Image
13.3.2014 0 Comments

Nový počítač Fujitsu s ultranízkou spotrebou už vôbec nemá zmysel vypínať

fujitsu_esprimo_X923 copy.jpg Už od začiatkov používania stolových počítačov je bežná prax, že po skončení práce používateľ vypne svoje zariadenie. Fujitsu sa nazdáva, že teraz prišiel čas na zmenu. V novo uvedenej dvojici počítačov typu all-in-one predstavil novú technológiu, ktorá môže priviesť PC do stavu veľmi hlbokého spánku. Ten je vraj taký úsporný, že počítač vôbec netreba vypínať.

Výrobca nazval tento šetriaci režim Low Power Active Mode (LPAM). Na počítači stále beží operačný systém, rezidentná ochrana a sieťové pripojenie, odstavené sú však aplikácie náročné na spotrebu, ako prehliadače a kancelárske programy.

Počítače Esprimo X923 a Esprimo X923-T (model s dotykovým displejom) majú 23-palcový displej s natívnym rozlíšením 1920 × 1080 bodov (full HD). Existuje niekoľko možností konfigurácie. Na výber sú CPU Intelu od Core i3 až po Core i7, RAM od 4 do 16 GB, ako úložisko poslúži HDD alebo SSD. Esprimo X923 s 23" displejom má v režime LPAM spotrebu len 5 wattov.

Hmotnosť počítača je 5,94 kg, konektivitu zabezpečuje 6 portov USB 3.0, výstup DVI, 3,5 mm mikrofónový jack, výstup na slúchadlá a RJ-45 na gigabitovú sieť LAN. Wi-Fi je k dispozícii voliteľne, webová kamera sa dodáva zvlášť, mikrofón a stereofónne reproduktory sú súčasťou displeja.

Predinštalovaný je operačný systém Windows 8.1, ale dostupná bude aj verzia s Windows 7. K nemu výrobca pridá skúšobnú verziu Office 2013 a bezpečnostného balíka McAfee.

Oba počítače sa dostanú na európsky trh tento týždeň, no cena zatiaľ nebola zverejnená.

Nie je však isté, či takýto dlhodobý beh je pre počítač úplne ideálny. Občasný reset je totiž ten správny spôsob, ako „upratať neporiadok" v procesoch a odstrániť niektoré chyby v systéme súborov, ktoré sa môžu nahromadiť počas jeho dlhého prevádzkovania. Navyše ak operačný systém stále beží, hrozí tu stále možnosť hackerského útoku.

Zdroj: fujitsu.com
news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá