Image
9.1.2015 0 Comments

CES: ASUS ZenFone 2 – nová vlajková loď s ultratenkým dizajnom a 4 GB RAM

ZenFone_2.jpg ASUS oznámil ZenFone 2 (ZE551ML), vlajkovú loď smartfónov novej generácie rodiny ZenFone. Disponuje 5,5-palcovým full HD displejom IPS a 13 Mpx/5 Mpx fotoaparátmi PixelMaster. ZenFone 2 je vybavený 2,3 GHz 64-bitovým procesorom Intel Atom, 4 GB RAM a konektivitou 4G/LTE.

ASUS ZenFone 2 má vynovený dizajn, povrchovú úpravu z brúseného hliníka a zaoblený kryt. Telo vďaka tomu dosahuje na hranách hrúbku iba 3,9 mm. Toto zakrivenie poskytuje komfort, bezpečné uchopenie a intuitívne ovládanie. Pohodlie používateľa zlepšuje aj tlačidlo na regulovanie hlasitosti, ktoré je umiestnené na zadnom kryte na ovládanie pomocou ukazováka.

ZenFone 2 dispunuje 5,5-palcovým full HD displejom IPS s hustotou pixelov 403 ppi a širokými 178-stupňovými pozorovacími uhlami. Technológia ASUS TruVivid zlepšuje zobrazovanie vizuálov pomocou jasných a žiarivých farieb. Displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 3, ktoré chráni pred poškodením a odtlačkami prstov, má ultratenký 3,3 mm rám.

ZenFone 2 je dostupný v piatich farbách - Osmium Black (čierna), Sheer Gold (zlatá), Glacier Gray (sivá), Glamor Red (červená) a Ceramic White (biela).

asus-zenfone-2.jpg

ASUS ZenFone 2 je vybavený 13 Mpx fotoaparátom PixelMaster so šošovkou so svetelnosťou f/2,0 na snímanie fotografií vo vysokom rozlíšení a s nulovým oneskorením uzávierky. Špičkový režim Low Light zlučuje pixely pri fotení v noci alebo v slabo osvetlených scénach bez blesku. Výsledkom sú až o 400 % jasnejšie snímky. Ak používateľ preferuje fotenie s bleskom, ZenFone 2 ponúka blesk Real Tone, ktorý zaručuje správne odtiene farieb a kože.

Nový ZenFone má aj režim Backlight (HDR). Ten zabezpečuje farbisté fotografie so správne rozloženou expozíciou pri fotení vo svetelne náročnejších podmienkach, ako je západ slnka. Režim Backlight (HDR) dokáže pomocou zlepšovania pixelov zvýšiť kontrast až o 400 %. Výsledkom sú jasné subjekty v popredí bez rušivých tieňov. Režim Manual umožňuje ručne meniť ISO, rýchlosť uzávierky a ďalšie nastavenia.

ZenFone 2 je takisto vybavený 5 Mpx predným fotoaparátom s 85-stupňovým zorným poľom na tvorbu fotiek selfie. Režim ZenUI Selfie Panorama vytvorí fotografie pod zorným uhlom až 140 stupňov.

ASUS ZenFone 2 je poháňaný 64-bitovým procesorom Intel Atom Z3580 s frekvenciou 2,3 GHz a 4 GB operačnou pamäťou. V porovnaní so svojím predchodcom ponúka 7-násobný herný výkon. Používatelia pri hraní ocenia aj latenciu 60 ms dotykového ovládania a podporu štandardu OpenGL 3.0.

ZenFone 2 má zabudovanú konektivitu 4G/LTE na rýchly mobilný internet až 150 Mbit/s. Štandard Wi-Fi 802.11ac zabezpečuje maximálne plynulé streamovanie videa a hudby. Vďaka podpore dvoch SIM kariet s technológiou Dual Active je ZenFone 2 vhodný aj ako pracovný nástroj. Používatelia môžu využívať dve telefónne čísla súbežne.

ZenFone 2 je vybavený vysokokapacitnou 3000 mAh batériou a na jedno nabitie vydrží fungovať viac ako jeden deň. Technológia fast-charge nabije telefón z 0 % na 60 % v priebehu 39 minút.

Bližšie informácie o cene a dostupnosti ZenFone 2 budú spresnené neskôr.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá