Image
12.8.2015 0 Comments

Zaujímavé aplikácie pre Android: Frequency, History Eraser, Spotreba, TomTom, Trivago, Skyscanner

Frequency: App Usage Tracking

Zdá sa vám, že trávite priveľa času pri niektorej mobilnej aplikácii, alebo ste iba zvedaví na to, aké je vaše správanie v tomto smere? Frequency vám poskytne prehľad vami používaných aplikácií s údajom o čase strávenom v príslušnom programe. Zistíte tak napríklad, či vás najviac zamestnáva správa mailov, počúvanie hudby alebo trávite veľa času na sociálnych sieťach. Verzia Pro ponúka rezidentný monitoring na pozadí namiesto manuálneho spúšťania aplikácie po každom štarte zariadenia. Malú chybičku sme objavili vo verzii zadarmo, kde aplikácia zabudla počítať s reklamou, a tak prekrýva najviac používanú aplikáciu v zozname. Je to však detail a inak funguje všetko správne.

Vývojár: Upfront Applications

Veľkosť: 1,5 MB

Cena: základ zadarmo, Pro – 0,88 EUR

History Eraser – Privacy Clean

Je známy fakt, že aplikácie a programové vybavenie nielen na platforme Android zanechávajú po sebe množstvo zbytočných údajov, dočasných súborov, prázdnych zložiek a podobne. Keď k tomu pridáme údaje týkajúce sa súkromia, rýchlo pochopíme, že to, čo nezvládne systém sám, treba občas urobiť v rámci údržby ručne. Aplikácia, ktorá to zvládne na jeden dotyk bez potreby správcovských práv k zariadeniu (root), je napríklad History Eraser. Zachádza dokonca tak ďaleko, že okrem bežných funkcií dokáže plánovane a pravidelne mazať napríklad vaše SMS správy a záznamy o hovoroch. Tým chráni vaše súkromie maximálnou možnou mierou. Na zahodenie nie je ani mazanie histórie v Google Maps a čistenie záznamov všetkých možných vyhľadávacích služieb. Sklamaný nebude bežný používateľ ani úplný paranoik, ktorý si môže priplatiť za verziu Pro s obohatenými funkciami.

Vývojár: INFOLIFE LLC

Veľkosť: Líši sa v závislosti od zariadenia

Cena: základ zadarmo, Pro – 1,99 EUR

Spotreba.sk

V letnom období viac ako kedykoľvek predtým sledujeme spotrebu paliva našich oceľových tátošov. Na účely sledovania spotreby a nákladov na vozidlo existuje viacero aplikácií. My sme pre vás zvolili slovenskú aplikáciu, ktorá je populárna, pozitívne hodnotená zo strany používateľov, prehľadná a graficky príjemne spracovaná. Vozidlo si zaregistrujete a následne zadávate údaje o tankovaniach, opravách, technických prehliadkach a podobne. Takže ide navyše o univerzálne sledovanie celkových nákladov na prevádzku auta, nielen o vypočítanie priemerných spotrieb a dojazdov. Zaujímavá funkcia je zálohovacie konto, ktoré umožňuje informácie zálohovať pre prípad straty telefónu, ale napríklad aj zdieľať vami zaznamenané údaje s priateľmi.

Vývojár: Michal Obeda

Veľkosť: 11 MB

Cena: zadarmo

TomTom GPS Navigation Traffic

Možno o tom neviete, ale schopnú navigáciu do mobilného telefónu môžete získať aj zadarmo. Pochopiteľne, je v tom háčik, no pokiaľ nejazdíte v neznámom prostredí veľa a stačí vám navigovanie do 75 km mesačne, bude to pre vás šikovné riešenie. Poteší fakt, že mapy môžete stiahnuť do zariadenia a používať aj off-line. Rovnako môžete bez pripojenia plánovať trasy. Trochu nás zarazilo, že nemožno preberať mapy väčšiny jednotlivých európskych štátov. Napríklad Slovenskú republiku musíte prevziať spoločne s celou Európou. To znamená veľkosť 6,1 GB, za čo asi používatelia obmedzených dátových pripojení nebudú veľmi vďační. Funkcia TomTom Traffic predstavuje informačný kanál s dopravnými informáciami, pričom na zozname podporovaných krajín je aj Slovensko. Rovnako sme na zozname krajín, v ktorých vám bude fungovať varovanie pred policajnými radarmi a rôznymi nebezpečenstvami na vašej trase.

Vývojár: TomTom International BV

Veľkosť: 90 MB + mapy rôznej veľkosti, 1 MB ľudský hlas – SK

Cena: zadarmo do 75 km/mes., 19,99 EUR – 44,99 EUR za položku

trivago – vyhľadávač hotelov

Každý, kto cestuje, nemusí mať jasný cieľ. Takisto napríklad zmena okolností na dovolenke či služobnej ceste môže spôsobiť akútnu potrebu ubytovania. Pre tento prípad je dobré mať so sebou aplikáciu trivago, ktorá lokalizuje ponuku najbližších hotelov buď podľa vašej aktuálnej polohy zistenej z GPS, alebo podľa manuálne zadanej destinácie. Filtrovať možno podľa mesta, štvrte, konkrétneho miesta, ale aj podľa počtu hviezdičiek či konkrétnej výbavy apartmánov. Následne si môžete vami vybraný hotel zo zoznamu zarezervovať a problém je vyriešený. Aplikácia disponuje množstvom jazykových mutácií, no slovenská bola vynechaná. Pokiaľ neviete po nemecky ani po anglicky, môžete zvoliť češtinu, no ceny ubytovania sa vám budú zobrazovať v českých korunách. Napriek tomu ide o užitočnú aplikáciu, ktorá ponúka vyše 700 000 ubytovacích zariadení.

Vývojár: trivago GmbH

Veľkosť: 17 MB

Cena: zadarmo

Skyscanner – All Flights!

Výborný poradca vo vyhľadávaní leteniek je aplikácia Skyscanner. Systém obsahuje aj bežné last minute a charterové lety. Zaujímavá je funkcia, ktorá umožňuje príležitostnému turistovi, ktorý si zrazu obul „túlavé topánky“, vyhľadávať aj s neznámou destináciou. Stačí zadať miesto, odkiaľ chcete letieť, a aplikácia vám poskytne zoznam všetkých letov na všetky smery z vybraného letiska. Filtrovanie je možné podľa ceny, triedy, leteckej spoločnosti, času odletu a času pristátia. Výber zjednodušuje prehľad letov počas týždňa či mesiaca. Môžete tak sledovať vývoj  a dospieť k najvýhodnejšej ponuke. Aplikácia obsahuje aj widget na sledovanie vývoja cien priamo na ploche vášho zariadenia.

Vývojár: Skyscanner Ltd

Veľkosť: Líši sa v závislosti od zariadenia

Cena: zadarmo

 

 

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie 1

Tipy na darčeky pod stromček: Hodinky, klávesnica, slúchadlá...

22.12.2016 00:16

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Recenzie

Tipy na darčeky pod stromček: Smartfón, fotoaparáty a kamery

16.12.2016 00:12

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Recenzie

Tipy na darčeky pod stromček: Notebooky, tablety a monitory

14.12.2016 00:12

Hľadáte inšpiráciu na darčeky pre svojich blízkych? Možno vám príde vhod náš redakčný výber produktov, ktoré by každý z nás v redakcii chcel nájsť pod stromčekom, prípadne ich odporúča ostatným pre ic ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá