Image
13.3.2014 0 Comments

Aktualizácia iOS 7.1 zlepšuje výkon, vzhľad používateľského rozhrania a pridáva nové funkcie

iOS-7-1-update-kalendar-volanie.jpg Apple pre svoje mobilné zariadenia uvoľnil novú aktualizáciu svojho mobilného operačného systému iOS 7.1. Nová aktualizácia systému opravuje rôzne chyby, zlepšuje používateľské rozhranie a hlavne výkon. Aktualizácia bola k dispozícii pre vývojárov už od novembra minulého roka, čo značí, že si Apple dal veľmi záležať na tomto upgrade, aby sa vyladilo mnoho problémov, na ktoré boli sťažnosti od vydania iOS7.

Pridaná bola aj funkcia CarPlay, ktorá umožňuje používateľom iPhonov používať displej prístrojovej dosky svojho auta s iOS. Táto funkcia je, žiaľ, k dispozícii len pri vybraných značkách a vozidlách vyššej triedy. V akcii ju bolo možné vidieť na autosalóne v Ženeve začiatkom tohto mesiaca. CarPlay integruje Siri - hlasovej asistentky, ktorá dostala významné zlepšenia v systéme iOS 7.1 vrátane ručného ovládania, čo sa hodí na hlučných miestach, kde Siri nemusí byť schopná rozlišovať medzi hlasom a hlukom na pozadí.

iOS-7-1-update.jpg

Zlepšené rozhranie v aktualizácii zahŕňa možnosť vypnutia jazdca a prináša rýchlejšie animácie v celom systéme, čo zrýchľuje spúšťanie aplikácií a zlepšuje multitasking.

iOS-7-1-update-UI.jpg

Aktualizovaná bola takisto aplikácia na prehrávanie hudby a kalendár. Vďaka novej aktualizácii je možné priame zakúpenie skladby na obrazovke Prehráva sa pri počúvaní iTunes rádií.

Systém bol optimalizovaný na zlepšenie výkonu na iPhone 4, čo sa určite stretlo s veľkým ohlasom medzi používateľmi. Na nátlak tisícov nahnevaných používateľov boli odstránené aj pravidelné pády domovskej obrazovky.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá