Image
11.1.2013 0 Comments

CES 2013: Moderné spotrebiče do domácnosti budú inteligentnejšie. Máme sa na čo tešiť.

sporebice_CES_101.jpg Na výstave CES sa značná pozornosť venovala aj domácim spotrebičom. Je to dané najmä faktom, že čoraz viac takýchto zariadení sa pripája do internetu alebo komunikuje s inteligentnými telefónmi. Takéto prepojenie umožňuje využívať nové možnosti a funkcie.

Jedna z prezentovaných technológií je FreshConnect od spoločnosti Whirlpool. Jej koncept spočíva v špeciálnych chladiacich boxoch, ktoré sa pripevnia na stenu. Každý box je určený na iný druh potravín a poskytuje inú teplotu. Nastavenie teplôt a ich zmenu možno regulovať pomocou inteligentného telefónu a príslušnej aplikácie. Whirlpool ponúka aj aplikáciu 6th Sense Live, ktorá poskytuje informácie o zariadeniach tejto značky vo vašej domácnosti. Samozrejme, možno pomocou nej meniť aj nastavenia.

sporebice_CES_0.jpg

Spoločnosť Dacor počas CES predstavila rúru, ktorá využíva operačný systém Android. Vďaka tomu môžete prehliadať internet, vyhľadávať a sťahovať nové recepty, umožní vám to 7-palcový LCD displej, ktorým je rúra vybavená. Cena zariadenia je 4500 dolárov.

Na trhu sa čoskoro objaví aj zariadenie Flower Power, ktoré pripomína malú vetvičku. Flower Power vložíte do kvetináča, zosynchronizujete s aplikáciou a inteligentná vetvička vás bude informovať o stave rastliny a porovnávať ho s ideálnymi podmienkami, aké by mala rastlina mať.

sporebice_CES_1.jpg

Inteligentnú chladničku predstavil Samsung - model T9000 disponuje LCD displejom a dokáže pristupovať k službe Evernote, zistiť, aké bude počasie, a zároveň upravovať program v Google kalendári.

Na CES sa objavili aj domáce spotrebiče s technológiou NFC. Predstavila ich spoločnosť LG. Tieto zariadenia budete môcť aktivovať a ovládať pomocou telefónov, ktoré sú takisto vybavené čipom NFC.

sporebice_CES_2.jpg

Spoločnosť SimpliciKey prezentovala elektronický zámok, ktorý sa dá ovládať pomocou zariadení s iOS. Zámok tak môžete nakonfigurovať, aby umožnil určitým ľuďom vstup do vášho bytu raz alebo dvakrát, prípadne podľa potreby aj viackrát. V príprave je aj aplikácia pre Android.

Systém iSmartAlarm predstavuje kompletné zabezpečenie domácnosti, ktoré možno ovládať pomocou inteligentného telefónu. Systém pozostáva z viacerých senzorov, kamery a diaľkového ovládača.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá