Image
6.9.2016 0 Comments

Samsung predstavuje na veľtrhu IFA 2016 v spolupráci s nemeckými umelcami výstavu The Origin of Quantum Dot

Spoločnosť Samsung Electronics, svetový líder v televíznom priemysle, predstavila na veľtrhu IFA 2016 unikátnu výstavu navrhnutú tímom populárnych nemeckých umelcov. Inštalácia s názvom „The Origin of Quantum Dot“ ukazuje krásu SUHD TV s technológiou Quantum Dot prostredníctvom videí, osvetlenia a hudby.

Výstava The Origin of Quantum Dot je inšpirovaná umeleckými vitrážami z dielne Andreasa Nicolasa Fischera, Schnellebuntebildera, Christophera M. Baudera a Kling Klang Klonga. Umelci sa pohybujú v rôznych tvorivých sférach – od zvuku, cez mediálne umenie až po sochárstvo. Spoločne vytvorili jedinečné umelecké dielo pomocou 45 SUHD TV od spoločnosti Samsung a 9 000 črepín farebného skla.

„Expozíciu sme navrhli tak, aby sme návštevníkom poskytli priamy zážitok z vizuálnej dokonalosti prémiovej SUHD TV s technológiou Quantum Dot. Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať s talentovanými umelcami, ktorí nápad priviedli k životu,“ uviedol HS Kim, prezident sekcie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics.

The Origin of Quantum Dot ukazuje na IFA 2016 inovatívne funkcie domácej zábavy

Rethinking Zone, ktorá sa nachádza uprostred stánku spoločnosti Samsung, predstaví novinky s funkciami, ktoré doslova zo dňa na deň zjednodušia každodenný život užívateľa. Ukazuje, ako Samsung produkty ovplyvnili svet domácej zábavy a spotrebného priemyslu. Návštevníci budú mať možnosť dozvedieť sa viac o SUHD TV, technológii Quantum Dot či o Serif TV.

V rámci Quantum dot Experience Zone, ktorá je umiestnená pri vchode Samsung stánku, sa môžu návštevníci dozvedieť viac o minulosti, prítomnosti a budúcnosti Quantum Dot. Rovnako tak budú k dispozícii informácie o trvanlivosti, veľkostiach, materiáli a budúcom využití. Vystavených bude tiež 45 modelov SUHD TV vo veľkostiach od 65 do 78 palcov, ktoré sú súčasťou výstavy.

Niektorí partneri spoločnosti Samsung vrátane 20th Century Fox, Warner Brothers, Amazon a Netflix, predstavia svoje HDR a UHD služby. Uvedú hry, ku ktorým používatelia nepotrebujú konzoly. Hracia streamovacia služba GameFly uvádza každý mesiac pre smart televízory od Samsungu nové hry. Na veľtrhu IFA sa návštevníci môžu tešiť na hry Borderlands a Bioshock.

AV zóna poskytne kompletnú 4K zábavu, vybavená bude niekoľkými SUHD TV, ultra HD Blu-Ray prehrávačom UBD-K8500 a HW-K950 soundbarom s technológiou Dolby Atmos®. Návštevníci si tak vďaka 4K zariadeniam od spoločnosti Samsung užijú ten najlepší filmový zážitok.

„Zobrazovacie technológie v priebehu minulého storočia neuveriteľne pokročili, využitie technológie Quantum Dot signalizuje novú éru v histórii televízie,“ vysvetľuje Kim.

Pôvod technológie Quantum Dot môžeme hľadať už v stredoveku, kedy boli pre princíp odrážania svetla vo farbe obľúbenej vitráže. V roku 1980 boli Quantum Dots prvýkrát použité pre zobrazovanie rôznych farieb s využitím ultra jemných polovodičových častíc 22 000-krát menších ako prameň ľudského vlasu.

Quantum Dots produkujú široké spektrum farieb pomocou jednoduchých zmien veľkosti častíc. Vďaka tomu môžu SUHD TV od spoločnosti Samsung ponúknuť tie najživšie farby, ktoré nevyblednú.

Stánok spoločnosti Samsung Electronics bude na veľtrhu IFA 2016 otvorený na druhom poschodí berlínskej CityCube od 2. do 7. septembra.

Autor: TS SAMSUNG

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá