Image
22.2.2013 0 Comments

Anketa: Prínos využitia cloudu vo firme

cloud-sun.jpgCloud computing je fenomén, ktorý sa v dnešnej dobe bežne využíva, hoci veľa používateľov o tom ani nevie. Pritom na jeho využívanie je potrebné len zariadenie s prístupom na internet a webový prehliadač, prípadne špecifická aplikácia. Existujú však používatelia, ktorí sa pre cloud computing a jeho služby rozhodli zámerne z istých dôvodov, či už ekonomických, technologických, alebo bezpečnostných. Oblasť cloud computingu sa vo svete v súčasnosti veľmi rýchlo rozvíja a skôr či neskôr sa dostane do širšieho povedomia aj v slovenskej podnikateľskej sfére.

Mnoho spoločností na Slovensku už cloudové služby využíva vo svoj prospech. Ponúkajú značné výhody podnikom všetkých veľkostí, zaoberajúcim sa rôznymi podnikateľskými činnosťami. Na druhej strane aj tento fenomén má svoje nevýhody či nedostatky a vyvoláva rôzne otázky, hlavne čo sa týka bezpečnosti, ochrany a správy dát.

S cieľom preskúmať a analyzovať súčasné vnímanie, využívanie a vplyv cloudových služieb v podnikoch na Slovensku sme zostavili (anonymný) dotazník, ktorý môžete nájsť tu.

V dotazníku sú otázky, na ktoré odpovedáte na základe svojich súčasných poznatkov. Ak cloud využívate, vypĺňate dotazníkovú vetvu, kde vyznačíte, aké služby využívate a aký je ich vplyv na podnik. Ak cloud nevyužívate, vypĺňate dotazníkovú vetvu týkajúcu sa zmien, ktoré by vás mohli ovplyvniť natoľko, aby ste cloud začali využívať. Všetci respondenti sa môžu vyjadriť aj k dobrovoľným otázkam o výhodách a nevýhodách cloudu pri činnosti celého podniku (mobilný prístup, bezpečnosť, platobné modely...).

Vyplnené dotazníky budú cennými podkladmi na analýzu situácie v danej oblasti.

V prípade, že by ste mali záujem o výsledky analýzy tohto dotazníka, uveďte, prosím, v dotazníku svoj e-mail, prostredníctvom ktorého vás budeme o týchto výsledkoch informovať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá