Image
27.2.2013 0 Comments

Apple chce patent na zariadenie v podobe ohybného náramku. Budú to hodinky?

Patentová prihláška, na ktorú upozornil server AppleInsider.com, obsahuje opisy dávajúce tušiť, že Apple môže skutočne pripravovať svoje hodinky „iWatch". Slovo hodinky síce nie je v prihláške nikde napísané, tá však bola podaná ešte v auguste 2011. No termín „nositeľné videozariadenie" nachádzajúce sa v dokumentoch, sa dá predstaviť aj ako pokročilé náramkové hodinky.

patent1.png

Zobrazenie na displeji sa prispôsobí obvodu ruky používateľa

patent2.png

Displej (402), akumulátor (504), konektor (508), bezdrôtové pripojenia/antény (506), transformátor kinetickej energie (502) a elektronický modul.

V patentovej prihláške sa opisuje zariadenie postavené na princípe ohybného náramku, ktorý sa po údere do ruky sám obtočí na potrebný obvod. Apple v prihláške preto opisuje aj spôsob, keď sa zobrazovaný obsah na displeji automaticky prispôsobí v závislosti od toho, koľko a ktorá časť náramku sa prekrýva. Zariadenie by takisto malo mať dotykový displej, a nie hardvérové tlačidlá, ako to majú napríklad už existujúce hodinky Pebble, ktoré sa začali vyrábať vďaka masívnej podpore používateľov servera Kickstarter.com.

Dizajn videozariadenia by mal teda pozostávať už zo známeho ohybného náramku, v ktorom by bol zabalený plátok ohybnej ocele, na jeho vrchnej strane by bol pripevnený displej zariadenia. Elektronika, batéria, konektor či anténa Wi-Fi by sa nachádzali na začiatku náramku, aby boli pri nosení zakryté. Zariadenie počíta aj s použitím gyroskopu a akcelerometra tak, aby bolo po nasadení náramku na ktorúkoľvek ruku možné určiť, ako treba prispôsobiť zobrazenie displeja.

Patentová prihláška nezabúda ani na prípad, že by náramok mohol komunikovať napríklad s iPhonom. Náramok by sa tak mohol stať vstupným či výstupným zariadením pre ďalšie elektronické zariadenia. Apple v prihláške spomína aj možnosti nabíjania náramku cez drôtový konektor, solárne panely či pomocou zachytávania kinetickej energie.

Zdroj: appleinsider.com
macrumors.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá