Image
2.2.2016 0 Comments

Zachyťte každý moment s Canon EOS-1D X Mark II

Spoločnosť Canon predstavuje netrpezlivo očakávaný model EOS-1D X Mark II - novú vlajkovú loď medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami, ktorá je špičkovou kombináciou obrazovej kvality, vysokého rozlíšenia a vysokej rýchlosti. Model EOS-1D X Mark II je navrhnutý tak, aby fotografom od prvej sekundy poskytoval konkurenčnú výhodu novej úrovne rýchlosti - snímanie 14 snímok za sekundu v režime AF/AE tracking a 16 snímok za minútu v režime Live View - ideálnej na záznam rýchlo sa pohybujúcich objektov či už v divokej prírode, alebo na svetových športových podujatiach.

Model EOS-1D X Mark II vyvinutý s ohľadom na odozvu od komunity fotografov používajúcich EOS-1D X ponúka nový 20,2 MP plnoformátový snímač CMOS, novú technológiu AI Servo AF III+, ako aj možnosť záznamu videa 4K až 60p. Toto spojenie širokých možností a výkonu robí z fotoaparátu vynikajúci nástroj takmer do všetkých oblastí profesionálnej fotografie.

EOS 1D X Mk II EF 50mm USM WHT BEAUTY 02.jpg

Nový štandard obrazovej kvality a presnosti autofokusu

Model EOS-1D X Mark II so širokým, univerzálnym rozsahom ISO - neuveriteľných 100 až 51200 s možnosťou rozšírenia od 50 až do 409600 - exceluje vo všetkých svetelných podmienkach od najjasnejšieho svetla až takmer po tmu.

Vylepšený 61-bodový systém AF so 41 zaostrovacími bodmi krížového typu, ktorým je vybavený fotoaparát, pokrýva rozšírenú oblasť a umožňuje zaostriť v slabom osvetlení až do -3 EV, čo zaručuje unikátnu ostrosť každého záberu. Po prvý raz pri fotografovaní s vybranými nadstavcami a teleobjektívmi ponúka nový systém AF podporu aj pre AF pri f/8 so všetkými 61 bodmi, čo poskytuje slobodnú voľbu výberu zaostrovacieho bodu. EOS-1D X Mark II prináša okrem populárnych technológií AF spoločnosti Canon - nastavenia EOS iTR a AF Case - aj novú technológiu AI Servo AF III+, ktorá zvyšuje citlivosť pri sledovaní scén, v ktorých dochádza k náhlemu pohybu objektov, napríklad zvierat rýchlo sa pohybujúcich v prírode.

EOS 1D X Mk II_ EF 24-70mm USM 600EX-RT FRT.jpg

So systémom AF úzko spolupracuje nový merací snímač 360k RGB+IR zaručujúci presnú expozíciu a zlepšenú detekciu objektov. Technológia detekcie blikania Flicker Detection, prvý raz využitá v modeli EOS 7D Mark II, takisto zaručuje konzistentné výsledky pri umelom osvetlení - napríklad pri halových športových podujatiach.

EOS 1D X Mk II BODY up FRT.jpg

Zachyťte každú sekundu

Vďaka prekonaniu hraníc vysokej rýchlosti dokáže model EOS-1D X Mark II fotografovať rýchlosťou 14 snímok za sekundu v režime AF/AE tracking do formátu RAW a umožňuje zachytiť každý moment športových udalostí alebo súbojov vo zvieracej ríši. Ak potrebujete ešte vyššiu rýchlosť, bez automatického zaostrovania je možné fotografovať v režime Live View rýchlosťou až 16 snímok za sekundu. Nová pamäťová karta CFast 2.0™ umožňuje fotoaparátu zaznamenať pri súvislom fotografovaní vysokou rýchlosťou neobmedzený počet snímok vo formáte JPEG alebo 170 snímok vo formáte RAW.

EOS-1D X Mark II je najrýchlejšou digitálnou jednookou zrkadlovkou EOS na trhu aj vďaka dvojici nových procesorov DIGIC 6+ zaručujúcich mimoriadne rýchle spracovanie obrovského objemu obrazových dát zo snímača. Prepracovaná konštrukcia zrkadla využíva nový mechanizmus pohonu na podporu vysokorýchlostného snímania s minimálnymi vibráciami a minimálnym hlukom.

EOS 1D X Mk II BK BEAUTY 02.jpg

Záznam videa v profesionálnom štandarde 4K

Dlhoročné skúsenosti spoločnosti Canon s formátom 4K sa plne odrážajú v modeli EOS-1D X Mark II, ktorý filmárom umožňuje snímať v režime 4K (4096 x 2160) rozličnými snímkovacími rýchlosťami až do 60 sním./s na kartu CFast 2.0™. Takisto umožňuje snímať v rozlíšení Full HD (1920 x 1080p) neuveriteľnou rýchlosťou 120 sním./s, ktorá je ideálna na spomalené zábery. Rozhodujúce momenty zo scény 4K so snímkovacou frekvenciou 60 sním./s je možné extrahovať ako fotografie s vysokým rozlíšením 8,8 MP, čo poskytuje ešte vyššiu kontrolu nad presným momentom zachytenia snímky.

Filmári môžu využívať rýchly a plynulé automatické zaostrovanie v režime 4K a Full HD vďaka technológii Dual Pixel CMOS AF spoločnosti Canon a Movie Servo AF; dotykový panel LCD zas umožňuje rýchlu voľbu bodov AF pri nakrúcaní videa.

Optimálna správa snímok a spoľahlivosť

Profesionálnym fotografom sa dostáva do rúk nástroj, ktorý potrebujú na správu snímok a ich jednoduchý prenos do spravodajských agentúr alebo redakcií. Vstavaný modul GPS zaznamenáva miesta fotografovania do dát EXIF a pomáha profesionálom udržať si presný prehľad o záberoch. Sieťové rozhranie Ethernet LAN a rozhranie SuperSpeed USB 3.0 poskytujú možnosť voľby zdieľania snímok - prostredníctvom FTP alebo priamo do počítača. Nový bezdrôtový vysielač súborov WFT-E8[i] navyše podporuje aj vysokorýchlostný štandard 802.11ac (v pásme 5 GHz).

EOS 1D X Mk II_ AF points illumination Unit BK BEAUTY.jpg

EOS-1D X Mark II stavia na tradícii dizajnu EOS - využíva vylepšený grip a ovládacie prvky, poskytuje lepšie možnosti ovládania, ktoré je mimoriadne prirodzené, a vďaka ochrane je odolný voči poveternostným vplyvom a ideálny na fotografovanie v exteriéri. Inteligentný hľadáčik II ponúka približne 100 % zorné pole a elektronické prekrytie informáciami o snímaní znamená, že už nikdy nebude potrebné oddialiť oko od hľadáčika.

Základné charakteristiky modelu EOS-1D X Mark II :

  • Zachytenie objektov v mimoriadnej obrazovej kvalite
  • Ostré snímky so špičkovou presnosťou AF
  • Mimoriadne vysoké rýchlosti a spoľahlivý výkon pri zázname každého momentu
  • Pokročilý režim záznamu videa 4K oživuje príbehy
  • Vysokorýchlostný výstup snímok, vysokorýchlostná správa snímok

Fotoaparát bude v predaji najskôr od konca apríla 2016 a jeho odporúčaná cena je 6.399 €.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá