Image
14.4.2015 0 Comments

6 najúspešnejších a najzaujímavejších robotických projektov na Kickstarteri

Na portáli Kickstarter sme sa mohli stretnúť už s mnohými zaujímavými kampaňami. Veľkú časť tvoria práve robotické projekty. Tie najúspešnejšie, aké sa tu objavili, vám v krátkosti predstavíme.

1. AirDroids Pocket Drone

Financovanie tohto projektu bolo zavŕšené 9. marca 2014 na úrovni 929 212 dolárov, hoci cieľová suma bola 35 000 dolárov. Pocket Drone má dolet asi 1,6 km, ovládať ho možno rádiovým ovládačom, dosahuje rýchlosť okolo 65 km/h a jeho batéria umožní asi 20-minútový let. Bola to prvá multikoptéra dostatočne silná na to, aby uniesla kvalitnú akčnú kameru. 

AirDroids Pocket Drone.jpg

Navyše ju bolo možné zložiť do veľkosti malého tabletu, aby sa dala ľahšie prenášať. K zaujímavým vlastnostiam patrí režim autopilot umožňujúci vopred nastaviť trasu letu a funkcia Follow Me na sledovanie pohybu používateľa. Softvér je open source, takže vývojári môžu pridávať vlastné funkcie.


2. Galileo Robotic iPhone Dock

Financovanie tohto projektu bolo úspešne ukončené 21. apríla 2012 a namiesto 100 000-dolárového cieľa sa vyzbieralo až 702 427 dolárov. Galileo je robotická platforma iOS pre iPhone s možnosťou neobmedzenej rotácie. Stačí jednoducho potiahnuť prst po displeji iPhonu (alebo iného zariadenia so systémom iOS) a Galileo reaguje. 

Galileo Robotic iPhone Dock.jpg

Využiť ho možno pri fotografovaní, filmovaní a umožňuje zorganizovať originálne telekonferencie. K dispozícii je aj kit pre vývojárov softvéru na vývoj aplikácií.


3. Zuta Labs Mini Robotic Pocket Printer

Kampaň na financovanie vreckovej tlačiarne spoločnosti Zuta bola úspešne zavŕšená 10. mája 2014, cieľová suma 400 000 dolárov bola prekročená, vyzbieralo sa 511 662 dolárov. Tlačiareň s priemerom len 10,2 cm je určená pre používateľov, ktorí potrebujú tlačiť na miestach, kde obyčajne nie je k dispozícii tlačové zariadenie. Je vybavená unikátnym mechanickým systémom pohonu, vďaka pripojeniu Wi-Fi možno tlačiť z ľubovoľného zariadenia, pričom batéria vydrží na hodinu tlače. 

Zuta Labs Mini Robotic Pocket Printer.jpg

Tlačiareň sa nabíja cez port microUSB a je dostupná v čiernej a bielej farbe. Dodáva sa s tlačovou kazetou, ktorá postačí na vytlačenie 100 strán. Zuta Labs začne svoju tlačiareň predávať v septembri 2015.


4. iCamPRO FHD Intelligent Security Robot

Víťaz súťaže Best of Innovation Award na CES 2015 mal na Kickstarteri neuveriteľný úspech - počiatočným cieľom bolo vyzbierať 1000 dolárov, no v kampani sa podarilo zhromaždiť až 365 538 dolárov. iCamPRO FHD Intelligent Security Robot môže vidieť, počuť a vnímať akýkoľvek pohyb aj v úplnej tme a informovať vás o tom. 

iCamPRO FHD Intelligent Security Robot.jpg

Je poháňaný výkonným procesorom a má niekoľko senzorov pohybu, takže môže sledovať votrelca bez ohľadu na to, kde sa vo vašom byte objaví. Priamy prenos môžete pozerať pomocou webového prehliadača vo full HD kvalite (1920 × 1080 pixelov). Pohyb kamery sa dá ovládať cez prehliadač alebo pomocou bezplatnej aplikácie pre iOS a Android.


5. MOSS Robot Construction Kit

Stavebnica na báze modulárnej robotiky bola úspešne zafinancovaná 11. decembra 2013. Namiesto 100 000-dolárového cieľa sa v kampani zhromaždilo 361 293 dolárov. Kocky MOSS možno spojiť rôznymi spôsobmi magneticky pomocou malých oceľových guliek. Spojením kociek možno vytvoriť stovky rôznych robotických kombinácií. 

MOSS Robot Construction Kit.jpg

Kocky sú prehľadne farebne odlíšené, takže viete, ktorý blok má akú funkciu. Ovládanie robota je takisto prispôsobiteľné. Spoločnosť vytvorila súbor aplikácií, ktoré možno použiť na ovládanie, ale môžete si naprogramovať aj vlastné, ak zvládnete kódovanie v jazykoch Scratch alebo C.


6. Somabar Robotic Bartender

Somabar bol úspešne zafinancovaný 13. januára 2015, pričom namiesto pôvodného cieľa 50 000 dolárov sa vyzbieralo až 312 707 dolárov. Robotický barman Somabar je zariadenie na miešanie kokteilov. 

Somabar Robotic Bartender.jpg

V repertoári má až 300 rôznych miešaných nápojov, každý môže byť zhotovený za 5 sekúnd po tom, čo si ho objednáte cez smartfónovú aplikáciu. Zariadenie môže byť vybavené šiestimi hermeticky uzavretými kapsulami s rôznymi prísadami. Kapsuly sú opätovne použiteľné a znesú umývanie v umývačke riadu.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá