Image
31.1.2014 0 Comments

Amazon možno postaví svoje logistické centrum v Bratislave

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg Zdá sa, že plánované logistické centrum amerického Amazonu v strednej Európe nebude stáť v Brne, ale v Bratislave. Dôvodom má byť nezhoda predstaviteľov spoločnosti a zástupcov mesta Brna. Zástupcovia mesta si začali klásť vysoké podmienky, ktoré už nemožno akceptovať, a tak predstavitelia spoločnosti začali uvažovať o alternatíve, ktorou má byť práve naše hlavné mesto Bratislava.

Riaditeľ developerskej spoločnosti CTP Remon Vos, ktorá má postaviť pre Amazon halu, sa vyjadril pre české Hospodářské noviny takto: „Je veľmi vysoké riziko, že Amazon do Brna nepríde, a potom to bude pre všetkých veľké sklamanie."

Amazon ešte minulý rok vyhlásil, že chce stihnúť vianočnú sezónu 2014, a preto by malo byť logistické centrum dokončené na jeseň 2014. Nové zamestnanie by tak mohlo nájsť približne 2-tisíc ľudí a ďalších 4-tisíc by prácu mohlo nájsť napríklad počas vianočnej sezóny.

Blesk_1_Amazon mozno postavi.jpg

No keďže spoločnosť CTP nechce prísť o zákazku, požiadala zástupcov mesta Brna, aby na február zvolali mimoriadne zastupiteľstvo a potvrdili podmienky investície. Tí však aktuálne nemajú záujem riešiť vzniknutú situáciu a téme sa chcú venovať až v marci, čo by bolo podľa CTP neskoro, pretože výstavba haly má trvať približne pol roka.

Remon Vos ďalej dodal: „V prípade, že mimoriadne zastupiteľstvo nebude naplánované, a v prípade, že mestská rada nepotvrdí podmienky, Amazon od zámeru investovať v Brne odstúpi a zelenú dostane sklad v Bratislave."

Zdroj: svet-it.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá