Image
25.9.2015 0 Comments

iPhone 6s môžete mať aj skôr, ako bude dostupný u nás. A nielen nový iPhone

Nové iPhony 6s a 6s Plus by mali k prvým zákazníkom doraziť tento piatok. No u nás si bude treba na ne počkať ešte niekoľko týždňov. Ak ste nedočkaví, môžete si ich objednať z Apple Store, no nie z toho nášho, ale v zahraničí. Existujú služby, ktoré takéto nákupy zjednodušia. Patrí medzi ne aj Forward2me. Ide o startup, ktorý sa postará o doručenie vášho balíčka konkrétne z Veľkej Británie.

Funguje to tak, že po registrácii na stránke a zaplatení poplatku 2 libry + DPH sa vám pridelí fiktívna adresa vo Veľkej Británii. Pomocou tejto adresy si potom môžete objednať tovar, ktorý je od nás bežne nedostupný, a nechať si ho poslať do skladu Forward2me. Odtiaľ vám ho služba následne odošle na požadovanú adresu. Firma takto postupuje balíčky zákazníkom do celého sveta.

Po prijatí zásielky sa služba môže rozhodnúť skontrolovať jej obsah, aby sa uistila o tom, že ide o tovar, ktorý možno bezpečne a legálne importovať do krajiny trvalého pobytu zákazníka. Zákazník je potom e-mailom informovaný o tom, kedy k nemu zásielka dorazí (obyčajne do 4 pracovných dní po doručení zásielky do skladu firmy), a požiadaný o platbu za dodávku vopred cez webovú stránku startupu.

Platiť možno kreditnou kartou alebo cez účet PayPal. K cene však musíte pripočítať aj poštovné (na Slovensko je to od 9,20 libry = asi 12,60 eura) a pri nákupe nad 150 eur aj clo a DPH. Mobilné telefóny sú však od cla oslobodené.

Podobné služby ponúka aj nemecká stránka Mailboxde, ibaže pomocou nemeckej adresy. V tomto prípade je vám fiktívna adresa pridelená bezplatne a aj ceny poštovného sú nižšie.

Zdroj: forward2me.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá