Image
8.3.2016 0 Comments

Britský startup má zbraň proti dronom ako z počítačovej hry

V súčasnosti už nie je problém zaobstarať si dron s kamerou pod 100 eur, a tak sa pre bezpečnostné zložky všetkých druhov vynára otázka, ako si poradiť s novou érou lacnej civilnej špionáže. Zbrane proti dronom sa objavujú už dávnejšie. Britský startup s názvom OpenWorks Engineering ponúka v tejto oblasti akési ručné delo s názvom SkyWall, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiadny herný hrdina.

Zbraň je pomerne mohutná, má hmotnosť 10 kg a umiestňuje sa na plece operátora. Funguje na princípe stlačeného vzduchu, ktorým je vystrelený projektil obsahujúci sieť a padák. Vďaka tomu možno dron, ktorý sa pohybuje v nežiaducom teritóriu, nielen zneškodniť, ale aj skonfiškovať bez poškodenia a overiť, či stihol zaznamenať citlivé údaje. Tento aspekt je veľmi dôležitý napríklad pre vojenské budovy. 

Dostrel SkyWall je do 100 metrov a opätovné nabitie trvá 8 sekúnd. Dojem zbrane z kategórie sci-fi dotvára zameriavací počítač a holografický hľadáčik, ktorý predikuje pohyb dronu a umožňuje tak operátorovi lepšie zacielenie. 

Zdroj: theguardian.com

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá