Image
12.3.2013 0 Comments

Marcové číslo PC REVUE už v predaji!

Do marcového vydania prinášame články takpovediac z celého sveta. Najskôr vás zavedieme na výstavu MWC 2013 v Barcelone a predstavíme novinky v oblasti smartfónov. Poletíme aj do Monaka na Samsung Forum, kde Samsung predstavil svoje tromfy. Na mape sa zase presunieme naspäť do Londýna, kde spoznáme nový HTC One, ktorý prichádza s prevratným fotoaparátom.

PC REVUE 2013-3.jpg V susedných Čechách navštívime pražskú centrálu Google, ukážeme vám, ako sa tam žije a pracuje. Zavítame aj do francúzskeho mesta Nice, kde sme spoznáme novinky od spoločnosti Panasonic. 

V marcovom vydaní PC REVUE sa bližšie pozrieme aj na technológiu OLED a bluetooth, platenie cez mobil či NFC. Ak veľa cestujete, poradíme ako vďaka internetu skresať náklady. 

Otestovali sme aj niekoľko najnovších tabletov, fotoaparátov do 1000 eur, hardvérových klávesníc či nových smartfónov.

Prinášame aj unikátnu súťaž o ASUS VivoBook. Stačí ak odpoviete na súťažnú otázku a môžete vyhrať. Viac informácií nájdete na www.pcrevue.sk.

Marcové vydanie virtuálneho DVD REVUE je plné úplných a špeciálnych verzií programov, ale máme aj veľa vlastných videoreportáží a videorecenzií. Pomocou Ashampoo Core Tuner 2 si naladíte nastavenie počítača podľa svojho želania, napr. s využitím profilov. Nasleduje klient pre sieť Stiahnito. Pomocou neho môžete sťahovať údaje z populárnej siete aj na diaľku z mobilu do počítača umiestneného v domácnosti. Password Organizer je váš trezor na heslá. Obsahuje aj generátor hesiel a postačí vám pamätať si jediné heslo na prístup k všetkým ostatným. Na marcovom DVD REVUE nájdete aj program SoftPerfect Network Scanner, ktorý vám nájde všetky zariadenia pripojené k vašej sieti a ukáže aj zdieľané priečinky. Ak potrebujete niektoré zariadenie zablokovať, tento program vám pri tom pomôže. Už tradične je súčasťou DVD REVUE aj množstvo videí vytvorených v našej redakcii a u našich partnerov. Tento mesiac sme sa sústredili na videoreportáže z Panasonic Convention 2013 a Samsung Forum 2013.

POPIS VIRTUÁLNEHO DVD REVUE

PCR 3-14.jpg

Preview z niektorých videorecenzií a predstavení na virtuálnom DVD REVUE 3/2013:

Výstava MWC


Predstavenie nového HTC One 

Platba cez mobilný telefón

Ostatné videá nájdete na konci tohto článku!

Poďte s nami nazrieť do marcového vydania PC REVUE :-)


Jeden smartfón na katalánsky spôsob

MWC v Barcelone si vydobylo popredné miesto medzi udalosťami, na ktorých sa výrobcovia smartfónov, producenti softvéru a poskytovatelia služieb jednoznačne potrebujú prezentovať. Počas výstavného týždňa je tu každý, kto niečo v tejto oblasti znamená. Práve preto je tu aj veľa produktov, a tak veľké firmy začali raziť stratégiu, že svoje najlepšie novinky predstavia mimo výstavného termínu.

PCR 16-17.jpg

Takto postupovalo HTC s novým One a vieme, že Samsung príde so svojou vlajkovou loďou už čoskoro. Pri samostatnom predstavení sa totiž ujde produktu viac pozornosti. V každom prípade s novinkami sa na MWC roztrhlo vrece - ASUS PadFone Infinity, ASUS FonePad, Huawei Ascend P2, Samsung Galaxy Note 8.0, Sony Xperia Tablet Z a k tomu Nokia s úžasnou cenovou ponukou svojich telefónov. Ale aj množstvo ďalších, ktorí na Slovensku nie sú až takí známi. Vydanie marcového čísla PC REVUE sme práve pre MWC o kúsok posunuli, aby sme vám mohli v tejto prvej časti ponúknuť najzaujímavejšie novinky z výstavy.

Samsung ukazuje tromfy: UHD TV, fotoaparáty a notebooky

PCR 18-19.jpg

Samsung pozval novinárov a partnerov do Monaka, aby aj v Európe predstavil svoje želiezka v ohni na rok 2013. V našej reportáži z výstavy CES v Las Vegas sme už informovali o viacerých jeho novinkách, teraz sme však mali možnosť pozrieť sa na produkty podrobnejšie a získať aj informácie špecifické pre slovenský trh. Motívom tohto roka vo firme Samsung je vytvorenie produktov, ktoré vzájomne reagujú s používateľom, a to hlasovo, gestami, dotykom a pod. Takéto produkty sa potom mimoriadne jednoducho používajú. Z predstavenia sme pre vás pripravili aj video.

Televízor ako centrum modernej obývačky

PCR 22-23.jpg

Spoločnosť Panasonic si vybrala za miesto prezentácie svojich nových produktov centrum Francúzskej riviéry, prímorské mesto Nice. V obrovskom konferenčnom stredisku nazhromaždila úplne všetko, čo má na európskom trhu k dispozícii. My sme sa sústredili hlavne na najnovšie televízory, ktorými je táto firma na Slovensku najznámejšia.

Aktuálne sú v ponuke Panasonicu plazmové i LED televízory, videli sme však aj prototyp 56-palcového televízora OLED s rozlíšením 4K. Je jasné, že plazmové televízory budú po čase nahradené práve modelmi OLED, ktoré prinášajú radikálne vyšší kontrast i rýchlosť. Ich aktuálna nevýhoda je vysoká cena a krátka životnosť, po čase sa však tieto hendikepy odstránia. Panasonic predstavil takisto 20-palcový 4K tablet, ktorého súčasťou je aj dotykové pero. Ten sa ideálne hodí na stavebné výkresy v teréne, na batériu však vydrží len dve hodiny.

Technológia OLED pod drobnohľadom

PCR 24-25.jpg

O technológii OLED už aspoň okrajovo počul zrejme každý, kto sa o zobrazovacie technológie trochu zaujíma. Nie je tajomstvom, že OLED sa ako nadchádzajúca technológia displejov televízorov, notebookov či monitorov prezentuje približne desať rokov. V poslednom období sme boli svedkami jej nástupu v mobilnej sfére smartfónov, ale na masívne rozšírenie na poli stredných a veľkých uhlopriečok sa stále márne čaká. Zdá sa však, že OLED konečne dozrieva a možno práve v roku 2013 sa konečne prelomia prvé ľady. V článku sa pozrieme na to, ako technológia OLED vlastne funguje a ako sa jej vývoj za posledné roky posunul dopredu. Zároveň predstavíme jej možnosti, súčasné aj budúce použitie a s ním spojené pozitíva i aktuálne výzvy.

Ako sa žije a pracuje v Googli?

PCR 28-29.jpg

Pozvanie od spoločnosti Google na návštevu jej pražského zastúpenia sme mali už asi pol roka. Nakoniec sme určili presný termín a zavítali na Smíchov do druhého centra hlavného mesta ČR. Tu na dvoch poschodiach pracuje asi 30 ľudí, zhruba tretina z nich sú Slováci. Zamestnanci Googlu sa aj medzi sebou označujú „googleri". My sme tu prešli úplne všetky priestory, využili sme aj pozvánku na obed a načerpali atmosféru, v ktorej pracujú googleri. Konštatujeme, že minimálne z vonkajšieho pohľadu je všetko pripravené na to, aby ľudia mohli v tejto atmosfére podávať maximálny výkon. Jedlo i nápoje prídu až za nimi, ak chcú, môžu sa odreagovať pri rôznych hrách.

Mega(upload): Ikona one-click hostingov sa vracia

PCR 38-39.jpg

Zdieľanie digitálnych dát je z hľadiska povahy internetu prirodzený prvok. Sieť je preplnená najrôznejšími multimédiami, a nech už sa z hľadiska morálnosti či legality pozeráte na nekontrolované zdieľanie autorsky chráneného obsahu akokoľvek, skutočnosť je taká, že v používateľoch je hlboko zakorenené. Medzi populárne metódy zdieľania patrí aj použitie webových úložísk, tzv. one-click hostingov, ktoré za posledné roky neprestajne naberali na sile a denne pre svojich používateľov chrlili petabajty dát. Nepríjemné schladenie prišlo začiatkom minulého roka, keď FBI zlikvidovala najvýznamnejší one-click hosting v podobe servera Megaupload. Aký to malo dôsledok a ako sa vlastne trh s týmito riešeniami za posledný rok zmenil? Práve na to sa pozrieme v tomto článku. Zároveň triezvo zhodnotíme súčasnú situáciu a detailne sa zameriame aj na nezvyčajný návrat tejto „ikony" webových úložísk, ktorá má potenciál stať sa ešte úspešnejšou než kedykoľvek predtým.

Tabletové novinky

PCR 46-47.jpg

Počas posledného mesiaca sa v redakcii objavili viaceré novinky, a tak sme pre vás pripravili zaujímavé porovnanie konvertibilných tabletov. Na našom testovacom stole sa stretli prakticky všetci zástupcovia platformy Windows 8: Dell XPS 10 s procesorom ARM a Windows RT, HP ENVY x2 s Intel Atom a Fujitsu Stylistic Q702, ktorý ponúka vďaka procesoru Intel Core i5 výkon porovnateľný s klasickými notebookmi. Nezaostávali ani tablety s Androidom. Okrem dvoch atraktívnych 10-palcových modelov sme otestovali aj 7-palcové tablety, ktorých cena nepresahuje hranicu 200 EUR.

Fotoaparáty od 100 do 1000 EUR

PCR 50-51.jpg

Za uplynulý mesiac sa nám do rúk dostala nebývalá zmes fotoaparátov - od najlacnejších kompaktov po najkvalitnejšie (mirrorless) kompaktné systémy s vymeniteľným objektívom. Prinášame vám tak článok s dvoma ostrými duelmi vo vyšších kategóriách a predstavením noviniek spomedzi dostupnejších vreckových fotoaparátov. A v budúcnosti budeme pokračovať, pretože počas výstavy PMA, paralelnej s CES 2013, výrobcovia predstavili prekvapivo veľký počet modelov na tento rok, ktoré sa budú postupne dostávať do našej redakcie a potom i do predaja. Reproduktory pre mobilné zariadenia 68+69 V tomto teste máme opäť niečo extra. Vyskúšali sme dva najnovšie modely od firmy Logic3, ktorá sa orientuje na výrobu reproduktorov a slúchadiel licencovaných pod značkou Dizajn zodpovedá autám tejto značky. Aj zo zvukovej stránky ide o výkonné modely. Priaznivci zvuku iste dobre poznajú aj značku JBL a my sme vyskúšali vskutku zaujímavé zariadenia. Nie sú to len klasické reprosústavy s kolískou na iPod. Majú v sebe totiž niečo navyše. Jedno zariadenie je vhodné do spálne ako novodobá náhrada zvukovo nevýkonného rádiobudíka, druhé si môžete pripevniť priamo do zásuvky na stenu a tretie sa zase vyznačuje extra výkonom. Testovali sme zariadenia v konfigurácii s Bluetooth. K testovaným modelom existujú aj alternatívy s integrovanou technológiou Apple AirPlay. Budete si však musieť priplatiť...

Ako na domáci videoarchív?

PCR 76-77.jpg

Filmy a video zohrávajú v našich životoch dôležitú úlohu. Ľudia sledujú filmy, kupujú si kazety, disky DVD i Blu-ray. Spôsob, ako uchovávame médiá, sa však neustále mení. Mnoho používateľov si preto vytvára záložné kópie filmov a buduje vlastný videoarchív. Ako na to?


Smartfón ako fotoaparát

Moderné inteligentné telefóny už disponujú pomerne slušnými digitálnymi fotoaparátmi. V prípade highendových modelov je štandardom rozlíšenie minimálne 8 Mpix, no postupne sa začínajú objavovať aj telefóny s 13 Mpix fotoaparátmi. Hoci telefón nedokáže plne nahradiť vyššie rady fotoaparátov, v priamom boji s bežnými kompaktmi má čo ponúknuť. Hlavná výhoda je portabilita - telefón máte prakticky neustále so sebou.

PCR 80-81.jpg

Zaujímavé veci sa nikdy neopakujú, a preto práve mobil najpohotovejšie dokáže zvečniť tieto okamihy. Výsledkom je, že používatelia využívajú telefóny čoraz viac na fotenie a neraz získajú krásne fotografie. Tento trend si uvedomujú aj vývojári, ktorí zásobujú obchody s aplikáciami rôznymi utilitami.

Užitočné programy pre zariadenia s iOS

PCR 84-85.jpg

Ak vlastníte zariadenie s operačným systémom iOS, pravdepodobne máte v počítači nainštalovaný program iTunes. Pomocou tohto softvéru synchronizujete iPhone alebo iPad s počítačom. Na internete však nájdete rôzne užitočné softvérové nástroje a utility, ktoré vám uľahčia prácu so zariadením s iOS, prípadne poskytnú extra funkcie - iPhone tak budete môcť napr. využívať aj vo forme úložiska USB. Ponúkame vám prehľad niektorých z nich.

Kompletný obsah marcového vydania PC REVUE:

PCR 4-5.jpg

Marcové vydanie najčítanejšieho IT magazínu PC REVUE Už nájdete na stánkoch a v hypermarketoch.

Preview z niektorých ďalších videí na virtuálnom DVD REVUE:

Sony Xperia na slovenskom trhu

Samsung Fórum - 1. časť


IT Academy


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá