Image
6.9.2016 0 Comments

Canon rozširuje svoj rad profesionálnych 4K monitorov o 24palcový model s vysokým jasom a prvý 17palcový model pre televíznu

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila dva nové profesionálne monitory, ktoré navrhla tak, aby spĺňali požiadavky televíznej a filmovej produkcie pre prácu v 4K rozlíšení. Nový 24palcový referenčný monitor DP-V2420 s vysokým jasom je ideálny na zobrazenie obsahu v režime High Dynamic Range (HDR) a prvý 17palcový profesionálny monitor DP‑V1710 je predurčený na prácu v exteriéroch a prenosových vozoch. Nové monitory v sebe spájajú technológiu značky Canon pre spracovanie obrazu s jedinečným systémom podsvietenia a s IPS LCD panelom. Vďaka tejto kombinácii obidva nové modely prinášajú neuveriteľne kvalitnú reprodukciu farieb, špičkové rozlíšenie i vysoko kontrastné podanie obrazu.

DP-V2420 – technológia novej generácie pre spracovanie obrazu

Model DP-V2420 je vlajkovou loďou značky Canon medzi monitormi pre 4K rozlíšenie. Spoločnosť Canon tento nový 4K referenčný monitor s vysokým jasom vyvinula v reakcii na rôznorodé požiadavky popredných firiem z oblasti televíznej a filmovej produkcie. Canon  DP-V2420 spĺňa podmienky nového štandardu ITU-R BT.2100 pre obraz s vysokým dynamickým rozsahom a môže sa pochváliť úplne skvelou reprodukciou farieb, ktorú doposiaľ neponúkal žiadny monitor. Vďaka rozšírenému dynamickému rozsahu prináša model  DP-V2420 väčší kontrast medzi svetlými a tmavými oblasťami obrazu, a ponúka tak pocit trojrozmernosti pri sledovaní scény. 

Súčasťou monitoru je tiež vstavaná jednotka pre debayering, ktorá umožňuje zobraziť priamo z kompatibilných filmových kamier systému Cinema EOS obsah v natívnom 4K RAW formáte. Monitor teda šetrí náklady na externú jednotku pre debayering,  a výrazne tak zlepšuje workflow pre prácu v 4K rozlíšení.

DP-V1710 – nový etalón pre 17palcové profesionálne 4K monitory

Canon  DP-V1710 je prvým 17palcovým 4K (UHD) profesionálnym monitorom pre oblasť televíznej produkcie. V kompaktnom tele prináša úchvatné rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov a vďaka hmotnosti iba 8 kilogramov je úplne perfektný pri nakrúcaní v exteriéroch. Malá veľkosť a možnosť montáže do 19palcového rozvádzača navyše z DP-V1710 robí ideálne zariadenie na použitie v prenosových vozoch s obmedzenými priestormi.

Monitor podporuje rozhranie HD/3G i 6G-SDI a pre prenos signálu v 4K rozlíšení  si tak vystačí s jediným káblom. Vďaka optimalizácii pre podporu funkcií HDR EOTF prináša monitor DP-V1710 také podanie čiernej, ktoré spĺňa nároky televíznej produkcie. Canon DP-V1710 je teda vhodný pre profesionálov vytvárajúcich obsah s vysokým dynamickým rozsahom a v Full HD a 4K rozlíšení.

Maximálna spoľahlivosť

Spoločnosť Canon dala monitorom DP-V2420 a DP-V1710 do vienka elegantné a robustné telá i vlastnosti pre jednoduché používanie vrátane nastaviteľných tlačidiel, ktorým môžu používatelia priradiť mnoho rôznych funkcií.

V produktovom rade profesionálnych monitorov značky Canon pre 4K rozlíšenie  zaujali nové modely pozíciu vedľa monitorov DP-V2410 a DP-V3010. Novinky sa môžu pochváliť širokou škálou možností zobrazení, vďaka ktorým spĺňajú všetky požiadavky televíznej i filmovej produkcie.

Zobrazit Galériu
Autor: TS Canon

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá