Image
11.3.2013 0 Comments

Ako je to s cenou PadFone Infinity?

Na výstave MWC v Barcelone sme mali jedinečnú možnosť porozprávať sa s viceprezidentom spoločnosti ASUS. Rozhovor sa konal tesne po skončení tlačovej konferencie, na ktorej boli uvedené produkty ASUS Fonepad a PadFone Infinity. Na naše otázky k týmto produktom odpovedal Benson Lin (BL). Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu.

ASUSBenson.jpg

PC REVUE: Ako hodnotíte cenu 999 EUR za ASUS PadFone Infinity? Je to cena, za ktorú bude tento produkt dobre predajný?

BL: Táto cena je v poriadku. Treba si uvedomiť, že PadFone Infinity je produkt, ktorý obsahuje to najlepšie, čo je v súčasnosti technologicky dostupné. Smartfón má 5-palcový full HD displej, štvorjadrový procesor Qualcomm, 2 GB RAM, je vyhotovený v hliníkovom tele, kapacita batérie je 2400 mAh.

Jeho hmotnosť je len 141 gramov, doba hovoru je 19 hodín, podpora je aj pre sieť 4G a je tu vynikajúca 13-megapixelová kamera. K tomu pripočítajte tablet s dotykovým full HD displejom a uhlopriečku až 10,1 palca. Kapacita batérie tabletu je 5000 mAh. Práve preto je táto cena v poriadku a pritom operátori môžu túto cenu pre koncového zákazníka dotovať.

PC REVUE: ASUS PadFone 2 mal pomerne málo fyzických konektorov. Ako je to v prípade Infinity a ako je to s podporou čítačky pamäťových kariet?

BL: PadFone Infinity má vo výbave nový port microUSB na tele tabletu. Smartfón obsahuje už overený port MyDP, ktorý združuje jednak micro USB 2.0, ale aj port microHDMI.

K tomu pripočítajte všetky možné bezdrôtové technológie vrátane NFC, pričom anténu na tento spôsob sme šikovne ukryli do loga smartfónu. Čítačku pamäťových kariet v PadFone Infinity nemáme, ale to nie je nevyhnutné. Máme ju však v druhom produkte, ktorým je ASUS Fonepad.

PC REVUE: Poďme teda k produktu ASUS Fonepad. Je to 7-palcový tablet, ktorým sa dá telefonovať. Naozaj si dokážete predstaviť, že niekto na ulici telefonuje so 7-palcovým tabletom pri uchu?

BL: Toto je produkt, ktorý si doslova vypýtali operátori. Tí zase chcú poskytnúť ľuďom presne to, čo im vyhovuje. ASUS Fonepad je plnohodnotný 7-palcový tablet s HD displejom a úsporným procesorom. Ak operátor navyše poskytne pre používateľa možnosť hlasového volania, je to len dobré preňho.

To treba brať ako záložný telefón, nie primárny. Garantujem vám, že budete radi z neho telefonovať, ak vám dôjde batéria na primárnom smartfóne. A to sa pri súčasných smartfónoch jednoducho stáva. Reagujeme teda na situáciu, že používatelia si na cesty nosia jednak smartfón, ale k tomu aj tablet, na ktorom čítajú maily, pozerajú filmy alebo webové stránky. ASUS Fonepad k tomu pridáva navyše aj možnosť záložného hlasového hovoru. A samozrejme, môžete použiť bluetoothovú hands-free súpravu a telefonovať Fonepadom celkom pohodlne.


Za PC REVUE sa rozprával Ondrej Macko.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá