Image
10.3.2015 0 Comments

Xiaomi rozširuje predaj aj na Európu, ale bez telefónov. Vieme prečo

Hugo Barra prezradil na nedávnej konferencii v Barcelone, že spoločnosť Xiaomi plánuje spustiť oficiálny predaj už aj v Európe.

Bývalý viceprezident produktového manažmentu, Hugo Barra, pri odchode z Googlu v roku 2013 povedal: O niekoľko týždňov sa pripojím k tímu Xiaomi v Číne, kde budem pomáhať rozširovať ich neuveriteľné portfólio výrobkov a podnikania na celom svete - ako viceprezident Xiaomi Global". Neprešli ani dva roky a jeho slová sa naplnili. Firma sa chystá spustiť predaj už aj v Európe.

Avšak ani európsky, ani americký obchod, ktorého otvorenie spoločnosť tiež prisľúbila, nebude poskytovať telefóny svojim zákazníkom. Barra pravý dôvod neozrejmil, no mnohí sa domnievajú, že je to kvôli problémom týkajúcich sa autorských práv a patentov. Xiaomi bola totiž obvinená z kopírovania iných výrobcov smartfónov, a to najmä od Apple. Preto sa firma momentálne chce orientovať na predaj príslušenstva, ako napríklad, náramku Mi Band, slúchadiel či svetovo najobľúbenejších power bánk.

Xiaomi-Hugo.jpg

I keď je Xiaomi známa predajom telefónov, západný trh v tomto smere prehliada. Svoju pozornosť chce zamerať na Indiu, ktorá má spolu so štátmi Juhovýchodnej Ázie azda najväčší potenciál, čo sa týka počtu zákazníkov. Aj keď sa konzumenti zo západu vyznačujú väčšou nákupnou silou, záujemcovia o telefóny to častokrát riešia nakupovaním z takzvaného šedého dovozu. Ten funguje na princípe výhodného nákupu tovaru zo zahraničia a následného predaja v domovskej krajine. Tovar si však zákazník kúpi bez záručného listu a s návodom na použitie len v cudzom jazyku. Preto sa v prípade reklamácií musí obrátiť len na neoficiálneho predajcu.

xiaomi.jpg

Napriek tomu, že spoločnosť Xiaomi plánuje expandovať vo zvýšenej miere aj v USA, zatiaľ to nie je jej prioritou. Presný dátum či krajinu predaja Hugo Barra ešte neprezradil.

Zdroj: cnet.com, cnews.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá