Image
26.5.2014 0 Comments

Zverejnené detaily o novej chybe v Internet Exploreri 8

internet-explorer-8.jpg Microsoft ani po pol roku neopravil chybu v zastaranom prehliadači Internet Explorer 8, preto jej objavitelia teraz informácie o nej zverejnili. Najnovšia verzia IE dostupná pre používateľov odpísaných Windows XP sa tak stáva čoraz nebezpečnejšou.

Staršia verzia prehliadača Internet Explorer má neopravenú softvérovú chybu, ktorá by mohla útočníkom umožniť prístup do počítača pomocou zákerného kódu. Je to druhá chyba tohto typu, ktorá bola nájdená v období jedného mesiaca.

Microsoft bol podľa Iniciatívy Zero Day (ZDI), ktorú prevádzkuje spoločnosť HP, na chybu upozornený v októbri, keď ju objavil belgický výskumník Peter Van Eeckhout.
Iniciatíva verejne zdieľa informácie o bezpečnostných chybách po šiestich mesiacoch, aby mali dodávatelia softvéru čas na ich opravu. ZDI naposledy upozornila Microsoft na svoje plány na zverejnenie detailov tejto chyby 8. mája.

Prehliadač IE 8, ktorý pod taktovkou Microsoftu vyšiel pred piatimi rokmi, má podľa aprílových štatistík stále podiel 20 % na trhu s desktopovými prehliadačmi.
Aby útočník mohol chybu využiť, musel by potenciálnu obeť nalákať na špeciálne navrhnutú webovú stránku, čo by mohlo byť dosiahnuté e-mailom alebo súkromnou správou s odkazom, po ktorého otvorení by sa útok spustil. Keby bol útok spustený úspešne, útočník by získal rovnaké používateľské práva k napadnutému počítaču ako jeho obeť.

Začiatkom tohto mesiaca Microsoft vydal pohotovostnú záplatu na chybu pre prehliadače IE 6 až 11, opravený problém mohol útočníkom umožniť vzdialené spustenie kódu na nakazených počítačoch opäť iba v prípade, že používatelia navštívili pomocou IE špeciálne webové stránky.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá