4.12.2012 0 Comments

Žilinský samosprávny kraj už aj v mobile

Aplikácia ZASK zjednoduší komunikáciu samosprávy s občanmi

Informácie o Žilinskom samosprávnom kraji si môžete stiahnuť už aj do svojho mobilu. Prostredníctvom mobilnej aplikácie ZASK môžu obyvatelia 5 regiónov komunikovať so svojou krajskou samosprávnou rýchlo a najmä s prístupom kdekoľvek a kedykoľvek.

Aj touto formou chce kraj informovať o aktuálnych udalostiach a pozývať na blížiace sa podujatia. Občania môžu navyše prostredníctvom aplikácie jednoducho nahlásiť aj svoje pripomienky a tipy na zlepšenie služieb samosprávy v oblasti školstva, kultúry, sociálnej činnosti či dopravy. S mobilnou aplikáciou ZASK získa užívateľ bezplatnú interaktívnu mapu s navigáciou, vďaka čomu rýchlejšie nájde hľadanú knižnicu, alebo napríklad kultúrnu pamiatku. Poruke sú navyše neustále kontakty na krajskú samosprávu s možnosťou telefonického spojenia. Aplikácia ZASK je voľne a bezplatne stiahnuteľná zo stránky Žilinského samosprávneho kraja www.regionzilina.sk. už od 1. decembra. Určená je pre smartfóny s iOS (iPhony), a ako prvý kraj na Slovensku spúšťa žilinská župa aplikáciu určenú aj pre smartfóny s operačným systémom Android. „Žilinský samosprávny kraj sa chce aj takýmto spôsobom priblížiť obyvateľom svojho kraja, aby mohli ešte efektívnejšie využívať jeho služby a získavať potrebné informácie. Dôležitá je aj možnosť spätnej väzby od občanov a možnosť ešte skvalitniť našu činnosť," povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Okrem informovaní o bohatej kultúrnej ponuke bude možné aplikáciu využiť aj na upozornenie pri živelných udalostiach či dôležitých oznamoch v oblasti dopravy. Verím, že aplikácia ZASK si nájde svojich priaznivcov, ktorí budú jej služby radi využívať."

Aplikácia sa skladá z niekoľkých častí. Jednou z nich je „Nástenka", kde užívatelia nájdu aktuálne správy o prebiehajúcich alebo plánovaných akciách. Časť „Miesta" zobrazuje školy, nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, kultúrne pamiatky či ďalšie inštitúcie a cestu ako sa k vybranému miestu dostať, alebo sa s ním spojiť. Prostredníctvom služby „Podnet" je možné na Úrad ŽSK poslať anonymný postreh spolu s fotografiou a upozorniť tak na oblasť, ktorú by mohol Žilinský samosprávny kraj v rámci svojich kompetencií zlepšiť. Aplikácia ZASK a jej obsah je prepojený aj s Facebookom.

Mobilnú aplikáciu pre ŽSK dodala spoločnosť DATALAN, líder v prinášaní špičkových IT riešení a inovácií na slovenskom trhu. „Nové technológie sú jednou z našich hlavných priorít a záleží nám na tom, aby ľuďom zjednodušovali život, a zvyšovali kvalitu a dostupnosť služieb," uviedol Michal Klačan, výkonný riaditeľ spoločnosti DATALAN.

Mobilná aplikácia je prispôsobená potrebám kraja a nasleduje trend dostupnosti služieb v reálnom čase a prostredníctvom zariadenia, ktorá má väčšina z nás neustále poruke - mobilného telefónu. Rozsahom on-line služieb pre občanov je na Slovensku unikátna. Kvality mobilnej aplikácie potvrdzuje 1. miesto na hodnotení Cena ITAPA 2012 v kategórii Nové služby, ako aj užšia nominácia v rámci IT PROJEKTOV roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá