Image
20.10.2016 0 Comments

Adient vidí na Slovensku príležitosti pre ďalší rast

Globálny líder v produkcii automobilových sedadiel ponúka množstvo atraktívnych kariérnych príležitostí

Vznik spoločnosti Adient – samostatnej spoločnosti pre výrobu automobilových sedadiel a interiérových komponentov prináša nové príležitosti aj pre jej slovenské prevádzky. S viac ako 4 000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami na Slovensku sa Adient stane jedným z kľúčových zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle.

Adient je vertikálne integrovaný globálny líder medzi dodávateľmi automobilových sedadiel. Spoločnosť vyrába kompletné sedadlové systémy spôsobom just-in-time, ako aj všetky základné komponenty na výrobu sedadiel: kovové súčasti a mechanizmy, penové komponenty, textílie a poťahy. Okrem toho svojim zákazníkom na trhu, výrobcom motorových vozidiel, poskytuje širokú ponuku vývojových a konštrukčných riešení.

Aktivity spoločnosti na Slovensku odrážajú jej široké portfólio produktov. Vo svojom žilinskom závode spoločnosť vyrába kompletné sedadlové systémy a textílie, v Lučenci penové komponenty a kovové súčasti opierok hlavy, v Lozorne kompletné sedadlové systémy a v Martine poťahy na sedadlá. 

Slovensko však nie je len výrobnou lokalitou spoločnosti Adient. 

Najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku

V Trenčíne prevádzkuje Adient najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku. Centrum, ktoré vzniklo v roku 2004 a v roku 2014 prešlo ďalším rozšírením, hrá kľúčovú úlohu v celom automobilovom odvetví v regióne. Vyše 400 zamestnancov centra vyvíja širokú paletu vysoko inovatívnych produktov pre automobily zajtrajška: najmodernejšie kompletné sedadlové systémy, odľahčené kovové konštrukcie a mechanizmy pre automobilové sedadlá, inovatívne bezpečnostné a komfortné moduly, veľké penové komponenty, nastaviteľné a vysoko trvanlivé doplnky a výkonné plastové komponenty. Dôležitou súčasťou vývojových aktivít spoločnosti Adient v trenčianskom centre je porovnávanie a testovanie produktov.

„Budúcnosť nášho technologického centra v Trenčína vyzerá sľubne. Dúfame, že sa nám podarí získať niekoľko kontraktov na vývoj sedadiel pre viacero nových modelov automobilov. Zároveň by to prispelo k vytvoreniu nových pracovných miest. Očakávame, že by sme počet zamestnancov v našom trenčianskom technologickom centre mohli zvýšiť asi o desať percent,“ hovorí Frank Toenniges, výkonný riaditeľ spoločnosti Adient a vedúci technologického centra.

Bratislava je globálnym biznis centrom spoločnosti Adient

Jediné firemné biznis centrum spoločnosti Adient na svete sa nachádza v Bratislave. Približne 900 zamestnancov bratislavského biznis centra zabezpečuje celosvetovú podporu firemných procesov spoločnosti v oblasti financií, informačných technológií, nákupu, riadenia ľudských zdrojov, transportu a logistiky a programového manažmentu. „Aj v našom bratislavskom biznis centre vidíme príležitosti na ďalší rast,“ hovorí jeho senior HR manažérka Barbora Záhradníková.

Kariérne príležitosti v slovenských prevádzkach spoločnosti Adient

Kľúčovou prioritou spoločnosti Adient je aj naďalej pôsobiť ako atraktívny zamestnávateľ na slovenskom trhu. Johnson Controls začínal svoje podnikanie v oblasti výroby sedadiel a interiérových komponentov pre automobilový priemysel na Slovensku s jedným závodom. Rozsah aktivít spoločnosti na slovenskom trhu sa odvtedy výrazne rozšíril a spoločnosť vo svojich centrách v Trenčíne a Bratislave vytvorila množstvo pracovných miest aj mimo oblasti výroby. 

„Pre naše slovenské prevádzky neustále hľadáme vysoko kvalifikovaných zamestnancov – od odborníkov na prevádzku a logistiku cez inžinierov až po špecialistov na financie, nákup, IT a ľudské zdroje, ako aj vedúcich zamestnancov," hovorí Barbora Záhradníková. „Máme zavedené unikátne rozvojové programy a programy rotácie zamestnancov, ktoré im pomáhajú v ďalšom kariérnom raste. Zároveň im ponúkame pracovné príležitosti v zahraničí, aby mohli získať medzinárodné skúsenosti.“ 

Silná komunitná angažovanosť na Slovensku

Spoločnosť Adient a jej zamestnanci sa aktívne zapájajú do rôznych komunitných programov na celkom Slovensku, akým je napríklad iniciatíva „Naše Mesto“, najväčšie celoštátne podujatie firemného dobrovoľníctva na Slovensku. Slovenské závody spoločnosti spolupracujú s miestnymi neziskovými organizáciami a školami aj na podporných programoch v oblasti životného prostredia, sociálnych služieb a vzdelávania. Program letných stáží, ktorý bol v roku 2005 spustený v technologickom centre v Trenčíne, získal v roku ocenenie HR Gold Award ako najlepší projekt v oblasti ľudských zdrojov.

Okrem technologického centra v Trenčíne a biznis centra v Bratislave Adient prevádzkuje nasledovné výrobné závody:

  • Žilina – výroba kompletných sedadlových systémov
  • Žilina – výroba textílií pre automobilové sedadlá
  • Lozorno – výroba kompletných sedadlových systémov
  • Martin – výroba automobilových poťahov
  • Lučenec – výroba penových komponentov pre sedadlá
  • Lučenec – výroba kovových komponentov pre opierky hlavy

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá