13.3.2015 0 Comments

Atos a EMC posilnia strategické partnerstvo

Spoločnosti Atos a EMC Corporation zverejnili plány na ďalšie posilnenie svojho strategického partnerstva. Pred troma rokmi Atos, EMC a VMware spoločne vytvorili spoločnosť Canopy, poskytovateľa koncových cloudových služieb a umožnili tak zákazníkom využívať transformačné informačné technológie prostredníctvom cloudu. Analytická spoločnosť IDC na základe výnosov, kde Canopy dosiahla 37-percentný nárast, zaradila Canopy medzi popredných európskych profesionálnych poskytovateľov cloudových služieb.

Úspešný vývoj Canopy, nedávne výrazné posilnenie Atosu v oblastiach Big Data a bezpečnosti vďaka akvizícii spoločnosti Bull, ako aj rastúce presadzovanie sa Atosu v Severnej Amerike prostredníctvom plánovanej akvizície Xerox ITO otvárajú nové možnosti pre strategický vzťah spoločností Atos a EMC. Tento vývoj umožňuje spoločnostiam Atos a EMC rozširovať záber a možnosti toho, čo dokážu dosiahnuť spoločne vďaka Federácii EMC a novo rozšíreným možnostiam Atosu.

Atos sa rozhodol opätovne zlúčiť s dcérskou spoločnosťou Canopy a začleniť ju do svojej korporátnej štruktúry. EMC a VMware plánujú vo svojej dlhodobej strategickej investícii pokračovať a stanú sa akcionármi spoločnosti Atos.

Tieto kroky umožnia pokračovať v podpore a silnej spolupráci EMC a VMware s Canopy a zároveň posilnia partnerstvo medzi Federáciou EMC a Atos Consulting & System integration ako aj novovytvorených divízií Atosu Big Data & Cyber-Security.

Joe Tucci, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti EMC vyhlásil: "EMC a Atos majú dlhodobý a plodný vzťah, založený na pomoci zákazníkom pri optimalizácii ich existujúcich infraštruktúr a budovaní nových infraštruktúr, ktoré vyhovujú jedinečným nárokom cloud computingu, mobility, sociálnych sietí a Big Data. EMC sa teší, že môže ešte posilniť spoluprácu so spoločnosťou Atos, keďže rozširujeme záber vzájomných záväzkov."

Thierry Breton, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Atos vyhlásil: "Vrelo vítame pokračujúcu investíciu spoločnosti EMC, tentoraz v Atose. Začína to novú éru nášho už teraz plodného partnerstva. Ako strategický partner a teraz i akcionár EMC výrazne prispeje k strategickej ambícii spoločnosti Atos, ktorá bude na prospech akcionárom, zákazníkom a Technológom biznisu."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá