Image
8.3.2016 0 Comments

Britský startup má zbraň proti dronom ako z počítačovej hry

V súčasnosti už nie je problém zaobstarať si dron s kamerou pod 100 eur, a tak sa pre bezpečnostné zložky všetkých druhov vynára otázka, ako si poradiť s novou érou lacnej civilnej špionáže. Zbrane proti dronom sa objavujú už dávnejšie. Britský startup s názvom OpenWorks Engineering ponúka v tejto oblasti akési ručné delo s názvom SkyWall, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiadny herný hrdina.

Zbraň je pomerne mohutná, má hmotnosť 10 kg a umiestňuje sa na plece operátora. Funguje na princípe stlačeného vzduchu, ktorým je vystrelený projektil obsahujúci sieť a padák. Vďaka tomu možno dron, ktorý sa pohybuje v nežiaducom teritóriu, nielen zneškodniť, ale aj skonfiškovať bez poškodenia a overiť, či stihol zaznamenať citlivé údaje. Tento aspekt je veľmi dôležitý napríklad pre vojenské budovy. 

Dostrel SkyWall je do 100 metrov a opätovné nabitie trvá 8 sekúnd. Dojem zbrane z kategórie sci-fi dotvára zameriavací počítač a holografický hľadáčik, ktorý predikuje pohyb dronu a umožňuje tak operátorovi lepšie zacielenie. 

Zdroj: theguardian.com

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá