Image
13.3.2014 0 Comments

Nový počítač Fujitsu s ultranízkou spotrebou už vôbec nemá zmysel vypínať

fujitsu_esprimo_X923 copy.jpg Už od začiatkov používania stolových počítačov je bežná prax, že po skončení práce používateľ vypne svoje zariadenie. Fujitsu sa nazdáva, že teraz prišiel čas na zmenu. V novo uvedenej dvojici počítačov typu all-in-one predstavil novú technológiu, ktorá môže priviesť PC do stavu veľmi hlbokého spánku. Ten je vraj taký úsporný, že počítač vôbec netreba vypínať.

Výrobca nazval tento šetriaci režim Low Power Active Mode (LPAM). Na počítači stále beží operačný systém, rezidentná ochrana a sieťové pripojenie, odstavené sú však aplikácie náročné na spotrebu, ako prehliadače a kancelárske programy.

Počítače Esprimo X923 a Esprimo X923-T (model s dotykovým displejom) majú 23-palcový displej s natívnym rozlíšením 1920 × 1080 bodov (full HD). Existuje niekoľko možností konfigurácie. Na výber sú CPU Intelu od Core i3 až po Core i7, RAM od 4 do 16 GB, ako úložisko poslúži HDD alebo SSD. Esprimo X923 s 23" displejom má v režime LPAM spotrebu len 5 wattov.

Hmotnosť počítača je 5,94 kg, konektivitu zabezpečuje 6 portov USB 3.0, výstup DVI, 3,5 mm mikrofónový jack, výstup na slúchadlá a RJ-45 na gigabitovú sieť LAN. Wi-Fi je k dispozícii voliteľne, webová kamera sa dodáva zvlášť, mikrofón a stereofónne reproduktory sú súčasťou displeja.

Predinštalovaný je operačný systém Windows 8.1, ale dostupná bude aj verzia s Windows 7. K nemu výrobca pridá skúšobnú verziu Office 2013 a bezpečnostného balíka McAfee.

Oba počítače sa dostanú na európsky trh tento týždeň, no cena zatiaľ nebola zverejnená.

Nie je však isté, či takýto dlhodobý beh je pre počítač úplne ideálny. Občasný reset je totiž ten správny spôsob, ako „upratať neporiadok" v procesoch a odstrániť niektoré chyby v systéme súborov, ktoré sa môžu nahromadiť počas jeho dlhého prevádzkovania. Navyše ak operačný systém stále beží, hrozí tu stále možnosť hackerského útoku.

Zdroj: fujitsu.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá