám bodové hodnotenie. Podľa počtu získaných bodov zostaví komisia užšie nominácie (prvých piatich, o ktorých sa bude hlasovať v abecednom poradí). Z prvých 5 nominovaných firiem komisia v ďalšom kroku podľa najvyššieho počtu bodov určí absolútneho víťaza. Mená víťazov budú uverejnené až na slávnostnom vyhlásení na podujatí IT GALA.

Hodnotiace kritériá

IT OSOBNOSŤ:

• prínos k technickému rozvoju v oblasti IT
• prínos k rozvoju IT biznisu na Slovensku
• účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, akademické funkcie
• podpora vzdelávania, osvety a informovanie verejnosti (prednášky, články)

IT FIRMA:

• exportné aktivity, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hod-noty
• uvedenie unikátnych produktov a služieb, rozvoj nových trhových segmentov
• investície do rozvoja firmy, školenia a vzdelávania zamestnancov
• spolupráca vo výskume a vývoji s akademickou sférou, výskumnými ústavmi
• verejnoprospešné projekty, podpora školstva a zdravotníctva, osvetová činnosť

IT PROJEKT:

• prínos pre cieľovú skupinu
• využívanosť služby
• originálnosť riešenia
• referencie projektu

IT PRODUKT

• inovatívnosť a originálnosť
• dizajn a úžitkové vlastnosti
• prínos pre cieľovú skupinu
• využívanosť

Poznámka: nutnou podmienkou je slovenský pôvod produktu tak aby bol vývoj produktu z viac ako 50 % realizovaný v rámci SR, jeho následná výroba však mohla prebiehať aj v zahraničí. V prípade, ak bol vývoj produktu realizovaný v rámci SR z menej ako 50 %, tak jeho výroba, riadenie musí z viac ako 50 % prebiehať v SR alebo pôvodná myšlienka musí pochádzať zo SR.

Zastúpenie profesijných IT organizácií a slovenských IT médií v komisii: ITAS, CTF, ISACA, SITA, eFocus, PC REVUE, Živé.sk, INFOWARE a ITnews.sk.

Správy z predchádzajúcich ročníkov: ITgala.sk

Pošlite svoj tip na udelenie ocenenia IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka 2014 vyplnením nasledovného formulára:

Loading...

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá