3.9.2012 0 Comments

Aplikácia Toshiba MediaGuide prináša informácie, flexibilitu a kontrolu pomocou Android™ tabletov

Toshiba Europe GmbH odhalila novú aplikáciu Toshiba MediaGuide, ktorá prináša užívateľom televízorov Toshiba mnoho informácií, kompletnú flexibilitu a presné ovládanie domácich zariadení. Majitelia tabletov a smartphonov so systémom Android™ budú môcť používať aplikáciu pre prehliadaní elektronického programového sprievodcu (EPG), dotykom prepínať kanály, budú si môcť vytvoriť osobný výber obľúbených kanálov a programov. Aplikácia Toshiba MediaGuide umožňuje tiež pripomenutie a zdieľanie vybraných informácií s priateľmi na sociálnych sieťach, ako je TwitterTM a FacebookTM, prehliadanie videa na vyžiadanie (VOD), možnosť prístupu k podrobným informáciám o hercoch a režiséroch a súvisiacemu obsahu. MediaGuide umožní diaľkovo ovládať TV s využitím Android™ tabletov a v Európe bude dostupná od štvrtého štvrťroku 2012, nasledovať budú verzie pre ďalšie bežné operačné systémy.

Plynulé prezeranie
Aplikácia Toshiba MediaGuide umožňuje pomocou dotykov na vašom tabletu pristupovať k celej rade televíznych kanálov a programov dostupných na vašom televízore. Príkazy sú veľmi jednoduché, napríklad príkazy "vpred" a "späť" sú úplne intuitívne a dodatočné informácie vyvoláva obyčajný dotyk prsta. Kedykoľvek sa rozhodnete, môžete jednoduchým poklepaním spustiť ľubovoľný program na dostupnom kanáli. "Súčasní televízny diváci sú zvyknutí pri organizovaní svojho pracovného a sociálneho života používať viac obrazoviek naraz, rovnako ako dotykové funkcie svojich zariadení. Teraz budú mať možnosť vyberať a organizovať rovnakým spôsobom svoju zábavu, či už ide o televízne vysielanie alebo Video On Demand. Použitie rovnakých technológií dáva dokonalý zmysel," hovorí Thomas Teckentrup, generálny riaditeľ Cloud Services Division, Toshiba Europe GmbH.

Vytvorte si vlastné menu
Rýchly prístup k vašim obľúbeným programom zjednodušuje nastaviteľné EPG. Vyberte si svoje obľúbené kanály a typ obsahu, ktorý máte najradšej. Keď nastavíte tieto parametre, zobrazí sa vám len váš obľúbený obsah. Vaše spektrum možností ďalej rozširuje možnosť vyhľadávania podľa žánru v aplikácii MediaGuide.

Poznávajte a zdieľajte
Kliknutím na ľubovoľný názov na EPG otvoríte stránku s podrobnými informáciami. Jeden dotyk vám poskytne väčšinu odpovedí na všetko, čo chcete vedieť, pričom tlačidlo "Ďalší" vám umožní objaviť ďalšie informácie. Ďalší obsah rovnakého žánru, od rovnakého režiséra, alebo s obsadením rovnakých hercov nájdete ľahko kliknutím na príslušné meno alebo názov. Stránka tiež obsahuje tlačidlo "Záznam", ktorý okamžite nastaví nahrávanie akéhokoľvek programu, a tlačidlo "Pripomenúť", ktoré vám pomôžu, aby ste nezabudli na to, čo skrátka musíte vidieť. Kliknutím na ikonu Facebook™ alebo Twitter™ môžete zdieľať vaše voľby so svojimi priateľmi a rodinou pomocou účtu Toshiba Places.

Vyhradené žánrové stránky
Niekedy sa naozaj chcete stočiť do klbka a vychutnať si svoj film, ale práve v tej chvíli nájdete v televíznom programe len diskusné relácie. Aplikácia Toshiba MediaGuide automaticky vytvorí prehľad stránok filmov a televíznych relácií. Tento obsah môžete prechádzať a jednoduchým kliknutím na vybranú ikonu si môžete vybrať, sledovať, nahrávať alebo treba pripomenúť tituly až 7 dní dopredu. Môžete si dokonca požičať alebo kúpiť film priamo od jedného z poskytovateľov služieb VOD dostupných na Toshiba Places (prezeranie nie je možné cez MediaGuide app). S pomocou Media Guide môžete pohodlne prepnúť TV na zvolený obsah v rámci VOD aplikácie Toshiba Places a jedným kliknutím nakúpiť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá