3.9.2012 0 Comments

Aplikácia Toshiba MediaGuide prináša informácie, flexibilitu a kontrolu pomocou Android™ tabletov

Toshiba Europe GmbH odhalila novú aplikáciu Toshiba MediaGuide, ktorá prináša užívateľom televízorov Toshiba mnoho informácií, kompletnú flexibilitu a presné ovládanie domácich zariadení. Majitelia tabletov a smartphonov so systémom Android™ budú môcť používať aplikáciu pre prehliadaní elektronického programového sprievodcu (EPG), dotykom prepínať kanály, budú si môcť vytvoriť osobný výber obľúbených kanálov a programov. Aplikácia Toshiba MediaGuide umožňuje tiež pripomenutie a zdieľanie vybraných informácií s priateľmi na sociálnych sieťach, ako je TwitterTM a FacebookTM, prehliadanie videa na vyžiadanie (VOD), možnosť prístupu k podrobným informáciám o hercoch a režiséroch a súvisiacemu obsahu. MediaGuide umožní diaľkovo ovládať TV s využitím Android™ tabletov a v Európe bude dostupná od štvrtého štvrťroku 2012, nasledovať budú verzie pre ďalšie bežné operačné systémy.

Plynulé prezeranie
Aplikácia Toshiba MediaGuide umožňuje pomocou dotykov na vašom tabletu pristupovať k celej rade televíznych kanálov a programov dostupných na vašom televízore. Príkazy sú veľmi jednoduché, napríklad príkazy "vpred" a "späť" sú úplne intuitívne a dodatočné informácie vyvoláva obyčajný dotyk prsta. Kedykoľvek sa rozhodnete, môžete jednoduchým poklepaním spustiť ľubovoľný program na dostupnom kanáli. "Súčasní televízny diváci sú zvyknutí pri organizovaní svojho pracovného a sociálneho života používať viac obrazoviek naraz, rovnako ako dotykové funkcie svojich zariadení. Teraz budú mať možnosť vyberať a organizovať rovnakým spôsobom svoju zábavu, či už ide o televízne vysielanie alebo Video On Demand. Použitie rovnakých technológií dáva dokonalý zmysel," hovorí Thomas Teckentrup, generálny riaditeľ Cloud Services Division, Toshiba Europe GmbH.

Vytvorte si vlastné menu
Rýchly prístup k vašim obľúbeným programom zjednodušuje nastaviteľné EPG. Vyberte si svoje obľúbené kanály a typ obsahu, ktorý máte najradšej. Keď nastavíte tieto parametre, zobrazí sa vám len váš obľúbený obsah. Vaše spektrum možností ďalej rozširuje možnosť vyhľadávania podľa žánru v aplikácii MediaGuide.

Poznávajte a zdieľajte
Kliknutím na ľubovoľný názov na EPG otvoríte stránku s podrobnými informáciami. Jeden dotyk vám poskytne väčšinu odpovedí na všetko, čo chcete vedieť, pričom tlačidlo "Ďalší" vám umožní objaviť ďalšie informácie. Ďalší obsah rovnakého žánru, od rovnakého režiséra, alebo s obsadením rovnakých hercov nájdete ľahko kliknutím na príslušné meno alebo názov. Stránka tiež obsahuje tlačidlo "Záznam", ktorý okamžite nastaví nahrávanie akéhokoľvek programu, a tlačidlo "Pripomenúť", ktoré vám pomôžu, aby ste nezabudli na to, čo skrátka musíte vidieť. Kliknutím na ikonu Facebook™ alebo Twitter™ môžete zdieľať vaše voľby so svojimi priateľmi a rodinou pomocou účtu Toshiba Places.

Vyhradené žánrové stránky
Niekedy sa naozaj chcete stočiť do klbka a vychutnať si svoj film, ale práve v tej chvíli nájdete v televíznom programe len diskusné relácie. Aplikácia Toshiba MediaGuide automaticky vytvorí prehľad stránok filmov a televíznych relácií. Tento obsah môžete prechádzať a jednoduchým kliknutím na vybranú ikonu si môžete vybrať, sledovať, nahrávať alebo treba pripomenúť tituly až 7 dní dopredu. Môžete si dokonca požičať alebo kúpiť film priamo od jedného z poskytovateľov služieb VOD dostupných na Toshiba Places (prezeranie nie je možné cez MediaGuide app). S pomocou Media Guide môžete pohodlne prepnúť TV na zvolený obsah v rámci VOD aplikácie Toshiba Places a jedným kliknutím nakúpiť.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá