Image
15.11.2016 0 Comments

Zavádzanie eHealthu je podľa ministra Tomáša Druckera v súčasnosti efektívne

Súčasné zavádzanie systému elektronického zdravotníctva (eHealth) považuje minister zdravotníctva Tomáš Drucker za efektívne. Povedal to pre novinárov v rámci medzinárodnej konferencie ITAPA 2016. Od projektu si šéf rezortu sľubuje efektivitu a šetrenie v systéme.

Doposiaľ sa na eHealth vynaložilo zhruba 47 miliónov eur. Minister nevedel momentálne vyčísliť, koľko si ešte projekt vyžiada. Podľa jeho slov však bude treba financie na podporný tím, ktorý bude robiť nasadenie systému. "Je potrebné obstarať zmluvu o podpore, takzvaný servis level agreement, na informačný systém. Na to sú peniaze rozpočtované pre eHealth zo zdravotných poisťovní. Neplánujeme žiadne peniaze na upgrade tohto súčasného systému," dodal Drucker.

Ako pokračoval minister, problémom pre neho nie je suma za projekt, ale fakt, že ešte nefunguje. "Pretože ak by bol už dva roky, tak už dva roky šetríme. To znamená, peniaze, ktoré ušetríte, sú ďaleko, ďaleko väčšie už v prvom roku, ako stál celý eHealth," povedal Drucker. Projekt podľa ministra zlyhával na všetkých úrovniach v oblasti riadenia.

Zapojených do eHealthu je v súčasnosti 12 poskytovateľov s tým, že do konca tohto roka chce ministerstvo pripojiť ambulancie zo Stredoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb a Národného onkologického ústavu. "Dôvod, prečo zapájame takéto typy ambulancií, je, že chceme prípadné technické problémy riešiť na jednom mieste, kde budeme mať väčší počet dát. Začiatkom roka chceme postupne pripájať drobných poskytovateľov, to znamená malé ambulancie," uzavrel.

Cyklus podujatí ITAPA, nad ktorým záštitu pravidelne preberajú vysokí štátni predstavitelia, pozostáva z viacerých akcií. Medzi najvýznamnejšie patrí konferencia Jarná ITAPA, ktorá sa špecializuje na témy lokálneho, prípadne európskeho zamerania a jesenný dvojdňový medzinárodný kongres. Ten sa zameriava na podporu najnovších eGovernment trendov a riešení digitalizácie spoločností z celého sveta.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá