Image
25.2.2015 0 Comments

Cez Sonicable nabijete smartfón z portu USB na PC dvakrát rýchlejšie

sonicable_2.jpg Ak sa niekam ponáhľate, zdĺhavé nabíjanie smartfónu vám iste nepríde vhod. V takom prípade sa vám môže zísť Sonicable, ktorý dvojnásobne skráti čas potrebný na nabíjanie mobilného zariadenia z PC za použitia bežného nabíjacieho kábla.

Spoločnosť Bluetech Industries tvrdí, že kapacita batérií nedrží krok s technológiami s vysokými nárokmi na spotrebu energie v našich smartfónoch. Hoci Sonicable to nenapraví, môže vám pomôcť aspoň rýchlejšie nabiť vaše zariadenie.

sonicable.jpg

Na dosiahnutie požadovanej rýchlosti nabíjania môže používateľ vybrať typ funkcie - buď bežný režim, alebo režim Sonic. V bežnom režime bude kábel nabíjať mobilné zariadenie a synchronizovať používateľské dáta z počítača. Prepnutím do režimu Sonic sa všetky prostriedky presmerujú na nabíjanie zariadenia, čím sa zdvojnásobí rýchlosť tohto procesu.


To sa týka, samozrejme, len nabíjania z PC, pri nabíjaní zo zásuvky v stene rozdiel nepocítite. Kábel má špeciálny reverzibilný (obojstranný) konektor USB, takže pri jeho pripojení nemusí používateľ rozmýšľať, ktorou stranou ho zapojiť. K dispozícii je aj verzia pre iPhone s konektorom Lightning a verzia micro USB, obe s dĺžkou 1,2 m.

Na portáli Indiegogo sa práve skončila crowdfundingová kampaň na Sonicable. Projekt namiesto požadovaných 10 000 dolárov získal až 375 428 dolárov. Kábel pre iPhone alebo Android si možno objednať za 27 dolárov, dodávky by sa mali začať v marci. Sonicable sa ponúka v šiestich farebných vyhotoveniach.

Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá