Image
11.3.2013 0 Comments

Ako je to s cenou PadFone Infinity?

Na výstave MWC v Barcelone sme mali jedinečnú možnosť porozprávať sa s viceprezidentom spoločnosti ASUS. Rozhovor sa konal tesne po skončení tlačovej konferencie, na ktorej boli uvedené produkty ASUS Fonepad a PadFone Infinity. Na naše otázky k týmto produktom odpovedal Benson Lin (BL). Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu.

ASUSBenson.jpg

PC REVUE: Ako hodnotíte cenu 999 EUR za ASUS PadFone Infinity? Je to cena, za ktorú bude tento produkt dobre predajný?

BL: Táto cena je v poriadku. Treba si uvedomiť, že PadFone Infinity je produkt, ktorý obsahuje to najlepšie, čo je v súčasnosti technologicky dostupné. Smartfón má 5-palcový full HD displej, štvorjadrový procesor Qualcomm, 2 GB RAM, je vyhotovený v hliníkovom tele, kapacita batérie je 2400 mAh.

Jeho hmotnosť je len 141 gramov, doba hovoru je 19 hodín, podpora je aj pre sieť 4G a je tu vynikajúca 13-megapixelová kamera. K tomu pripočítajte tablet s dotykovým full HD displejom a uhlopriečku až 10,1 palca. Kapacita batérie tabletu je 5000 mAh. Práve preto je táto cena v poriadku a pritom operátori môžu túto cenu pre koncového zákazníka dotovať.

PC REVUE: ASUS PadFone 2 mal pomerne málo fyzických konektorov. Ako je to v prípade Infinity a ako je to s podporou čítačky pamäťových kariet?

BL: PadFone Infinity má vo výbave nový port microUSB na tele tabletu. Smartfón obsahuje už overený port MyDP, ktorý združuje jednak micro USB 2.0, ale aj port microHDMI.

K tomu pripočítajte všetky možné bezdrôtové technológie vrátane NFC, pričom anténu na tento spôsob sme šikovne ukryli do loga smartfónu. Čítačku pamäťových kariet v PadFone Infinity nemáme, ale to nie je nevyhnutné. Máme ju však v druhom produkte, ktorým je ASUS Fonepad.

PC REVUE: Poďme teda k produktu ASUS Fonepad. Je to 7-palcový tablet, ktorým sa dá telefonovať. Naozaj si dokážete predstaviť, že niekto na ulici telefonuje so 7-palcovým tabletom pri uchu?

BL: Toto je produkt, ktorý si doslova vypýtali operátori. Tí zase chcú poskytnúť ľuďom presne to, čo im vyhovuje. ASUS Fonepad je plnohodnotný 7-palcový tablet s HD displejom a úsporným procesorom. Ak operátor navyše poskytne pre používateľa možnosť hlasového volania, je to len dobré preňho.

To treba brať ako záložný telefón, nie primárny. Garantujem vám, že budete radi z neho telefonovať, ak vám dôjde batéria na primárnom smartfóne. A to sa pri súčasných smartfónoch jednoducho stáva. Reagujeme teda na situáciu, že používatelia si na cesty nosia jednak smartfón, ale k tomu aj tablet, na ktorom čítajú maily, pozerajú filmy alebo webové stránky. ASUS Fonepad k tomu pridáva navyše aj možnosť záložného hlasového hovoru. A samozrejme, môžete použiť bluetoothovú hands-free súpravu a telefonovať Fonepadom celkom pohodlne.


Za PC REVUE sa rozprával Ondrej Macko.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá