Image
25.9.2015 0 Comments

iPhone 6s môžete mať aj skôr, ako bude dostupný u nás. A nielen nový iPhone

Nové iPhony 6s a 6s Plus by mali k prvým zákazníkom doraziť tento piatok. No u nás si bude treba na ne počkať ešte niekoľko týždňov. Ak ste nedočkaví, môžete si ich objednať z Apple Store, no nie z toho nášho, ale v zahraničí. Existujú služby, ktoré takéto nákupy zjednodušia. Patrí medzi ne aj Forward2me. Ide o startup, ktorý sa postará o doručenie vášho balíčka konkrétne z Veľkej Británie.

Funguje to tak, že po registrácii na stránke a zaplatení poplatku 2 libry + DPH sa vám pridelí fiktívna adresa vo Veľkej Británii. Pomocou tejto adresy si potom môžete objednať tovar, ktorý je od nás bežne nedostupný, a nechať si ho poslať do skladu Forward2me. Odtiaľ vám ho služba následne odošle na požadovanú adresu. Firma takto postupuje balíčky zákazníkom do celého sveta.

Po prijatí zásielky sa služba môže rozhodnúť skontrolovať jej obsah, aby sa uistila o tom, že ide o tovar, ktorý možno bezpečne a legálne importovať do krajiny trvalého pobytu zákazníka. Zákazník je potom e-mailom informovaný o tom, kedy k nemu zásielka dorazí (obyčajne do 4 pracovných dní po doručení zásielky do skladu firmy), a požiadaný o platbu za dodávku vopred cez webovú stránku startupu.

Platiť možno kreditnou kartou alebo cez účet PayPal. K cene však musíte pripočítať aj poštovné (na Slovensko je to od 9,20 libry = asi 12,60 eura) a pri nákupe nad 150 eur aj clo a DPH. Mobilné telefóny sú však od cla oslobodené.

Podobné služby ponúka aj nemecká stránka Mailboxde, ibaže pomocou nemeckej adresy. V tomto prípade je vám fiktívna adresa pridelená bezplatne a aj ceny poštovného sú nižšie.

Zdroj: forward2me.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá