Image
17.1.2014 0 Comments

Ako dostať Chrome OS do PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť Chrome pre Windows 8

chrome_windows8.jpg Google používateľom ponúka spôsob, ako získať Chrome OS pre PC úplne zadarmo. Stačí stiahnuť prehliadač Chrome vo Windows 8 alebo 8.1.

Spoločnosť oficiálne predstavila používateľské rozhranie modernej verzie UI Chrome OS Windows 8 už v októbri na vývojárskom kanáli Dev.

Posledná verzia prehliadača Chrome obsahuje množstvo ďalších zlepšení, používatelia môžu teraz napríklad jednoducho spoznať, na akej karte im hrá audio, čo sa u používateľov stretlo s nemalým nadšením. Najdôležitejšia z nových funkcií pre používateľov PC je možnosť nainštalovať si do Windows 8 Chrome OS.

No Google tak novú funkciu nenazýva, namiesto toho ju spoločnosť opisuje ako „nový vzhľad" pre moderný režim operačného systému Windows 8. Na sprístupnenie tejto funkcie treba mať Chrome nastavený ako hlavný prehliadač. Spustiť možno cez ponuku v pravom hornom rohu, kde sa dá vybrať možnosť Spustiť Chrome v režime Windows 8. V priebehu pár sekúnd po zvolení tejto možnosti sa na PC spustí presná a kompletná replika Chrome OS.

chrome_windows8-2.jpg

Na spodnej časti obrazovky je výber z webových aplikácií Googlu vrátane služby Gmail, vyhľadávania, Disku a YouTube. Do „poličky" (v podstate spodná lišta), v ktorej sa ikony nachádzajú, môžu používatelia pridávať aj svoje vlastné aplikácie. Používatelia môžu takisto vďaka funkcii Snap jednoducho usporiadať okná na ploche rovnako ako vo Windows, okná sa však v novej funkcii od Googlu prekrývajú, aktívne je to vrchné.

Google dúfa, že používatelia budú vďaka tejto možnosti viac využívať Chrome Apps z internetového obchodu Chrome, ktoré sú samostatnými programami, ktoré používajú webové technológie a vyzerajú ako obyčajné programy pre desktop so synchronizáciou medzi všetkými účtami Chrome. Je to vlastne taká malá invázia. Google dúfa, že aplikácia Chrome používateľov presvedčí tráviť v Chrome viac času než vo Windows a časom hoci aj Windows úplne vymeniť za zariadenie so systémom Chrome OS.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá