Image
7.1.2016 0 Comments

CES 2016: Qualcomm predstavil nový automotive procesor 602A

Ani známy výrobca SoC (System on Chip) Qualcomm, ktorého čipy sú známe predovšetkým zo smartfónov a tabletov, sa neodchýlil od trendu tohtoročného CES 2016, teda riešení pre automobily a internet vecí.

Tlačovú konferenciu otvoril CEO spoločnosti Steven Mollenkopf. Zdôraznil, že Qualcomm počas svojej 30-ročnej existencie kumulatívne investoval do výskumu a vývoja 38 miliárd dolárov. V súčasnosti sa orientuje predovšetkým na SoC pre automobily, riešenia typu Smart city, nositeľné zariadenia, inteligentné domy a domácnosti, zdravotníctvo a, samozrejme, smartfóny.

Od predstavenia Snapdragon 820, podľa Mollenkopfa najpokročilejšieho SoC v súčasnosti, je už v štádiu vývoja viac než 80 zariadení, ktoré ho budú využívať. Len pripomíname, že grafický subsystém GPU Adreno 530 má oproti svojmu predchodcovi o 40 percent vyšší výkon. Mollenkopf ohlásil podporu štandardu Wi-Fi 11ad na viacgigabitové zdieľanie údajov medzi zariadeniami a ukázal prvý smartfón, ktorý ho využíva. Má označenie Le Max Pro a je od firmy LeTV. Že ste o nej dosiaľ nepočuli? Ani my. Nuž, situácia na trhu smartfónov má svoju dynamiku. Špecialitou telefónu je ultrazvukový snímač odtlačkov prstov, ktorému neprekážajú ani mokré prsty.


CEO spoločnosti Steven Mollenkopf prezentuje modul využívajúci nový automotive procesor 602 A

Pri predstavovaní noviniek automotive asistoval Ricky Hudi zo spoločnosti Audi. Audi bolo pred 10 rokmi jedným z pionierskych firiem v oblasti komunikácie automobilov. V súčasnosti sa zameriava aj na cloud-based navigácie a rôzne asistenčné subsystémy. Ich cieľom je predovšetkým riešenie často neúnosnej dopravnej situácie vo veľkých mestách. Prvou novinkou bol nový procesor pre automotive s označením 602 A.

Q4.png

Ricky Hudi zo spoločnosti Audi predstavil platformu Audi MMX na báze procesora 602A

Q5.png

Platforma Audi MMX na báze procesora 602A

Následne Hudi prezentoval inteligentný navigačný systém na báze Qualcomm 820. Systém bol demonštrovaný na tablete, kde vyniklo predovšetkým názorné 3D zobrazenie. Nasledovala ukážka asistenčného systému na jazdu v jazdných pruhoch.

Q14.png

Prezentácia inteligentného navigačného systému

K dispozícii sú aj ďalšie vychytávky. Kamera snímajúca tvár vodiča analyzuje nielen blížiaci sa mikrospánok, ale aj odvrátenie pozornosti vodiča od situácie na ceste.

Nasledovala prezentácia noviniek v oblasti internetu vecí. Bola rozdelená do niekoľkých oblastí.

Q7.png

Smart City: Snapdragon X5 (9x07) LTE modem pinovo kompatibilný s predchodcom 9x06. Na dve AA batérie dokáže fungovať 10 rokov.

Q8.png

Smart Home: Snapdragon 212 Smart Home platform

Q9.png

Robotika: Snapdragon Flight System

Q10.png

Smart body

Pre Qualcomm je dôležité predovšetkým budovanie širokého partnerského ekosystému, takže na ohlásené novinky sa môžeme tešiť v krátkom čase od viacerých známych či menej známych výrobcov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá