SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Zakrytie webovej kamery nestačí na to, aby ste zabránili hackerom sledovať vás

Bezpečnosť
0

Používatelia, ktorí sa obávajú o bezpečnosť, sa spoliehajú na softvérové nastavenia, ktoré obmedzujú používanie webovej kamery, a hardvérovými riešeniami, ako sú kryty. Štúdie však ukázali, že na zber vizuálnych údajov možno použiť aj jeden z typických snímačov okolitého svetla používaných v rôznych zariadeniach. Tieto drobné snímače sú na úrovni zariadenia zvyčajne bez oprávnení a používatelia ich nezatvárajú ani nedeaktivujú.

Výskumníci z MIT pri svojich výskumoch použili Samsung Galaxy View 2. Snímač okolitého svetla na tomto relatívne zastaranom tablete je umiestnený v blízkosti prednej (selfie) kamery, čo je stále pomerne populárne riešenie. Výrobcovia zariadení klasifikujú snímače okolitého svetla ako nízkorizikové, pretože softvér (alebo malvér) k nim môže často pristupovať priamo bez potreby akejkoľvek autorizácie alebo privilégií.

Predchádzajúci výskum však ukázal, že približne v 80 % prípadov aj základný snímač môže poskytnúť dostatok informácií na to, aby sa dali odvodiť stlačené klávesy z klávesnice a ukradnúť oprávnenia a heslá zariadenia. Najnovšia štúdia demonštruje potenciál snímača okolitého svetla v spojení s obrazovkou zariadenia, ktorá slúži ako aktívny zdroj svetla.

Niektoré zariadenia budú na túto techniku špionáže pomocou snímača okolitého svetla náchylnejšie ako iné, pretože každé zariadenie má inú rýchlosť a bitovú hĺbku merania svetelného snímača, jas obrazovky a presnosť svetelného snímača. Špionážna technológia snímania pomocou senzora okolitého svetla je však overiteľne presná a má priestor na zlepšenie.

Výskumníci z MIT zdôraznili, že svetelné senzory sú „vcelku užitočné“ a my ich potrebujeme a chceme. Treba si však upraviť nasledujúce veci, aby ste zastavili špehovanie:

  • Prehodnoťte povolenia zariadení na snímanie okolitého svetla.
  • Znížte rýchlosť senzorov.
  • Zmeňte polohu snímača tak, aby nebol otočený smerom k používateľovi.

Keď si výrobcovia lepšie uvedomia problémy so snímačom okolitého svetla, zrejme zavedú niekoľko zmien, aby zabránili tomu, aby si „špionážna technika“ našla ďalšie obete.

Zdroj: readwrite.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať