Image
13.3.2014 0 Comments

Aktualizácia iOS 7.1 zlepšuje výkon, vzhľad používateľského rozhrania a pridáva nové funkcie

iOS-7-1-update-kalendar-volanie.jpg Apple pre svoje mobilné zariadenia uvoľnil novú aktualizáciu svojho mobilného operačného systému iOS 7.1. Nová aktualizácia systému opravuje rôzne chyby, zlepšuje používateľské rozhranie a hlavne výkon. Aktualizácia bola k dispozícii pre vývojárov už od novembra minulého roka, čo značí, že si Apple dal veľmi záležať na tomto upgrade, aby sa vyladilo mnoho problémov, na ktoré boli sťažnosti od vydania iOS7.

Pridaná bola aj funkcia CarPlay, ktorá umožňuje používateľom iPhonov používať displej prístrojovej dosky svojho auta s iOS. Táto funkcia je, žiaľ, k dispozícii len pri vybraných značkách a vozidlách vyššej triedy. V akcii ju bolo možné vidieť na autosalóne v Ženeve začiatkom tohto mesiaca. CarPlay integruje Siri - hlasovej asistentky, ktorá dostala významné zlepšenia v systéme iOS 7.1 vrátane ručného ovládania, čo sa hodí na hlučných miestach, kde Siri nemusí byť schopná rozlišovať medzi hlasom a hlukom na pozadí.

iOS-7-1-update.jpg

Zlepšené rozhranie v aktualizácii zahŕňa možnosť vypnutia jazdca a prináša rýchlejšie animácie v celom systéme, čo zrýchľuje spúšťanie aplikácií a zlepšuje multitasking.

iOS-7-1-update-UI.jpg

Aktualizovaná bola takisto aplikácia na prehrávanie hudby a kalendár. Vďaka novej aktualizácii je možné priame zakúpenie skladby na obrazovke Prehráva sa pri počúvaní iTunes rádií.

Systém bol optimalizovaný na zlepšenie výkonu na iPhone 4, čo sa určite stretlo s veľkým ohlasom medzi používateľmi. Na nátlak tisícov nahnevaných používateľov boli odstránené aj pravidelné pády domovskej obrazovky.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá