Image
17.1.2014 0 Comments

Ako dostať Chrome OS do PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť Chrome pre Windows 8

chrome_windows8.jpg Google používateľom ponúka spôsob, ako získať Chrome OS pre PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť prehliadač Chrome vo Windows 8 alebo 8.1.

Spoločnosť oficiálne predstavila používateľské rozhranie modernej verzie UI Chrome OS Windows 8 už v októbri na vývojárskom kanáli Dev.

Posledná verzia prehliadača Chrome obsahuje množstvo ďalších zlepšení, používatelia môžu teraz napríklad jednoducho spoznať, na akej karte im hrá audio, čo sa u používateľov stretlo s nemalým nadšením. Najdôležitejšia z nových funkcií pre používateľov PC je možnosť nainštalovať si do Windows 8 Chrome OS.

No Google tak novú funkciu nenazýva, namiesto toho ju spoločnosť opisuje ako „nový vzhľad" pre moderný režim operačného systému Windows 8. Na sprístupnenie tejto funkcie treba mať Chrome nastavený ako hlavný prehliadač. Spustiť možno cez ponuku v pravom hornom rohu, kde sa dá vybrať možnosť Spustiť Chrome v režime Windows 8. V priebehu pár sekúnd po zvolení tejto možnosti sa na PC spustí presná a kompletná replika Chrome OS.

chrome_windows8-2.jpg

Na spodnej časti obrazovky je výber z webových aplikácií Googlu vrátane služby Gmail, vyhľadávania, Disku a YouTube. Do „poličky" (v podstate spodná lišta), v ktorej sa ikony nachádzajú, môžu používatelia pridávať aj svoje vlastné aplikácie. Používatelia môžu takisto vďaka funkcii Snap jednoducho usporiadať okná na ploche rovnako ako vo Windows, okná sa však v novej funkcii od Googlu prekrývajú, aktívne je to vrchné.

Google dúfa, že používatelia budú vďaka tejto možnosti viac využívať Chrome Apps z internetového obchodu Chrome, ktoré sú samostatnými programami, ktoré používajú webové technológie a vyzerajú ako obyčajné programy pre desktop so synchronizáciou medzi všetkými účtami Chrome. Je to vlastne taká malá invázia. Google dúfa, že aplikácia Chrome používateľov presvedčí tráviť v Chrome viac času než vo Windows a časom hoci aj Windows úplne vymeniť za zariadenie so systémom Chrome OS.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá