Image
2.6.2014 0 Comments

Pošlite svoj tip na najlepšiu slovenskú IT firmu, IT osobnosť, IT projekt a IT produkt!

itgala_hostesky2.jpg Komisia pozostávajúca zo zástupcov profesijných IT organizácií a slovenských IT médií každoročne udeľuje ocenenia IT firma, IT osobnosť a IT projekt. Hodnotiace kritériá sú verejne známe a snahou komisie je, aby bol celý proces výberu čo najviac objektívny.

Členovia komisie sú si vedomí, že nemusia poznať všetky významné firmy či osobnosti, ktoré prispievajú k rozvoju IT priemyslu na Slovensku. Preto aj tento rok chcú dať slovenskej odbornej IT verejnosti možnosť nominovať kandidátov do širšieho výberu a touto cestou dať možnosť zapojiť sa do súťaže aj možno menej známym, napriek tomu dôležitým a významným firmám, osobnostiam či úspešným IT projektom a slovenským IT produktom.

Pokiaľ takú IT osobnosť, firmu, produkt a projekt poznáte a podľa hodnotiacich kritérií má šancu získať toto ocenenie pošlite nám svoj tip! Stačí iba vyplniť nižšie uvedený formulár. Ak uvediete aj svoje kontaktné údaje, budete zaradení do žrebovania o vstupenku na prestížny galavečer IT GALA 2014.

Pre bližšie informácie prinášame postup hodnotenia, ako aj jeho kritériá. V prvom kole komisia zostaví širšie nominácie, ktoré zodpovedajú kritériám hodnotenia. V tomto štádiu môže odborná verejnosť poslať svoje tipy a odporúčania. Následne si komisia vyžiada od kandidátov doplňujúce informácie prostredníctvom dotazníkov.

Získané podklady komisia spracuje a podľa hodnotiacich kritérií pridelí osobnostiam a firmám bodové hodnotenie. Podľa počtu získaných bodov zostaví komisia užšie nominácie (prvých piatich, o ktorých sa bude hlasovať v abecednom poradí). Z prvých 5 nominovaných firiem komisia v ďalšom kroku podľa najvyššieho počtu bodov určí absolútneho víťaza. Mená víťazov budú uverejnené až na slávnostnom vyhlásení na podujatí IT GALA.

Hodnotiace kritériá

IT OSOBNOSŤ:

• prínos k technickému rozvoju v oblasti IT
• prínos k rozvoju IT biznisu na Slovensku
• účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, akademické funkcie
• podpora vzdelávania, osvety a informovanie verejnosti (prednášky, články)

IT FIRMA:

• exportné aktivity, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hod-noty
• uvedenie unikátnych produktov a služieb, rozvoj nových trhových segmentov
• investície do rozvoja firmy, školenia a vzdelávania zamestnancov
• spolupráca vo výskume a vývoji s akademickou sférou, výskumnými ústavmi
• verejnoprospešné projekty, podpora školstva a zdravotníctva, osvetová činnosť

IT PROJEKT:

• prínos pre cieľovú skupinu
• využívanosť služby
• originálnosť riešenia
• referencie projektu

IT PRODUKT

• inovatívnosť a originálnosť
• dizajn a úžitkové vlastnosti
• prínos pre cieľovú skupinu
• využívanosť

Poznámka: nutnou podmienkou je slovenský pôvod produktu tak aby bol vývoj produktu z viac ako 50 % realizovaný v rámci SR, jeho následná výroba však mohla prebiehať aj v zahraničí. V prípade, ak bol vývoj produktu realizovaný v rámci SR z menej ako 50 %, tak jeho výroba, riadenie musí z viac ako 50 % prebiehať v SR alebo pôvodná myšlienka musí pochádzať zo SR.

Zastúpenie profesijných IT organizácií a slovenských IT médií v komisii: ITAS, CTF, ISACA, SITA, eFocus, PC REVUE, Živé.sk, INFOWARE a ITnews.sk.

Správy z predchádzajúcich ročníkov: ITgala.sk

Pošlite svoj tip na udelenie ocenenia IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka 2014 vyplnením nasledovného formulára:

Loading...

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis 1

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá