13.3.2015 0 Comments

Atos a EMC posilnia strategické partnerstvo

Spoločnosti Atos a EMC Corporation zverejnili plány na ďalšie posilnenie svojho strategického partnerstva. Pred troma rokmi Atos, EMC a VMware spoločne vytvorili spoločnosť Canopy, poskytovateľa koncových cloudových služieb a umožnili tak zákazníkom využívať transformačné informačné technológie prostredníctvom cloudu. Analytická spoločnosť IDC na základe výnosov, kde Canopy dosiahla 37-percentný nárast, zaradila Canopy medzi popredných európskych profesionálnych poskytovateľov cloudových služieb.

Úspešný vývoj Canopy, nedávne výrazné posilnenie Atosu v oblastiach Big Data a bezpečnosti vďaka akvizícii spoločnosti Bull, ako aj rastúce presadzovanie sa Atosu v Severnej Amerike prostredníctvom plánovanej akvizície Xerox ITO otvárajú nové možnosti pre strategický vzťah spoločností Atos a EMC. Tento vývoj umožňuje spoločnostiam Atos a EMC rozširovať záber a možnosti toho, čo dokážu dosiahnuť spoločne vďaka Federácii EMC a novo rozšíreným možnostiam Atosu.

Atos sa rozhodol opätovne zlúčiť s dcérskou spoločnosťou Canopy a začleniť ju do svojej korporátnej štruktúry. EMC a VMware plánujú vo svojej dlhodobej strategickej investícii pokračovať a stanú sa akcionármi spoločnosti Atos.

Tieto kroky umožnia pokračovať v podpore a silnej spolupráci EMC a VMware s Canopy a zároveň posilnia partnerstvo medzi Federáciou EMC a Atos Consulting & System integration ako aj novovytvorených divízií Atosu Big Data & Cyber-Security.

Joe Tucci, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti EMC vyhlásil: "EMC a Atos majú dlhodobý a plodný vzťah, založený na pomoci zákazníkom pri optimalizácii ich existujúcich infraštruktúr a budovaní nových infraštruktúr, ktoré vyhovujú jedinečným nárokom cloud computingu, mobility, sociálnych sietí a Big Data. EMC sa teší, že môže ešte posilniť spoluprácu so spoločnosťou Atos, keďže rozširujeme záber vzájomných záväzkov."

Thierry Breton, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Atos vyhlásil: "Vrelo vítame pokračujúcu investíciu spoločnosti EMC, tentoraz v Atose. Začína to novú éru nášho už teraz plodného partnerstva. Ako strategický partner a teraz i akcionár EMC výrazne prispeje k strategickej ambícii spoločnosti Atos, ktorá bude na prospech akcionárom, zákazníkom a Technológom biznisu."


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá