14.4.2016 0 Comments

mBank, ako prvá banka na Slovensku, spustila elektronické služby k svojim produktom

mBank prostredníctvom nového elektronického Centra žiadostí približuje, ako by mali vyzerať bankové služby budúcnosti. Jej klientov už nečaká cesta do pobočky banky, ani státie v radoch. Po novom si oficiálne žiadosti, potvrdenia či bankové referencie vybavia priamo cez svoje internetové bankovníctvo, a to odkiaľkoľvek. Doručenie originálov dokumentov prostredníctvom pošty je pritom bezplatné.

mBank sa zapája do digitalizácie spoločnosti a rozširuje svoje služby, ktorými uľahčuje život svojim klientom. Tí majú odteraz možnosť požiadať banku o desiatky bankových dokumentov elektronicky. Ide pritom o doklady, ktoré môžu potrebovať pri riešení svojich pracovných, alebo osobných záležitostí. Príkladom môže byť potvrdenie o splatení pôžičky, potvrdenie o vlastníctve úverového produktu alebo banková referencia. Nové elektronické riešenie výrazne skracuje čas na získanie týchto formálnych náležitostí.

 „Slovensko posledné roky žije zavádzaním elektronických formulárov, žiadostí a potvrdení. Ako líder internetových bánk sme sa rozhodli, že zdigitalizujeme spôsob vydávania potvrdení, ktoré klienti bežne potrebujú. Po novom nikam nemusia cestovať, ani stáť v rade, mBank príde za nimi až domov. Počet potvrdení a dokumentov plánujeme ďalej rozširovať a pridáme aj ďalšie možnosti zmeny parametrov v prípade jednotlivých produktov,“ uviedla Magdalena Makuch, projektová manažérka, mBank.

Pred objednaním potvrdenia si klient môže skontrolovať jeho podobu na vzorových dokumentoch, ktoré sa nachádzajú na stránke. Doručenie je možné cez poštu, kuriéra, alebo vyzdvihnutím na obchodnom mieste, vďaka čomu ho vie klient získať už nasledujúci pracovný deň. O stave spracovania žiadosti banka informuje prostredníctvom e-mailu, alebo sa dá skontrolovať priamo v internetovom bankovníctve v detailoch žiadosti.

V týchto dňoch je na stránkach banky k dispozícii už vyše tridsať dokumentov, ktoré pokrývajú takmer celú oblasť bankových služieb. Od bankovej referencie ku produktom alebo klientovi, cez potvrdenie o splatení pôžičky, až po potvrdenie o vlastníctve účtu. Poplatky za vystavované dokumenty sú rozdelené do piatich kategórii podľa ich typu. Za potvrdenia ku transakciám si banka účtuje päť eur, za potvrdenia k produktom desať eur.

Detailný zoznam služieb Centra žiadostí sa nachádza na adrese: http://www.mbank.sk/individualni/sluzby/centrumziadosti/

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá