Image
31.1.2014 0 Comments

Amazon možno postaví svoje logistické centrum v Bratislave

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg Zdá sa, že plánované logistické centrum amerického Amazonu v strednej Európe nebude stáť v Brne, ale v Bratislave. Dôvodom má byť nezhoda predstaviteľov spoločnosti a zástupcov mesta Brna. Zástupcovia mesta si začali klásť vysoké podmienky, ktoré už nemožno akceptovať, a tak predstavitelia spoločnosti začali uvažovať o alternatíve, ktorou má byť práve naše hlavné mesto Bratislava.

Riaditeľ developerskej spoločnosti CTP Remon Vos, ktorá má postaviť pre Amazon halu, sa vyjadril pre české Hospodářské noviny takto: „Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie."

Amazon ešte minulý rok vyhlásil, že chce stihnúť vianočnú sezónu 2014, a preto by malo byť logistické centrum dokončené na jeseň 2014. Nové zamestnanie by tak mohlo nájsť približne 2-tisíc ľudí a ďalších 4-tisíc by prácu mohlo nájsť napríklad počas vianočnej sezóny.

Blesk_1_Amazon mozno postavi.jpg

No keďže spoločnosť CTP nechce prísť o zákazku, požiadala zástupcov mesta Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí však aktuálne nemajú záujem riešiť vzniknutú situáciu a téme sa chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro, pretože výstavba haly má trvať približne pol roka.

Remon Vos ďalej dodal: „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované, a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi a zelenú dostane sklad v Bratislave."

Zdroj: svet-it.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá