Image
13.3.2014 0 Comments

Aktualizácia iOS 7.1 zlepšuje výkon, vzhľad používateľského rozhrania a pridáva nové funkcie

iOS-7-1-update-kalendar-volanie.jpg Apple pre svoje mobilné zariadenia uvoľnil novú aktualizáciu svojho mobilného operačného systému iOS 7.1. Nová aktualizácia systému opravuje rôzne chyby, zlepšuje používateľské rozhranie a hlavne výkon. Aktualizácia bola k dispozícii pre vývojárov už od novembra minulého roka, čo značí, že si Apple dal veľmi záležať na tomto upgrade, aby sa vyladilo mnoho problémov, na ktoré boli sťažnosti od vydania iOS7.

Pridaná bola aj funkcia CarPlay, ktorá umožňuje používateľom iPhonov používať displej prístrojovej dosky svojho auta s iOS. Táto funkcia je, žiaľ, k dispozícii len pri vybraných značkách a vozidlách vyššej triedy. V akcii ju bolo možné vidieť na autosalóne v Ženeve začiatkom tohto mesiaca. CarPlay integruje Siri - hlasovej asistentky, ktorá dostala významné zlepšenia v systéme iOS 7.1 vrátane ručného ovládania, čo sa hodí na hlučných miestach, kde Siri nemusí byť schopná rozlišovať medzi hlasom a hlukom na pozadí.

iOS-7-1-update.jpg

Zlepšené rozhranie v aktualizácii zahŕňa možnosť vypnutia jazdca a prináša rýchlejšie animácie v celom systéme, čo zrýchľuje spúšťanie aplikácií a zlepšuje multitasking.

iOS-7-1-update-UI.jpg

Aktualizovaná bola takisto aplikácia na prehrávanie hudby a kalendár. Vďaka novej aktualizácii je možné priame zakúpenie skladby na obrazovke Prehráva sa pri počúvaní iTunes rádií.

Systém bol optimalizovaný na zlepšenie výkonu na iPhone 4, čo sa určite stretlo s veľkým ohlasom medzi používateľmi. Na nátlak tisícov nahnevaných používateľov boli odstránené aj pravidelné pády domovskej obrazovky.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá