Image
10.3.2015 0 Comments

Xiaomi rozširuje predaj aj na Európu, ale bez telefónov. Vieme prečo

Hugo Barra prezradil na nedávnej konferencii v Barcelone, že spoločnosť Xiaomi plánuje spustiť oficiálny predaj už aj v Európe.

Bývalý viceprezident produktového manažmentu, Hugo Barra, pri odchode z Googlu v roku 2013 povedal: O niekoľko týždňov sa pripojím k tímu Xiaomi v Číne, kde budem pomáhať rozširovať ich neuveriteľné portfólio výrobkov a podnikania na celom svete - ako viceprezident Xiaomi Global". Neprešli ani dva roky a jeho slová sa naplnili. Firma sa chystá spustiť predaj už aj v Európe.

Avšak ani európsky, ani americký obchod, ktorého otvorenie spoločnosť tiež prisľúbila, nebude poskytovať telefóny svojim zákazníkom. Barra pravý dôvod neozrejmil, no mnohí sa domnievajú, že je to kvôli problémom týkajúcich sa autorských práv a patentov. Xiaomi bola totiž obvinená z kopírovania iných výrobcov smartfónov, a to najmä od Apple. Preto sa firma momentálne chce orientovať na predaj príslušenstva, ako napríklad, náramku Mi Band, slúchadiel či svetovo najobľúbenejších power bánk.

Xiaomi-Hugo.jpg

I keď je Xiaomi známa predajom telefónov, západný trh v tomto smere prehliada. Svoju pozornosť chce zamerať na Indiu, ktorá má spolu so štátmi Juhovýchodnej Ázie azda najväčší potenciál, čo sa týka počtu zákazníkov. Aj keď sa konzumenti zo západu vyznačujú väčšou nákupnou silou, záujemcovia o telefóny to častokrát riešia nakupovaním z takzvaného šedého dovozu. Ten funguje na princípe výhodného nákupu tovaru zo zahraničia a následného predaja v domovskej krajine. Tovar si však zákazník kúpi bez záručného listu a s návodom na použitie len v cudzom jazyku. Preto sa v prípade reklamácií musí obrátiť len na neoficiálneho predajcu.

xiaomi.jpg

Napriek tomu, že spoločnosť Xiaomi plánuje expandovať vo zvýšenej miere aj v USA, zatiaľ to nie je jej prioritou. Presný dátum či krajinu predaja Hugo Barra ešte neprezradil.

Zdroj: cnet.com, cnews.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá