31.1.2014 0 Comments

Changhong zažiaril na veľtrhu CES 2014 - predstavil zakrivenú televíziu aj „spálňový“ retro design

Spoločnosť Changhong, popredný svetový výrobca spotrebnej elektronika, sa na svetovom veľtrhu elektroniky CES 2014 prezentovala vo veľkom štýle. Veľtrh sa ako každoročne konal na výstavisku LVCC v Las Vegas v dňoch 7. - 10. januára. Čínsky líder ukázal svoje horúce novinky v oblasti televízorov, ktorými sú Full HD televízior B6000 alebo zakrivená C8000. Zároveň prezentoval aj najnovšie trendy v oblasti dizajnu. To všetko zakomponované do expozície digitálnej domácnosti, naviac v showroome o veľkosti 355 m2 s výrazným farebným a architektonickým ladením do typicky čínskeho štýlu.

Changhongu sa v expozícii s podtitulom „LOHAS, My Dream" (LOHAS = „Lifestyles of Health and Sustainability - Životný štýl starostlivosti o zdravie a udržateľnosť) - podarilo skombinovať západné koncepcie udržateľného rozvoja a tradičné čínske kultúry.

Vlajkovou loďou Changhongu na CESe sa stala vôbec zakrivená televízia, ktorú spoločnosť v USA ukázala premiérovo. Televízor, ktorý sa bude predávať pod typovým označením 3D55C8000i, je prvým modelom tohto typu vyrobeným čínskou firmou.

„Medzi najsledovanejšie produktmi na veľtrhu CES sú práve televízory, našim hlavným cieľom bolo predstaviť svetu ich budúcnosť. Novým modelom TV s ultravysokým rozlíšením alebo televíziou, kde môžu používatelia diaľkovým ovládaním meniť zakrivenie obrazovky, sa vyrovnávame silným značkám z Japonska či Južnej Kóreje," hovorí Jiří Mrkvička, obchodný riaditeľ Changhongu pre Českú republiku a Slovensko.

Okrem toho Changhong na veľtrhu predviedol model bezrámovej televízie C7000 s celokovovým telom alebo dizajnovú novinku nazvanú „televízor do spálne." 23-palcový model C5500HM s bielym keramickým rámom je jedinečný hlavne vďaka originálnemu podstavcu, ktorý tvoria tri drevené nohy v štýle retro nábytku z 50. rokov minulého storočia. Rám televízie je vytvorený z termoplastickej gumy a zaujímavosťou je tiež originálny plochý kábel, ktorý je možné v prípade nepoužívania zasunúť špeciálnym otvorom pod rám, aby nerušil celkový estetický dojem.

Tohtoročný veľtrh CES bol podľa predbežných štatistík rekordný. Výstavné plochy zaberali takmer 186 tisíc štvorcových metrov, veľtrhu sa zúčastnilo 3200 vystavovateľov a asi 150 tisíc návštevníkov. Veľtrh CES slúži už viac ako 40 rokov ako štartovacia dráha pre inovátorské produkty a prevratné technológie budúcnosti.

Fotografie Full HD televízie si môžete stiahnuť TU.

Fotografie zakrivenej televízie C8000 nájdete TU.

Vizualizácie a fotografie stánku Changhong z veľtrhu CES na stiahnutie TU.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá