6.6.2016 0 Comments

BJÖRK a HTC menia podporu hudobného videa a prinášajú prvy album vo virtuálnej realite

Umelkyňa Björk dnes v rámci  18-mesačného svetového turné Björk Digital ohlásila uvedenie jedinečného zážitku cez platformu Vive, na ktorej predstaví svoj nový album vo virtuálnej realite (VR Album Exhibition). Exkluzívna séria podujatí začína 4. júna v Sydney na festivale Vivid, a následne bude pokračovať do ďalších svetových miest. Ide o jeden z prvých projektov, ktoré kombinujú hudobný svet a virtuálnu realitu. Fanúšikovia sa môžu úplne ponoriť do rôznych inštalácií virtuálnej reality. Každý zo série zážitkov vychádza z konkrétnej skladby ôsmeho štúdiového albumu Björk s názvom Vulnicura. Jeho technologickým základom je platforma pre virtuálnu realitu HTC Vive.

Na premiérach tejto exkluzívnej série sa Björk predstaví ako DJka. Vlastníci vstupeniek získajú VIP prístup k prezentácii albumu vo virtuálnej realite ako aj prístup na podujatie, kde bude hrať Björk. Hostia môžu navštíviť projekčnú miestnosť s náhlavnými jednotkami Vive, kde zažijú album Vulnicura vo virtuálnej realite.

Svetová premiéra skladby Notget vo virtuálnej realite kombinuje skeny 3D vo vysokom rozlíšení, holografické štúdio vytvorené priamo na mieste, zaznamenávanie pohybu (motion capture) a technológiu nazývanú videogrametria spolu so špeciálnym nastavením zvuku, ktorý v reálnom čase človeka obklopí a vtiahne do umeleckého predstavenia Björk. Tieto digitálne technológie v kombinácii vytvárajú neustále sa vyvíjajúcu a meniacu digitálnu formu častíc, svetla a zvuku, ktorá obýva rovnaký priestor ako vy. Systém Vive a priestorovo škálovateľné možnosti virtuálnej reality umožňujú tímu vytvárať predstavenie, ktoré reaguje na používateľov a prepája sa s nimi. Používatelia môžu skúmať veľký fyzický priestor a vytvárať si intenzívne prepojenie, aké je možné zažiť len vo virtuálnej realite.

Obsahom celého zážitku je Björk Digital, výsledok vizuálnej spolupráce Björk  s oceňovanými režisérmi ako Andrew Huang, Jesse Kanda, Warren Du Preez a Nick Thornton Jones. Každý prispel inštaláciami s Björk, reálnymi aj virtuálnymi, ktoré zahŕňajú tieto skladby:

Stonemilker – režisér Andrew Thomas Huang
Black Lake –  režisér Andrew Thomas Huang
Mouth Mantra – režisér Jesse Kanda
Notget – režiséri Warren Du Preez a Nick Thornton Jones; exkluzívna verzia skladby na albume Vulnicura v spolupráci s renomovaným britským digitálnym produkčným štúdiom REWIND-VR.
Biophilia – miestnosť, ktorá umožňuje preskúmať prelomovú vzdelávaciu aplikáciu od Björk. Cieľom aplikácie je vzdelávať školákov v oblastiach vedy, prírody a hudby.

„Vive sa snaží prinášať zážitky, ktoré úplne pohltia zmysly našich používateľov. Partnerstvo s Björk je v tomto zmysle úplne logickým krokom,“ povedal Rikard Steiber, prvý viceprezident  HTC pre virtuálnu realitu. „Björk je priekopníčkou využívania technológií, ktoré ponoria poslucháčov do jej hudby. Vizuálne koncepty, vytvorené v rámci konceptu Björk Digital, sú fantastické. Sme radi, že môžeme s Björk spolupracovať na tomto jedinečnom zážitku pre fanúšikov.“

Ďalšie informácie o festivale Vivid a vystúpení Björk v Sydney sú k dispozícii na adrese: http://carriageworks.com.au

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá