Image
9.1.2015 0 Comments

CES: ASUS ZenFone 2 – nová vlajková loď s ultratenkým dizajnom a 4 GB RAM

ZenFone_2.jpg ASUS oznámil ZenFone 2 (ZE551ML), vlajkovú loď smartfónov novej generácie rodiny ZenFone. Disponuje 5,5-palcovým full HD displejom IPS a 13 Mpx/5 Mpx fotoaparátmi PixelMaster. ZenFone 2 je vybavený 2,3 GHz 64-bitovým procesorom Intel Atom, 4 GB RAM a konektivitou 4G/LTE.

ASUS ZenFone 2 má vynovený dizajn, povrchovú úpravu z brúseného hliníka a zaoblený kryt. Telo vďaka tomu dosahuje na hranách hrúbku iba 3,9 mm. Toto zakrivenie poskytuje komfort, bezpečné uchopenie a intuitívne ovládanie. Pohodlie používateľa zlepšuje aj tlačidlo na regulovanie hlasitosti, ktoré je umiestnené na zadnom kryte na ovládanie pomocou ukazováka.

ZenFone 2 dispunuje 5,5-palcovým full HD displejom IPS s hustotou pixelov 403 ppi a širokými 178-stupňovými pozorovacími uhlami. Technológia ASUS TruVivid zlepšuje zobrazovanie vizuálov pomocou jasných a žiarivých farieb. Displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3, ktoré chráni pred poškodením a odtlačkami prstov, má ultratenký 3,3 mm rám.

ZenFone 2 je dostupný v piatich farbách - Osmium Black (čierna), Sheer Gold (zlatá), Glacier Gray (sivá), Glamor Red (červená) a Ceramic White (biela).

asus-zenfone-2.jpg

ASUS ZenFone 2 je vybavený 13 Mpx fotoaparátom PixelMaster so šošovkou so svetelnosťou f/2,0 na snímanie fotografií vo vysokom rozlíšení a s nulovým oneskorením uzávierky. Špičkový režim Low Light zlučuje pixely pri fotení v noci alebo v slabo osvetlených scénach bez blesku. Výsledkom sú až o 400 % jasnejšie snímky. Ak používateľ preferuje fotenie s bleskom, ZenFone 2 ponúka blesk Real Tone, ktorý zaručuje správne odtiene farieb a kože.

Nový ZenFone má aj režim Backlight (HDR). Ten zabezpečuje farbisté fotografie so správne rozloženou expozíciou pri fotení vo svetelne náročnejších podmienkach, ako je západ slnka. Režim Backlight (HDR) dokáže pomocou zlepšovania pixelov zvýšiť kontrast až o 400 %. Výsledkom sú jasné subjekty v popredí bez rušivých tieňov. Režim Manual umožňuje ručne meniť ISO, rýchlosť uzávierky a ďalšie nastavenia.

ZenFone 2 je takisto vybavený 5 Mpx predným fotoaparátom s 85-stupňovým zorným poľom na tvorbu fotiek selfie. Režim ZenUI Selfie Panorama vytvorí fotografie pod zorným uhlom až 140 stupňov.

ASUS ZenFone 2 je poháňaný 64-bitovým procesorom Intel Atom Z3580 s frekvenciou 2,3 GHz a 4 GB operačnou pamäťou. V porovnaní so svojím predchodcom ponúka 7-násobný herný výkon. Používatelia pri hraní ocenia aj latenciu 60 ms dotykového ovládania a podporu štandardu OpenGL 3.0.

ZenFone 2 má zabudovanú konektivitu 4G/LTE na rýchly mobilný internet až 150 Mbit/s. Štandard Wi-Fi 802.11ac zabezpečuje maximálne plynulé streamovanie videa a hudby. Vďaka podpore dvoch SIM kariet s technológiou Dual Active je ZenFone 2 vhodný aj ako pracovný nástroj. Používatelia môžu využívať dve telefónne čísla súbežne.

ZenFone 2 je vybavený vysokokapacitnou 3000 mAh batériou a na jedno nabitie vydrží fungovať viac ako jeden deň. Technológia fast-charge nabije telefón z 0 % na 60 % v priebehu 39 minút.

Bližšie informácie o cene a dostupnosti ZenFone 2 budú spresnené neskôr.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá