Image
7.1.2016 0 Comments

CES 2016: Qualcomm predstavil nový automotive procesor 602A

Ani známy výrobca SoC (System on Chip) Qualcomm, ktorého čipy sú známe predovšetkým zo smartfónov a tabletov, sa neodchýlil od trendu tohtoročného CES 2016, teda riešení pre automobily a internet vecí.

Tlačovú konferenciu otvoril CEO spoločnosti Steven Mollenkopf. Zdôraznil, že Qualcomm počas svojej 30-ročnej existencie kumulatívne investoval do výskumu a vývoja 38 miliárd dolárov. V súčasnosti sa orientuje predovšetkým na SoC pre automobily, riešenia typu Smart city, nositeľné zariadenia, inteligentné domy a domácnosti, zdravotníctvo a, samozrejme, smartfóny.

Od predstavenia Snapdragon 820, podľa Mollenkopfa najpokročilejšieho SoC v súčasnosti, je už v štádiu vývoja viac než 80 zariadení, ktoré ho budú využívať. Len pripomíname, že grafický subsystém GPU Adreno 530 má oproti svojmu predchodcovi o 40 percent vyšší výkon. Mollenkopf ohlásil podporu štandardu Wi-Fi 11ad na viacgigabitové zdieľanie údajov medzi zariadeniami a ukázal prvý smartfón, ktorý ho využíva. Má označenie Le Max Pro a je od firmy LeTV. Že ste o nej dosiaľ nepočuli? Ani my. Nuž, situácia na trhu smartfónov má svoju dynamiku. Špecialitou telefónu je ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorému neprekážajú ani mokré prsty.


CEO spoločnosti Steven Mollenkopf prezentuje modul využívajúci nový automotive procesor 602 A

Pri predstavovaní noviniek automotive asistoval Ricky Hudi zo spoločnosti Audi. Audi bolo pred 10 rokmi jedným z pionierskych firiem v oblasti komunikácie automobilov. V súčasnosti sa zameriava aj na cloud-based navigácie a rôzne asistenčné subsystémy. Ich cieľom je predovšetkým riešenie často neúnosnej dopravnej situácie vo veľkých mestách. Prvou novinkou bol nový procesor pre automotive s označením 602 A.

Q4.png

Ricky Hudi zo spoločnosti Audi predstavil platformu Audi MMX na báze procesora 602A

Q5.png

Platforma Audi MMX na báze procesora 602A

Následne Hudi prezentoval inteligentný navigačný systém na báze Qualcomm 820. Systém bol demonštrovaný na tablete, kde vyniklo predovšetkým názorné 3D zobrazenie. Nasledovala ukážka asistenčného systému na jazdu v jazdných pruhoch.

Q14.png

Prezentácia inteligentného navigačného systému

K dispozícii sú aj ďalšie vychytávky. Kamera snímajúca tvár vodiča analyzuje nielen blížiaci sa mikrospánok, ale aj odvrátenie pozornosti vodiča od situácie na ceste.

Nasledovala prezentácia noviniek v oblasti internetu vecí. Bola rozdelená do niekoľkých oblastí.

Q7.png

Smart City: Snapdragon X5 (9x07) LTE modem pinovo kompatibilný s predchodcom 9x06. Na dve AA batérie dokáže fungovať 10 rokov.

Q8.png

Smart Home: Snapdragon 212 Smart Home platform

Q9.png

Robotika: Snapdragon Flight System

Q10.png

Smart body

Pre Qualcomm je dôležité predovšetkým budovanie širokého partnerského ekosystému, takže na ohlásené novinky sa môžeme tešiť v krátkom čase od viacerých známych či menej známych výrobcov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá