4.12.2012 0 Comments

Žilinský samosprávny kraj už aj v mobile

Aplikácia ZASK zjednoduší komunikáciu samosprávy s občanmi

Informácie o Žilinskom samosprávnom kraji si môžete stiahnuť už aj do svojho mobilu. Prostredníctvom mobilnej aplikácie ZASK môžu obyvatelia 5 regiónov komunikovať so svojou krajskou samosprávnou rýchlo a najmä s prístupom kdekoľvek a kedykoľvek.

Aj touto formou chce kraj informovať o aktuálnych udalostiach a pozývať na blížiace sa podujatia. Občania môžu navyše prostredníctvom aplikácie jednoducho nahlásiť aj svoje pripomienky a tipy na zlepšenie služieb samosprávy v oblasti školstva, kultúry, sociálnej činnosti či dopravy. S mobilnou aplikáciou ZASK získa užívateľ bezplatnú interaktívnu mapu s navigáciou, vďaka čomu rýchlejšie nájde hľadanú knižnicu, alebo napríklad kultúrnu pamiatku. Poruke sú navyše neustále kontakty na krajskú samosprávu s možnosťou telefonického spojenia. Aplikácia ZASK je voľne a bezplatne stiahnuteľná zo stránky Žilinského samosprávneho kraja www.regionzilina.sk. už od 1. decembra. Určená je pre smartfóny s iOS (iPhony), a ako prvý kraj na Slovensku spúšťa žilinská župa aplikáciu určenú aj pre smartfóny s operačným systémom Android. „Žilinský samosprávny kraj sa chce aj takýmto spôsobom priblížiť obyvateľom svojho kraja, aby mohli ešte efektívnejšie využívať jeho služby a získavať potrebné informácie. Dôležitá je aj možnosť spätnej väzby od občanov a možnosť ešte skvalitniť našu činnosť," povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. „Okrem informovaní o bohatej kultúrnej ponuke bude možné aplikáciu využiť aj na upozornenie pri živelných udalostiach či dôležitých oznamoch v oblasti dopravy. Verím, že aplikácia ZASK si nájde svojich priaznivcov, ktorí budú jej služby radi využívať."

Aplikácia sa skladá z niekoľkých častí. Jednou z nich je „Nástenka", kde užívatelia nájdu aktuálne správy o prebiehajúcich alebo plánovaných akciách. Časť „Miesta" zobrazuje školy, nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, kultúrne pamiatky či ďalšie inštitúcie a cestu ako sa k vybranému miestu dostať, alebo sa s ním spojiť. Prostredníctvom služby „Podnet" je možné na Úrad ŽSK poslať anonymný postreh spolu s fotografiou a upozorniť tak na oblasť, ktorú by mohol Žilinský samosprávny kraj v rámci svojich kompetencií zlepšiť. Aplikácia ZASK a jej obsah je prepojený aj s Facebookom.

Mobilnú aplikáciu pre ŽSK dodala spoločnosť DATALAN, líder v prinášaní špičkových IT riešení a inovácií na slovenskom trhu. „Nové technológie sú jednou z našich hlavných priorít a záleží nám na tom, aby ľuďom zjednodušovali život, a zvyšovali kvalitu a dostupnosť služieb," uviedol Michal Klačan, výkonný riaditeľ spoločnosti DATALAN.

Mobilná aplikácia je prispôsobená potrebám kraja a nasleduje trend dostupnosti služieb v reálnom čase a prostredníctvom zariadenia, ktorá má väčšina z nás neustále poruke - mobilného telefónu. Rozsahom on-line služieb pre občanov je na Slovensku unikátna. Kvality mobilnej aplikácie potvrdzuje 1. miesto na hodnotení Cena ITAPA 2012 v kategórii Nové služby, ako aj užšia nominácia v rámci IT PROJEKTOV roka 2012 na výročnom oceňovaní IT GALA.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá