Image
26.5.2014 0 Comments

Zverejnené detaily o novej chybe v Internet Exploreri 8

internet-explorer-8.jpg Microsoft ani po pol roku neopravil chybu v zastaranom prehliadači Internet Explorer 8, preto jej objavitelia teraz informácie o nej zverejnili. Najnovšia verzia IE dostupná pre používateľov odpísaných Windows XP sa tak stáva čoraz nebezpečnejšou.

Staršia verzia prehliadača Internet Explorer má neopravenú softvérovú chybu, ktorá by mohla útočníkom umožniť prístup do počítača pomocou zákerného kódu. Je to druhá chyba tohto typu, ktorá bola nájdená v období jedného mesiaca.

Microsoft bol podľa Iniciatívy Zero Day (ZDI), ktorú prevádzkuje spoločnosť HP, na chybu upozornený v októbri, keď ju objavil belgický výskumník Peter Van Eeckhout.
Iniciatíva verejne zdieľa informácie o bezpečnostných chybách po šiestich mesiacoch, aby mali dodávatelia softvéru čas na ich opravu. ZDI naposledy upozornila Microsoft na svoje plány na zverejnenie detailov tejto chyby 8. mája.

Prehliadač IE 8, ktorý pod taktovkou Microsoftu vyšiel pred piatimi rokmi, má podľa aprílových štatistík stále podiel 20 % na trhu s desktopovými prehliadačmi.
Aby útočník mohol chybu využiť, musel by potenciálnu obeť nalákať na špeciálne navrhnutú webovú stránku, čo by mohlo byť dosiahnuté e-mailom alebo súkromnou správou s odkazom, po ktorého otvorení by sa útok spustil. Keby bol útok spustený úspešne, útočník by získal rovnaké používateľské práva k napadnutému počítaču ako jeho obeť.

Začiatkom tohto mesiaca Microsoft vydal pohotovostnú záplatu na chybu pre prehliadače IE 6 až 11, opravený problém mohol útočníkom umožniť vzdialené spustenie kódu na nakazených počítačoch opäť iba v prípade, že používatelia navštívili pomocou IE špeciálne webové stránky.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá