Image
17.1.2014 0 Comments

Ako dostať Chrome OS do PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť Chrome pre Windows 8

chrome_windows8.jpg Google používateľom ponúka spôsob, ako získať Chrome OS pre PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť prehliadač Chrome vo Windows 8 alebo 8.1.

Spoločnosť oficiálne predstavila používateľské rozhranie modernej verzie UI Chrome OS Windows 8 už v októbri na vývojárskom kanáli Dev.

Posledná verzia prehliadača Chrome obsahuje množstvo ďalších zlepšení, používatelia môžu teraz napríklad jednoducho spoznať, na akej karte im hrá audio, čo sa u používateľov stretlo s nemalým nadšením. Najdôležitejšia z nových funkcií pre používateľov PC je možnosť nainštalovať si do Windows 8 Chrome OS.

No Google tak novú funkciu nenazýva, namiesto toho ju spoločnosť opisuje ako „nový vzhľad" pre moderný režim operačného systému Windows 8. Na sprístupnenie tejto funkcie treba mať Chrome nastavený ako hlavný prehliadač. Spustiť možno cez ponuku v pravom hornom rohu, kde sa dá vybrať možnosť Spustiť Chrome v režime Windows 8. V priebehu pár sekúnd po zvolení tejto možnosti sa na PC spustí presná a kompletná replika Chrome OS.

chrome_windows8-2.jpg

Na spodnej časti obrazovky je výber z webových aplikácií Googlu vrátane služby Gmail, vyhľadávania, Disku a YouTube. Do „poličky" (v podstate spodná lišta), v ktorej sa ikony nachádzajú, môžu používatelia pridávať aj svoje vlastné aplikácie. Používatelia môžu takisto vďaka funkcii Snap jednoducho usporiadať okná na ploche rovnako ako vo Windows, okná sa však v novej funkcii od Googlu prekrývajú, aktívne je to vrchné.

Google dúfa, že používatelia budú vďaka tejto možnosti viac využívať Chrome Apps z internetového obchodu Chrome, ktoré sú samostatnými programami, ktoré používajú webové technológie a vyzerajú ako obyčajné programy pre desktop so synchronizáciou medzi všetkými účtami Chrome. Je to vlastne taká malá invázia. Google dúfa, že aplikácia Chrome používateľov presvedčí tráviť v Chrome viac času než vo Windows a časom hoci aj Windows úplne vymeniť za zariadenie so systémom Chrome OS.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá