Image
27.2.2013 0 Comments

Apple chce patent na zariadenie v podobe ohybného náramku. Budú to hodinky?

Patentová prihláška, na ktorú upozornil server AppleInsider.com, obsahuje opisy dávajúce tušiť, že Apple môže skutočne pripravovať svoje hodinky „iWatch". Slovo hodinky síce nie je v prihláške nikde napísané, tá však bola podaná ešte v auguste 2011. No termín „nositeľné videozariadenie" nachádzajúce sa v dokumentoch, sa dá predstaviť aj ako pokročilé náramkové hodinky.

patent1.png

Zobrazenie na displeji sa prispôsobí obvodu ruky používateľa

patent2.png

Displej (402), akumulátor (504), konektor (508), bezdrôtové pripojenia/antény (506), transformátor kinetickej energie (502) a elektronický modul.

V patentovej prihláške sa opisuje zariadenie postavené na princípe ohybného náramku, ktorý sa po údere do ruky sám obtočí na potrebný obvod. Apple v prihláške preto opisuje aj spôsob, keď sa zobrazovaný obsah na displeji automaticky prispôsobí v závislosti od toho, koľko a ktorá časť náramku sa prekrýva. Zariadenie by takisto malo mať dotykový displej, a nie hardvérové tlačidlá, ako to majú napríklad už existujúce hodinky Pebble, ktoré sa začali vyrábať vďaka masívnej podpore používateľov servera Kickstarter.com.

Dizajn videozariadenia by mal teda pozostávať už zo známeho ohybného náramku, v ktorom by bol zabalený plátok ohybnej ocele, na jeho vrchnej strane by bol pripevnený displej zariadenia. Elektronika, batéria, konektor či anténa Wi-Fi by sa nachádzali na začiatku náramku, aby boli pri nosení zakryté. Zariadenie počíta aj s použitím gyroskopu a akcelerometra tak, aby bolo po nasadení náramku na ktorúkoľvek ruku možné určiť, ako treba prispôsobiť zobrazenie displeja.

Patentová prihláška nezabúda ani na prípad, že by náramok mohol komunikovať napríklad s iPhonom. Náramok by sa tak mohol stať vstupným či výstupným zariadením pre ďalšie elektronické zariadenia. Apple v prihláške spomína aj možnosti nabíjania náramku cez drôtový konektor, solárne panely či pomocou zachytávania kinetickej energie.

Zdroj: appleinsider.com
macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá