Image
15.11.2016 0 Comments

Zavádzanie eHealthu je podľa ministra Tomáša Druckera v súčasnosti efektívne

Súčasné zavádzanie systému elektronického zdravotníctva (eHealth) považuje minister zdravotníctva Tomáš Drucker za efektívne. Povedal to pre novinárov v rámci medzinárodnej konferencie ITAPA 2016. Od projektu si šéf rezortu sľubuje efektivitu a šetrenie v systéme.

Doposiaľ sa na eHealth vynaložilo zhruba 47 miliónov eur. Minister nevedel momentálne vyčísliť, koľko si ešte projekt vyžiada. Podľa jeho slov však bude treba financie na podporný tím, ktorý bude robiť nasadenie systému. "Je potrebné obstarať zmluvu o podpore, takzvaný servis level agreement, na informačný systém. Na to sú peniaze rozpočtované pre eHealth zo zdravotných poisťovní. Neplánujeme žiadne peniaze na upgrade tohto súčasného systému," dodal Drucker.

Ako pokračoval minister, problémom pre neho nie je suma za projekt, ale fakt, že ešte nefunguje. "Pretože ak by bol už dva roky, tak už dva roky šetríme. To znamená, peniaze, ktoré ušetríte, sú ďaleko, ďaleko väčšie už v prvom roku, ako stál celý eHealth," povedal Drucker. Projekt podľa ministra zlyhával na všetkých úrovniach v oblasti riadenia.

Zapojených do eHealthu je v súčasnosti 12 poskytovateľov s tým, že do konca tohto roka chce ministerstvo pripojiť ambulancie zo Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb a Národného onkologického ústavu. "Dôvod, prečo zapájame takéto typy ambulancií, je, že chceme prípadné technické problémy riešiť na jednom mieste, kde budeme mať väčší počet dát. Začiatkom roka chceme postupne pripájať drobných poskytovateľov, to znamená malé ambulancie," uzavrel.

Cyklus podujatí ITAPA, nad ktorým záštitu pravidelne preberajú vysokí štátni predstavitelia, pozostáva z viacerých akcií. Medzi najvýznamnejšie patrí konferencia Jarná ITAPA, ktorá sa špecializuje na témy lokálneho, prípadne európskeho zamerania a jesenný dvojdňový medzinárodný kongres. Ten sa zameriava na podporu najnovších eGovernment trendov a riešení digitalizácie spoločností z celého sveta.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá