Image
13.11.2015 0 Comments

Zabudnite na tradičné akčné kamery, prichádza revolučná 360fly

Stalo sa vám, že ste pri nahrávaní svojho akčného videa zmeškali niečo dôležité vo vašom okolí? Bežné akčné kamery dokážu snímať video z diania pred kamerou, no čo ak sa niečo zaujímavé deje aj za vami či vedľa vás? Revolúciu prináša kamera 360fly, ktorá dokáže zaznamenať všetko okolo vás!

360fly je kompaktná kamera s guľovým telom s priemerom len 61mm, ktorá umožňuje celokruhové snímanie videa v rozsahu 360° horizontálne a 240° vertikálne pri rozlíšení 720p. Kamera je sama o sebe (bez puzdra) vodotesná do hĺbky 35m (IP67), konštrukcia je odolná proti nárazom (pád z 1,5 metra) a telo je prachotesné. Hmotnosťou je jednou z najľahších kamier na trhu, keďže váži len 138 gramov. Výrobca tiež garantuje funkčnosť kamery pri vonkajších teplotách od -20°C do +40°C.

360fly_4.jpg

Optická časť je založená na špeciálnom 8-segmentovom optickom člene (F=2.8, f=0.88mm), ktorý spolu s CMOS snímacím čipom zabezpečuje nadpriemerné výsledky pri snímaní videa a pri fotografovaní za rôznych svetelných podmienok. Rozlíšenie videa vo formáte H.264 je 1504 x 1504pixelov pri 29.97 obrázkoch za sekundu a zornom poli 360° x 240°. Maximálne rozlíšenie pri fotografii je 9 Mpix. Pre správnu orientáciu snímaného foto a video záznamu pri spracovaní, má kamera zabudovaný trojosý gyroskop a akcelerometre. Samozrejmosťou pri akčnej kamere je tiež stabilizácia obrazu. Kamera má zabudovaný mikrofón, ktorý sníma audio v mono kvalite (48kHz, 64 kbps AAC). Pri potápaní s kamerou je nutné na mikrofón umiestniť krytku.

360fly_1.jpg

Akčná kamera 360fly disponuje pevnou vnútornou pamäťou o veľkosti 32 GB. Pre komunikáciu s kamerou, ovládanie snímania a postprocesing úpravy sú pripravené aplikácie pre mobilné platformy Android 4.3+ aj iOS 8+. Samotné telo kamery obsahuje len jediné spoločné tlačidlo na zapnutie a vypnutie kamery a na spustenie/zastavenie záznamu. Stav kamery signalizuje 3-farebná LED dióda a zabudovaný vibračný motor.

Aplikácia slúži nielen ako hľadáčik pri fotografovaní alebo natáčaní videozáznamu, súčasne umožňuje diaľkovo ovládať funkcie kamery ako aj editáciu zhotoveného 360° záznamu alebo fotografií. Tie je potom možné z aplikácie preniesť/zdieľať do väčšiny sociálnych sietí stlačením jediného tlačidla. Celokruhové video je možné v aplikácii prekonvertovať do štandardného formátu 16:9 alebo z neho vytvoriť celokruhové 360° fotografie. Navyše, kamera 360fly je tiež kompatibilná s Virtual Reality (VR) okuliarmi Google Cardboard a podobnými VR zariadeniami, čo umoňuje prezerať si videá v plnohodnotnom prostredí virtuálnej reality. Aplikácia je pre obe platformy bezplatná.

360fly_2.jpg

Pripojenie k externým zariadeniam je možné buď prostredníctvom USB 2.0 alebo bezdrôtovo cez Bluetooth Smart Device (BT LE) a Wi-Fi rozhranie (IEEE 802.11 b/g/n, 2.4GHz). Kamera má zabudovanú lítium-polymérovú batériu s kapacitou 1 600 mAh, čo postačuje na dvojhodinovú nepretržitú prevádzku. Dobíjať batériu je možné i priebežne z akéhokoľvek zdroja cez USB (napr. Powerbank). Dobitie na plnú kapacitu prúdom 1A trvá približne 2,5 hodiny.

Kamera je vybavená demontovateľným úchytom, ktorý je kompatibilný s väčšinou príslušenstva k iným akčným kamerám, takže v prípade, že už doma niektorú akčnú kameru máte, nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie príslušenstvo.

Akčná kamera 360fly sa dostane do slovenských obchodov v priebehu najbližších dní za cenu 499 eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá