Image
27.2.2013 0 Comments

MWC 2013 live: ASUS PadFone Ifninity – trojnásobná výdrž batérie

Telefón ako hlavná výpočtová sila a tablet, ktorý je vlastne už iba displejom. Keď doň telefón zasuniete, vidíte celý obsah 5-palcového displeja telefónu na 10,1-palcovom zobrazovacom zariadení. S týmto konceptom prišiel ASUS v produkte PadFone už dávnejšie a dnes svetlo sveta uzrela prakticky tretia generácia ASUS PadFone Infinity.

Spojiť fyzicky dve zariadenia do jedného má mnoho výhod. V prvom rade je to výdrž, pretože v tabletovom docku (PadFone Infinity Station) je externá batéria, ktorá nabije telefón až trikrát. Následne odpadá nutnosť synchronizácie dát, pretože všetko je v telefóne a tablet slúži „iba" na akési zväčšenie pracovnej plochy. No čo je dôležité, máte iba jeden dátový paušál u operátora a jednu SIM kartu (áno, naši operátori ponúkajú zdieľanie dát na SIM kartách, aj to je riešenie). ASUS zvolil málo používanú verziu nano SIM, ktorú doteraz používal iba Apple.

02.jpg

ASUS PadFone je telefón LTE s 5-palcovým full HD displejom (1920 × 1080 pixelov), 10,1-palcový tablet dock má rovnaké rozlíšenie, ale na dvojnásobne väčšej uhlopriečke. Displej telefónu dosahuje výborných 441 ppi, čím sa ASUS radí k špičke na trhu. Aby bol výkon dostatočný, je tu procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktom svojich jadier na 1,7 GHz.

K dispozícii sú 2 GB pamäte RAM a používateľ má na svoje dáta 32 alebo 64 GB priestoru podľa verzie. ASUS pridáva 50 GB priestoru v cloude na 2 roky, čo je asi trocha zbytočné, keďže rádovo k desiatkami GB v cloude sa viete dostať bezplatne už dnes. Operačný systém je, samozrejme, Android, no už vo verzii 4.2.

03.jpg

Telefón má hmotnosť 141 gramov, tablet ďalších 530 gramov. ASUS teda ušetril výrazne na hmotnosti a zapracoval aj na svižnosti celého systému. Najmä pri vkladaní a vyberaní telefónu do tabletu je presun obrazu z jedného zariadenia do druhého oveľa rýchlejší, nemáte problém aj priamo počas hovoru vybrať telefón z doku a telefonovať. Samozrejme, máte možnosť uskutočniť hlasné odpočúvanie z tabletu, prípadne využiť bluetoothové príslušenstvo.

04.jpg

Keďže v predaji by mala byť verzia LTE (u nás zatiaľ nepoužiteľná), bude zaujímavé sledovať, či ASUS pripraví aj verziu „3G-only". Dúfajme, že áno, pretože HSPA+ je vo verzii LTE podporované do rýchlosti 42 Mbit/s, ktoré už na Slovensku poznáme. Spoločnosť so sídlom v taiwanskom Taipei zapracovala aj na fotoaparáte, keď pripravila používateľovi 13 Mpix snímač so senzorom BSI. Nechýba podpora GPS, GLONASS a teší nás prítomnosť NFC, ktoré je ukryté v logu PadFone v zadnej časti telefónu.

ASUS PadFone Infinity by mal byť dostupný v predaji od apríla na Taiwane, v Európe od Q2 2013, čo by znamenalo približne mesiac jún/júl. Napriek tomu, že v prípade produktu Fonepad výrobca doslova upútal pozornosť cenou (7-palcový „tableto-telefón" od 219 eur), pri PadFone Infinity je cena trocha prehnaná: 999 eur.

Za to si dnes kúpite najvyspelejšiu vlajkovú loď od konkurencie a k tomu aj tablet. Takže predpokladáme, že po uvedení na trh sa bude ASUS snažiť s cenou niečo urobiť, lebo takto si ho veľa používateľov nekúpi. A to by bola veľká škoda, pretože ide o výborné zariadenie.

05.jpg

06.jpg

07.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá