31.1.2014 0 Comments

Lenovo kupuje Motorolu od spoločnosti Google

Research Triangle Park, Severná Karolína a Mountain View, Kalifornia - 30. januára 2014: Spoločnosti Lenovo a Google sa definitívne dohodli na akvizícii spoločnosti Motorola Mobility, ktorá sa špecializuje na výrobu smartfónov. Touto akvizíciu získa spoločnosť Lenovo, okrem stabilného postavenia na PC trhu, výraznejšiu pozíciu aj na trhu smartfónov. Okrem toho, získa Lenovo silné postavenie na trhoch Severnej a Latinskej Ameriky a výraznú oporu v západnej Európe, popri rýchlo rastúcom biznise na rozvíjajúcich sa trhoch po celom svete.

Celková hodnota transakcie má dosiahnuť hodnotu zhruba 2,91 miliardy USD, pričom 660 miliónov USD by malo byť okamžite zaplatených vo forme finančnej hotovosti, ďalších 750 miliónov USD vo forme akcií spoločnosti Lenovo a zvyšných 1,5 mld. USD bude vyplatených počas nasledujúcich troch rokov.

Spoločnosť Lenovo, ktorá v roku 2005 získala PC divíziu IBM a ich legendárnu značku, teraz získa svetovo známu Motorola Mobility, vrátane značky MOTOROLA a portfólia Motorola Mobility s inovatívnymi smartfónmi, ako sú Moto X, Moto G a Ultra série DROIDTM.

Google si ponechá vlastníctvo väčšiny portfólia patentov Motorola Mobility, no niektoré patenty a licencie pripadnú novému vlastníkovi. Na základe vzájomnej dohody, získa Lenovo okrem značky Motorola Mobility a jej portfólia aj kontrolu nad približne dvomi tisíckami patentov.

Motorola Mobility sa teší výbornému povedomiu o značke po celom svete a v súčasnosti je číslom tri medzi výrobcami Android smartfónov v Severnej Amerike a na rovnakej pozícii medzi výrobcami smartfónov celkovo v Latinskej Amerike.

„Získanie tak významnej značky, inovatívneho produktového portfólia a talentovaného globálneho tímu, okamžite posilní pozíciu našej spoločnosti v segmente smartfónov. Získavame príležitosť stať sa silným globálnym hráčom na rýchlo rastúcom mobilnom trhu," povedal Yang Yuanqing, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Lenovo. „Sme presvedčení, že dokážeme spojiť to najlepšie z oboch spoločností a zákazníkom priniesť produkty, ktoré budú milovať so silnou a rastúcou firmou v pozadí. Lenovo dokázalo už v minulosti úspešne prevziať a posilniť značky - tak ako sme to spravili s IBM značkou Think - a hladko a efektívne integrovať spoločnosti po celom svete. Som si istý, že budeme úspešní aj v tomto procese a že naše spoločnosti nielen, že udržia náš aktuálny rozvoj na trhu, ale vybudujú aj silné základy pre budúcnosť."

"Spoločnosť Lenovo má odborné znalosti a výborné skúsenosti na to, aby pomohla stať sa spoločnosti Motorola Mobility významným hráčom v Android prostredí. Tento krok umožní spoločnosti Google zamerať energiu na riadenie inovácií naprieč Android prostredím, v prospech užívateľov smartfónov kdekoľvek," povedal Larry Page, CEO spoločnosti Google.
"Ako súčasť spoločnosti Lenovo, bude mať Motorola Mobility rýchlu cestu k naplneniu nášho cieľa, získať ďalších 100 miliónov ľudí s mobilným internetom. V kontexte nedávneho uvedenia produktov Moto X a Moto G, zažívame práve teraz veľký rozmach, ktorému vysoká odbornosť spoločnosti Lenovo v oblasti hardvéru a globálne pokrytie trhu, veľmi pomôžu," povedal Dennis Woodside, generálny riaditeľ spoločnosti Motorola Mobility.
Transakcia je podmienená splnením zákonných požiadaviek, obvyklým podmienkam a všetkým ďalším potrebným schváleniam.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá