Image
9.1.2015 0 Comments

CES: Sony verí walkmanom. Nový high-end ponúka za 1435 dolárov. Bez slúchadiel

sony_walkman_nw_zx2.jpg Spoločnosť Sony na veľtrhu CES 2015 vystavuje nový high-end model vreckového hudobného prehrávača Walkman NW-ZX2. Je určený pre audiofilov a podľa vyjadrenia firmy ide o „plod nepretržitého zdokonaľovania vysokokvalitnej zvukovej technológie".

Nový vlajkový model je založený na operačnom systéme Android 4.2 s podporou Google Play Store a nadväzuje na minuloročný model ZX1. Je schopný prehrávať súbory až do 192 kHz/24 bitov a podporuje vysokokvalitné kodeky, ako je FLAC a DSD. Samozrejme, prehrá aj menej kvalitné formáty MP3, WMA a AAC, ale bez ochrany DRM.

Na zvýšenie kvality prehrávanej hudby nový Walkman obsahuje technológiu „digitálneho zosilňovača", nazvanú S-Master, ktorá eliminuje skreslenie. Okrem toho je k dispozícii špeciálny proces dubbed DSEE HX, ktorý slúži na upscaling komprimovaných hudobných súborov.

sony_nw_zx2.jpg

Rozmery zariadenia možno trochu prekvapia používateľov zvyknutých na miniatúrne hudobné prehrávače. Výška a šírka sú podobné iPhonu 6, ale hrúbka je asi trojnásobná, aby sa do zariadenia zmestili zosilnovače, 128 GB úložného priestoru (rozšíriteľného pomocou karty microSD) a „veľkokapacitná batéria", ktorá podľa výrobcu vydrží na 60 hodín prehrávania. Nabíjanie trvá 4,5 hodiny. Hmotnosť zariadenia je 235 gramov. Nový Walkman je zhotovený z hliníka a dodáva sa k nemu kožené puzdro. Slúchadlá k nemu však nedostanete, tie si musíte dokúpiť.

Walkman je vybavený 4-palcovým displejom Triluminos s rozlíšením 480 × 854 px. K dispozícii je aj čip NFC na jednoduché spárovanie so slúchadlami. Zariadenie sa pripojí k Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ a podporuje aj Bluetooth 4.0.

V tlačovej správe Sony sa cena neuvádza, ale jeho predchodca ZX1 sa predával za 700 dolárov, takže prehrávač rozhodne nebude lacný. Podľa niektorých zdrojov by mal stáť až 1120 dolárov. Na britskej stránke Sony sa ponúka dokonca za 949 libier, čo je v prepočte až 1435 dolárov. Na európskom trhu sa Walkman NW-ZX2 objaví na jar tohto roka.

Zdroj: thenextweb.com
presscentre.sony.eu


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá