Image
22.2.2013 0 Comments

Anketa: Prínos využitia cloudu vo firme

cloud-sun.jpgCloud computing je fenomén, ktorý sa v dnešnej dobe bežne využíva, hoci veľa používateľov o tom ani nevie. Pritom na jeho využívanie je potrebné len zariadenie s prístupom na internet a webový prehliadač, prípadne špecifická aplikácia. Existujú však používatelia, ktorí sa pre cloud computing a jeho služby rozhodli zámerne z istých dôvodov, či už ekonomických, technologických, alebo bezpečnostných. Oblasť cloud computingu sa vo svete v súčasnosti veľmi rýchlo rozvíja a skôr či neskôr sa dostane do širšieho povedomia aj v slovenskej podnikateľskej sfére.

Mnoho spoločností na Slovensku už cloudové služby využíva vo svoj prospech. Ponúkajú značné výhody podnikom všetkých veľkostí, zaoberajúcim sa rôznymi podnikateľskými činnosťami. Na druhej strane aj tento fenomén má svoje nevýhody či nedostatky a vyvoláva rôzne otázky, hlavne čo sa týka bezpečnosti, ochrany a správy dát.

S cieľom preskúmať a analyzovať súčasné vnímanie, využívanie a vplyv cloudových služieb v podnikoch na Slovensku sme zostavili (anonymný) dotazník, ktorý môžete nájsť tu.

V dotazníku sú otázky, na ktoré odpovedáte na základe svojich súčasných poznatkov. Ak cloud využívate, vypĺňate dotazníkovú vetvu, kde vyznačíte, aké služby využívate a aký je ich vplyv na podnik. Ak cloud nevyužívate, vypĺňate dotazníkovú vetvu týkajúcu sa zmien, ktoré by vás mohli ovplyvniť natoľko, aby ste cloud začali využívať. Všetci respondenti sa môžu vyjadriť aj k dobrovoľným otázkam o výhodách a nevýhodách cloudu pri činnosti celého podniku (mobilný prístup, bezpečnosť, platobné modely...).

Vyplnené dotazníky budú cennými podkladmi na analýzu situácie v danej oblasti.

V prípade, že by ste mali záujem o výsledky analýzy tohto dotazníka, uveďte, prosím, v dotazníku svoj e-mail, prostredníctvom ktorého vás budeme o týchto výsledkoch informovať.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá