22.2.2013 0 Comments

IBM predstavila nové modely PureSystems

Cieľom spoločnosti IBM (NYSE: IBM) je, aby sa Big Data a Cloud stali čo najskôr dostupnými pre podniky všetkých veľkostí. Pre jednoduchšie a rýchlejšie zavádzanie riešení pre Big Data a Cloud predstavila IBM novinky v oblasti expertných integrovaných systémov PureSystems.

Spoločnosti, ktoré doteraz zápasili s obmedzenými možnosťami a zdrojmi v oblasti IT môžu dnes vďaka novým PureSystems od IBM oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým spracovávať veľký objem dát a zachytiť trendy, ktoré možu ovplyvniť ich podnikanie. Nové modely PureSystems zároveň pomáhajú odstraňovať prekážky spojené s rozvojom služieb využívajúcich Cloud, pretože zjednodušujú poskytovanie, zavádzanie a správu cloudového prostredia. Zároveň sa tak otvárajú nové možnosti pre spoločnosti na rozvíjajúcich sa trhoch a pre firmy, ako sú napríklad poskytovatelia riadených ICT služieb (Managed Service Providers - MSP).

Menší systém PureApplication: Tento nový "minimodel" ponúka spoločnostiam s obmedzeným rozpočtom a zdrojmi "instantný cloud". Zaisťuje akúkoľvek infraštruktúru a riadiaci softvér potrebný k rýchlemu vývoju a zavádzaniu nových aplikácií v cloude alebo v danom zariadení a pomáha odstraňovať zložité, časovo a pracovne náročné procesy. Vďaka menším konfiguráciám tento model otvára nové príležitosti pre poskytovateľov služieb a firmy na rozvíjajúcich sa trhoch, bez toho, aby sa dopúšťal kompromisov v podobe slabšieho výkonu.

PureApplication System s využitím POWER7+: Tento systém je určený pre väčšie podniky, pôsobiace predovšetkým v oblasti finančných služieb a poisťovníctva. Umožňuje im lepšie riadiť a udržiavať výpočtovo a transakčne náročné aplikácie v rôznorodom prostredí cloudu, kde je nevyhnutnou podmienkou zabezpečenie bezchybného fungovania a špičkového výkonu. Na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch, kde veľké podniky využívajú už mnohé vysoko výkonné aplikácie na POWER systémoch pomáha táto novinka spoločnostiam dostať sa do prostredia cloudu a využívať tieto aplikácie ešte efektívnejšie.

Širšia ponuka softvérových vzorcov: Vzorce dostupné prostredníctvom centra PureSystems Centre predstavujú inovatívny prístup, ktorý automatizuje softvér manažment a výrazne skracuje čas potrebný na inštaláciu, riadenie a údržbu aplikácií. Okrem vzorcov produkovaných tretími stranami (nezávislí výrobcovia softvéru - ISV) obsahujú nové vzorce pre softvér IBM tiež vzorce určené pre správu mobilných aplikácií, integráciu aplikácií, asset management a social business, ako napríklad IBM Web Experience Patterns for WebSphere Portal Server and Web Content Manager, IBM Connections Hypervisor Edition alebo IBM Mixed Language Application Modernization Patterns.

Edícia PureFlex System a Flex Systems pre MSP: IBM vytvorila verziu pre IBM PureFlex System a IBM Flex System určenú pre poskytovateľov riadených služieb (MSP), ktoré ponúkajú platformu pre rýchlejšie zavádzanie cloudu. Riešenie sa jednoduchšie ovláda a je ekonomicky výhodnejšie oproti platforme, ktorú by si poskytovateľ musel vybudovať sám. Vďaka tomu sa znižujú prevádzkové náklady, a najmä náklady na administráciu a nastavenie systému. Pre poskytovateľov, ktorí sú registrovanými obchodnými partnermi IBM, sú pripravené možnosti financovania tak, aby odzrkadľovali aj cash flow a investičné priority týchto klientov.

Desktopová infraštruktúra SmartCloud: IBM tiež ohlásila novú desktopovú infraštruktúru SmartCloud pre IBM PureFlex System a Flex Systems. Táto nová ponuka zvýši celkovú kvalitu a spoľahlivosť virtuálnych desktopov a dovolí IT manažérom riešenia virtuálnych desktopov jednoduchšie riadiť, zabezpečovať a zavádzať. Klienti môžu teraz bezpečne realizovať desktopový prístup k mobilným zariadeniam. Ten bude možné bezpečne nastaviť v priebehu niekoľkých minút a umožní rýchly návrat do pôvodného stavu po krádeži, zlyhaní či nehode.

Obrázky k tlačovej správe nájdete Tu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá