Image
6.3.2013 0 Comments

Záhadný Apple Lightning Digital AV Adapter za 49 USD

Vývojári z firmy Panic rozobrali a preskúmali adaptér audio-video Lightning Digital AV Adapter od spoločnosti Apple, ktorý slúži na streamovanie audia a videa zo zariadení s iOS (iPod, iPad a iPhone) do externého displeja cez HDMI.

Prvým prekvapením bol fakt, že maximálne rozlíšenie pre video-mirroring pomocou tohto adaptéra je 1600 × 900 pixelov, čo je oveľa menej ako full HD, o ktorom hovorí Apple. Pri testovaní používali tablet iPad mini, ktorý oficiálne definuje rozlíšenie až 1080p na výstupe, ale jediný spôsob, ako ho dosiahnuť, by bol upscaling obrazu adaptérom. V prípade, že sa streamuje full HD video, to sa zobrazí na externom displeji v plnej kvalite. No ak vývojári použili starý Apple 30-pin Digital AV Adapter na staršom iPade, zrkadlený obraz bol prenášaný reálne vo full HD bez problémov.

Ďalšie nepríjemné prekvapenie vývojárov čakalo, keď zistili, že obraz okolo textu obsahuje množstvo obrazových artefaktov. Takýto nekvalitný výstup pri použití staršieho adaptéra a iPadu takisto nebol. Autori blogu si všimli aj to, že podobne nekvalitný obraz získajú aj pri streamovaní videa zo zariadení s iOS do Apple TV. Napadlo ich vysvetlenie, že Lighting Digital AV adaptér je v skutočnosti malý počítač, ktorý sa stará o dekódovanie videa. Po rozobratí adaptéra sa im to aj potvrdilo - bohato osadený plošný spoj, procesor ARM a pamäť RAM.

cip1.jpg

cip2.jpg

Rozobratý adaptér Lightning Digital AV Adapter od Apple

Zdroj: Panic.com

artefakty.jpg

Od „kábla HDMI" za 49 USD by sa čakala lepšia obrazová kvalita

Zdroj: Panic.com

V diskusii pod blogom sa objavil komentár od anonymného autora, ktorý veci sčasti vysvetlil, pričom písal, akoby bol zamestnancom spoločnosti Apple. Funkciu adaptéra vysvetľuje tým, že konektor Lightning nie je schopný prenášať signál HDMI. Uvádza, že Lightning je len vysokorýchlostné sériové rozhranie, ktoré má zabezpečiť nezávislosť zdrojového zariadenia od toho, do akého zariadenia a aký signál bude prenášaný.

Diskutujúci ďalej uvádza, že používateľ tak nemusí kupovať nový iPad v prípade, že by chcel v budúcnosti streamovať video do nejakého nového komunikačného rozhrania, stačiť mu bude len nový adaptér Lightning.

S vtipom preto môžeme povedať, že pomerne vysoká cena za tento adaptér je v podstate primeraná, keďže ide v skutočnosti miniatúrny počítač.

Zdroj: panic.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá