22.2.2013 0 Comments

IBM predstavila nové modely PureSystems

Cieľom spoločnosti IBM (NYSE: IBM) je, aby sa Big Data a Cloud stali čo najskôr dostupnými pre podniky všetkých veľkostí. Pre jednoduchšie a rýchlejšie zavádzanie riešení pre Big Data a Cloud predstavila IBM novinky v oblasti expertných integrovaných systémov PureSystems.

Spoločnosti, ktoré doteraz zápasili s obmedzenými možnosťami a zdrojmi v oblasti IT môžu dnes vďaka novým PureSystems od IBM oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým spracovávať veľký objem dát a zachytiť trendy, ktoré možu ovplyvniť ich podnikanie. Nové modely PureSystems zároveň pomáhajú odstraňovať prekážky spojené s rozvojom služieb využívajúcich Cloud, pretože zjednodušujú poskytovanie, zavádzanie a správu cloudového prostredia. Zároveň sa tak otvárajú nové možnosti pre spoločnosti na rozvíjajúcich sa trhoch a pre firmy, ako sú napríklad poskytovatelia riadených ICT služieb (Managed Service Providers - MSP).

Menší systém PureApplication: Tento nový "minimodel" ponúka spoločnostiam s obmedzeným rozpočtom a zdrojmi "instantný cloud". Zaisťuje akúkoľvek infraštruktúru a riadiaci softvér potrebný k rýchlemu vývoju a zavádzaniu nových aplikácií v cloude alebo v danom zariadení a pomáha odstraňovať zložité, časovo a pracovne náročné procesy. Vďaka menším konfiguráciám tento model otvára nové príležitosti pre poskytovateľov služieb a firmy na rozvíjajúcich sa trhoch, bez toho, aby sa dopúšťal kompromisov v podobe slabšieho výkonu.

PureApplication System s využitím POWER7+: Tento systém je určený pre väčšie podniky, pôsobiace predovšetkým v oblasti finančných služieb a poisťovníctva. Umožňuje im lepšie riadiť a udržiavať výpočtovo a transakčne náročné aplikácie v rôznorodom prostredí cloudu, kde je nevyhnutnou podmienkou zabezpečenie bezchybného fungovania a špičkového výkonu. Na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch, kde veľké podniky využívajú už mnohé vysoko výkonné aplikácie na POWER systémoch pomáha táto novinka spoločnostiam dostať sa do prostredia cloudu a využívať tieto aplikácie ešte efektívnejšie.

Širšia ponuka softvérových vzorcov: Vzorce dostupné prostredníctvom centra PureSystems Centre predstavujú inovatívny prístup, ktorý automatizuje softvér manažment a výrazne skracuje čas potrebný na inštaláciu, riadenie a údržbu aplikácií. Okrem vzorcov produkovaných tretími stranami (nezávislí výrobcovia softvéru - ISV) obsahujú nové vzorce pre softvér IBM tiež vzorce určené pre správu mobilných aplikácií, integráciu aplikácií, asset management a social business, ako napríklad IBM Web Experience Patterns for WebSphere Portal Server and Web Content Manager, IBM Connections Hypervisor Edition alebo IBM Mixed Language Application Modernization Patterns.

Edícia PureFlex System a Flex Systems pre MSP: IBM vytvorila verziu pre IBM PureFlex System a IBM Flex System určenú pre poskytovateľov riadených služieb (MSP), ktoré ponúkajú platformu pre rýchlejšie zavádzanie cloudu. Riešenie sa jednoduchšie ovláda a je ekonomicky výhodnejšie oproti platforme, ktorú by si poskytovateľ musel vybudovať sám. Vďaka tomu sa znižujú prevádzkové náklady, a najmä náklady na administráciu a nastavenie systému. Pre poskytovateľov, ktorí sú registrovanými obchodnými partnermi IBM, sú pripravené možnosti financovania tak, aby odzrkadľovali aj cash flow a investičné priority týchto klientov.

Desktopová infraštruktúra SmartCloud: IBM tiež ohlásila novú desktopovú infraštruktúru SmartCloud pre IBM PureFlex System a Flex Systems. Táto nová ponuka zvýši celkovú kvalitu a spoľahlivosť virtuálnych desktopov a dovolí IT manažérom riešenia virtuálnych desktopov jednoduchšie riadiť, zabezpečovať a zavádzať. Klienti môžu teraz bezpečne realizovať desktopový prístup k mobilným zariadeniam. Ten bude možné bezpečne nastaviť v priebehu niekoľkých minút a umožní rýchly návrat do pôvodného stavu po krádeži, zlyhaní či nehode.

Obrázky k tlačovej správe nájdete Tu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 4

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá