13.3.2015 0 Comments

Atos a EMC posilnia strategické partnerstvo

Spoločnosti Atos a EMC Corporation zverejnili plány na ďalšie posilnenie svojho strategického partnerstva. Pred troma rokmi Atos, EMC a VMware spoločne vytvorili spoločnosť Canopy, poskytovateľa koncových cloudových služieb a umožnili tak zákazníkom využívať transformačné informačné technológie prostredníctvom cloudu. Analytická spoločnosť IDC na základe výnosov, kde Canopy dosiahla 37-percentný nárast, zaradila Canopy medzi popredných európskych profesionálnych poskytovateľov cloudových služieb.

Úspešný vývoj Canopy, nedávne výrazné posilnenie Atosu v oblastiach Big Data a bezpečnosti vďaka akvizícii spoločnosti Bull, ako aj rastúce presadzovanie sa Atosu v Severnej Amerike prostredníctvom plánovanej akvizície Xerox ITO otvárajú nové možnosti pre strategický vzťah spoločností Atos a EMC. Tento vývoj umožňuje spoločnostiam Atos a EMC rozširovať záber a možnosti toho, čo dokážu dosiahnuť spoločne vďaka Federácii EMC a novo rozšíreným možnostiam Atosu.

Atos sa rozhodol opätovne zlúčiť s dcérskou spoločnosťou Canopy a začleniť ju do svojej korporátnej štruktúry. EMC a VMware plánujú vo svojej dlhodobej strategickej investícii pokračovať a stanú sa akcionármi spoločnosti Atos.

Tieto kroky umožnia pokračovať v podpore a silnej spolupráci EMC a VMware s Canopy a zároveň posilnia partnerstvo medzi Federáciou EMC a Atos Consulting & System integration ako aj novovytvorených divízií Atosu Big Data & Cyber-Security.

Joe Tucci, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti EMC vyhlásil: "EMC a Atos majú dlhodobý a plodný vzťah, založený na pomoci zákazníkom pri optimalizácii ich existujúcich infraštruktúr a budovaní nových infraštruktúr, ktoré vyhovujú jedinečným nárokom cloud computingu, mobility, sociálnych sietí a Big Data. EMC sa teší, že môže ešte posilniť spoluprácu so spoločnosťou Atos, keďže rozširujeme záber vzájomných záväzkov."

Thierry Breton, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Atos vyhlásil: "Vrelo vítame pokračujúcu investíciu spoločnosti EMC, tentoraz v Atose. Začína to novú éru nášho už teraz plodného partnerstva. Ako strategický partner a teraz i akcionár EMC výrazne prispeje k strategickej ambícii spoločnosti Atos, ktorá bude na prospech akcionárom, zákazníkom a Technológom biznisu."


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá