Image
5.10.2015 0 Comments

Chromecast 2 zmenil vzhľad a podporuje moderné štandardy Wi-Fi

Google nedávno predstavil druhú generáciu svojho zariadenia na streamovanie videa Chromecast, ako aj Chromecast Audio, ktorý pridáva možnosť streamovania hudby na akýkoľvek reproduktor s 3,5 mm konektorom jack.

Rovnako ako prvý Chromecast, uvedený na trh v roku 2013, aj nové zariadenie na video sa zapája do zadnej časti televízora cez port HDMI a zrkadlí alebo vysiela obsah z mobilnej aplikácie Chromecast na televíznu obrazovku. Rovnaká zostala aj cena 35 dolárov, ide teda o lacnejšie zariadenie na streaming, než ponúka napr. Apple či Amazon.

Nový Chromecast však prichádza s niekoľkými pozoruhodnými aktualizáciami. Predovšetkým sa zmenil vzhľad, čo súvisí s estetikou aj s funkčnosťou. Teraz je to skôr plastový disk ako tyčinka (stick). Z neho je vyvedený port HDMI. Google tvrdí, že je to tak preto, že ak je prístroj ďalej od televízora, zníži sa rušenie. A po novom sa okrem čierneho ponúka aj citrónovožltý a jasnočervený variant (hoci by to mohlo byť jedno, keďže je pripojený v zadnej časti televízora).

Významnejšie zmeny však nájdeme vnútri. Chromecast zahŕňa podporu pre moderné štandardy Wi-Fi na streamovanie (802.11ac, 5 GHz). Na optimálne streamovanie cez Wi-Fi je zariadenie vybavené tromi anténami, zatiaľ čo prvý Chromecast mal len jednu. K dispozícii je aj nová funkcia Fast Play - Chromecast vopred načíta obsah, o ktorom si „myslí", že ho budete chcieť sledovať. Google hovorí, že teraz sú k dispozícii „tisícky" aplikácií, ktoré podporujú vysielanie cez Chromecast. Pri uvedení prvého produktu ich bola len hŕstka. Ide o aplikácie ako Netflix, Sling TV, Discovery, Google Photos či DirecTV. Stále však chýba podpora 4K videa. A stále je to len zariadenie vysielajúce obsah zo streamovacích aplikácií, ktoré ste si stiahli do telefónu.

Podobné zariadenie je aj Chromecast Audio, ibaže namiesto vyvedeného HDMI má kábel na pripojenie k audiozariadeniam. Táto verzia je určená na počúvanie hudby, nepotrebuje teda televíznu obrazovku. Hudbu doň môžete posielať z telefónu, ale aj zo smart hodiniek s Android Wear.

Chromecast_Audio.jpg

Google vraj od uvedenia na trh v roku 2013 predal na celom svete 20 miliónov zariadení Chromecast. Nie je to síce malé číslo, ale v kontexte miliardy aktívnych zariadení so systémom Android je to málo. Spoločnosť dúfa, že nový Chromecast predaje zvýši.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá