31.1.2014 0 Comments

Changhong zažiaril na veľtrhu CES 2014 - predstavil zakrivenú televíziu aj „spálňový“ retro design

Spoločnosť Changhong, popredný svetový výrobca spotrebnej elektronika, sa na svetovom veľtrhu elektroniky CES 2014 prezentovala vo veľkom štýle. Veľtrh sa ako každoročne konal na výstavisku LVCC v Las Vegas v dňoch 7. - 10. januára. Čínsky líder ukázal svoje horúce novinky v oblasti televízorov, ktorými sú Full HD televízior B6000 alebo zakrivená C8000. Zároveň prezentoval aj najnovšie trendy v oblasti dizajnu. To všetko zakomponované do expozície digitálnej domácnosti, naviac v showroome o veľkosti 355 m2 s výrazným farebným a architektonickým ladením do typicky čínskeho štýlu.

Changhongu sa v expozícii s podtitulom „LOHAS, My Dream" (LOHAS = „Lifestyles of Health and Sustainability - Životný štýl starostlivosti o zdravie a udržateľnosť) - podarilo skombinovať západné koncepcie udržateľného rozvoja a tradičné čínske kultúry.

Vlajkovou loďou Changhongu na CESe sa stala vôbec zakrivená televízia, ktorú spoločnosť v USA ukázala premiérovo. Televízor, ktorý sa bude predávať pod typovým označením 3D55C8000i, je prvým modelom tohto typu vyrobeným čínskou firmou.

„Medzi najsledovanejšie produktmi na veľtrhu CES sú práve televízory, našim hlavným cieľom bolo predstaviť svetu ich budúcnosť. Novým modelom TV s ultravysokým rozlíšením alebo televíziou, kde môžu používatelia diaľkovým ovládaním meniť zakrivenie obrazovky, sa vyrovnávame silným značkám z Japonska či Južnej Kóreje," hovorí Jiří Mrkvička, obchodný riaditeľ Changhongu pre Českú republiku a Slovensko.

Okrem toho Changhong na veľtrhu predviedol model bezrámovej televízie C7000 s celokovovým telom alebo dizajnovú novinku nazvanú „televízor do spálne." 23-palcový model C5500HM s bielym keramickým rámom je jedinečný hlavne vďaka originálnemu podstavcu, ktorý tvoria tri drevené nohy v štýle retro nábytku z 50. rokov minulého storočia. Rám televízie je vytvorený z termoplastickej gumy a zaujímavosťou je tiež originálny plochý kábel, ktorý je možné v prípade nepoužívania zasunúť špeciálnym otvorom pod rám, aby nerušil celkový estetický dojem.

Tohtoročný veľtrh CES bol podľa predbežných štatistík rekordný. Výstavné plochy zaberali takmer 186 tisíc štvorcových metrov, veľtrhu sa zúčastnilo 3200 vystavovateľov a asi 150 tisíc návštevníkov. Veľtrh CES slúži už viac ako 40 rokov ako štartovacia dráha pre inovátorské produkty a prevratné technológie budúcnosti.

Fotografie Full HD televízie si môžete stiahnuť TU.

Fotografie zakrivenej televízie C8000 nájdete TU.

Vizualizácie a fotografie stánku Changhong z veľtrhu CES na stiahnutie TU.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá