Image
26.5.2014 0 Comments

Zverejnené detaily o novej chybe v Internet Exploreri 8

internet-explorer-8.jpg Microsoft ani po pol roku neopravil chybu v zastaranom prehliadači Internet Explorer 8, preto jej objavitelia teraz informácie o nej zverejnili. Najnovšia verzia IE dostupná pre používateľov odpísaných Windows XP sa tak stáva čoraz nebezpečnejšou.

Staršia verzia prehliadača Internet Explorer má neopravenú softvérovú chybu, ktorá by mohla útočníkom umožniť prístup do počítača pomocou zákerného kódu. Je to druhá chyba tohto typu, ktorá bola nájdená v období jedného mesiaca.

Microsoft bol podľa Iniciatívy Zero Day (ZDI), ktorú prevádzkuje spoločnosť HP, na chybu upozornený v októbri, keď ju objavil belgický výskumník Peter Van Eeckhout.
Iniciatíva verejne zdieľa informácie o bezpečnostných chybách po šiestich mesiacoch, aby mali dodávatelia softvéru čas na ich opravu. ZDI naposledy upozornila Microsoft na svoje plány na zverejnenie detailov tejto chyby 8. mája.

Prehliadač IE 8, ktorý pod taktovkou Microsoftu vyšiel pred piatimi rokmi, má podľa aprílových štatistík stále podiel 20 % na trhu s desktopovými prehliadačmi.
Aby útočník mohol chybu využiť, musel by potenciálnu obeť nalákať na špeciálne navrhnutú webovú stránku, čo by mohlo byť dosiahnuté e-mailom alebo súkromnou správou s odkazom, po ktorého otvorení by sa útok spustil. Keby bol útok spustený úspešne, útočník by získal rovnaké používateľské práva k napadnutému počítaču ako jeho obeť.

Začiatkom tohto mesiaca Microsoft vydal pohotovostnú záplatu na chybu pre prehliadače IE 6 až 11, opravený problém mohol útočníkom umožniť vzdialené spustenie kódu na nakazených počítačoch opäť iba v prípade, že používatelia navštívili pomocou IE špeciálne webové stránky.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá