Image
17.4.2014 0 Comments

CloudFlare vyzval hackerov na získanie jeho kľúčov SSL pomocou chyby Heartbleed. Nemusel čakať dlho.

ITN_1CloudFlade.jpg Sieť CloudFlare na distribúciu obsahu chcela dať trocha nádeje tým, ktorých sa týka zraniteľnosť Heartbleed. Oznámila, že chyba nemusí byť taká vážna, ako sa spočiatku zdalo.

Počas dvojtýždňového testovania sa totiž jej výskumníkom nepodarilo využiť túto chybu na ukradnutie súkromných kľúčov SSL, ktoré používa táto webová stránka na zabezpečenie dát odosielaných používateľom. Vyzvala preto white-hat hackerov, aby sa pokúsili získať súkromné kľúče jej zabezpečenia. Nanešťastie pre tento web sa to jednému z nich podarilo. A ani to netrvalo veľmi dlho.

Hacker Fedor Indutny, člen tímu Node.js, po niekoľkých hodinách oznámil na Twitteri, že sa dostal ku kľúčom SSL.

ITN_CloudFlade.jpg

O niečo neskôr sa podobným úspechom pochválil aj Ilkka Mattila z NCSC-FI, fínskeho centra pre kybernetickú bezpečnosť pri tamojšom telekomunikačnom úrade.

Dôsledky pre web sú významné. Dokonca aj po tom, čo je na serveri opravená chyba Heartbleed, možno súkromné kľúče naďalej používať na prístup k používateľským dátam, kým prevádzkovateľ servera neaktualizuje svoj bezpečnostný certifikát.

Bolo tak vyvrátené skoršie tvrdenie CloudFlare, že je veľmi zložité, „v skutočnosti priam nemožné" získať využitím tejto chyby kľúče SSL. Hoci ide o náročnú záležitosť, šikovní hackeri si s ňou napokon poradia.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Bezpečnosť 2

Samsungu už vybuchujú aj práčky, problém je s abnormálnymi vibráciami

13.10.2016 00:10

Samsung po stiahnutí svojho smartfónu Galaxy Note 7 čelí ďalšiemu problému. Americká Komisia pre bezpečnosť produktov (Consumer Product Safety Commission – CPSC) vo svojom vyhlásení varuje spotrebiteľ ...

Bezpečnosť

Motion Code: Kreditná karta s displejom, ktorá každú hodinu mení bezpečnostný kód

12.10.2016 00:22

Embosované platobné karty majú síce výhody, keďže nimi možno platiť aj v prevádzkach nevybavených elektronickým platobným terminálom, no spájajú sa s nimi aj zvýšené bezpečnostné riziká, pretože sú na ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá