Image
5.10.2015 0 Comments

Chromecast 2 zmenil vzhľad a podporuje moderné štandardy Wi-Fi

Google nedávno predstavil druhú generáciu svojho zariadenia na streamovanie videa Chromecast, ako aj Chromecast Audio, ktorý pridáva možnosť streamovania hudby na akýkoľvek reproduktor s 3,5 mm konektorom jack.

Rovnako ako prvý Chromecast, uvedený na trh v roku 2013, aj nové zariadenie na video sa zapája do zadnej časti televízora cez port HDMI a zrkadlí alebo vysiela obsah z mobilnej aplikácie Chromecast na televíznu obrazovku. Rovnaká zostala aj cena 35 dolárov, ide teda o lacnejšie zariadenie na streaming, než ponúka napr. Apple či Amazon.

Nový Chromecast však prichádza s niekoľkými pozoruhodnými aktualizáciami. Predovšetkým sa zmenil vzhľad, čo súvisí s estetikou aj s funkčnosťou. Teraz je to skôr plastový disk ako tyčinka (stick). Z neho je vyvedený port HDMI. Google tvrdí, že je to tak preto, že ak je prístroj ďalej od televízora, zníži sa rušenie. A po novom sa okrem čierneho ponúka aj citrónovožltý a jasnočervený variant (hoci by to mohlo byť jedno, keďže je pripojený v zadnej časti televízora).

Významnejšie zmeny však nájdeme vnútri. Chromecast zahŕňa podporu pre moderné štandardy Wi-Fi na streamovanie (802.11ac, 5 GHz). Na optimálne streamovanie cez Wi-Fi je zariadenie vybavené tromi anténami, zatiaľ čo prvý Chromecast mal len jednu. K dispozícii je aj nová funkcia Fast Play - Chromecast vopred načíta obsah, o ktorom si „myslí", že ho budete chcieť sledovať. Google hovorí, že teraz sú k dispozícii „tisícky" aplikácií, ktoré podporujú vysielanie cez Chromecast. Pri uvedení prvého produktu ich bola len hŕstka. Ide o aplikácie ako Netflix, Sling TV, Discovery, Google Photos či DirecTV. Stále však chýba podpora 4K videa. A stále je to len zariadenie vysielajúce obsah zo streamovacích aplikácií, ktoré ste si stiahli do telefónu.

Podobné zariadenie je aj Chromecast Audio, ibaže namiesto vyvedeného HDMI má kábel na pripojenie k audiozariadeniam. Táto verzia je určená na počúvanie hudby, nepotrebuje teda televíznu obrazovku. Hudbu doň môžete posielať z telefónu, ale aj zo smart hodiniek s Android Wear.

Chromecast_Audio.jpg

Google vraj od uvedenia na trh v roku 2013 predal na celom svete 20 miliónov zariadení Chromecast. Nie je to síce malé číslo, ale v kontexte miliardy aktívnych zariadení so systémom Android je to málo. Spoločnosť dúfa, že nový Chromecast predaje zvýši.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá