Image
10.3.2015 0 Comments

Xiaomi rozširuje predaj aj na Európu, ale bez telefónov. Vieme prečo

Hugo Barra prezradil na nedávnej konferencii v Barcelone, že spoločnosť Xiaomi plánuje spustiť oficiálny predaj už aj v Európe.

Bývalý viceprezident produktového manažmentu, Hugo Barra, pri odchode z Googlu v roku 2013 povedal: O niekoľko týždňov sa pripojím k tímu Xiaomi v Číne, kde budem pomáhať rozširovať ich neuveriteľné portfólio výrobkov a podnikania na celom svete - ako viceprezident Xiaomi Global". Neprešli ani dva roky a jeho slová sa naplnili. Firma sa chystá spustiť predaj už aj v Európe.

Avšak ani európsky, ani americký obchod, ktorého otvorenie spoločnosť tiež prisľúbila, nebude poskytovať telefóny svojim zákazníkom. Barra pravý dôvod neozrejmil, no mnohí sa domnievajú, že je to kvôli problémom týkajúcich sa autorských práv a patentov. Xiaomi bola totiž obvinená z kopírovania iných výrobcov smartfónov, a to najmä od Apple. Preto sa firma momentálne chce orientovať na predaj príslušenstva, ako napríklad, náramku Mi Band, slúchadiel či svetovo najobľúbenejších power bánk.

Xiaomi-Hugo.jpg

I keď je Xiaomi známa predajom telefónov, západný trh v tomto smere prehliada. Svoju pozornosť chce zamerať na Indiu, ktorá má spolu so štátmi Juhovýchodnej Ázie azda najväčší potenciál, čo sa týka počtu zákazníkov. Aj keď sa konzumenti zo západu vyznačujú väčšou nákupnou silou, záujemcovia o telefóny to častokrát riešia nakupovaním z takzvaného šedého dovozu. Ten funguje na princípe výhodného nákupu tovaru zo zahraničia a následného predaja v domovskej krajine. Tovar si však zákazník kúpi bez záručného listu a s návodom na použitie len v cudzom jazyku. Preto sa v prípade reklamácií musí obrátiť len na neoficiálneho predajcu.

xiaomi.jpg

Napriek tomu, že spoločnosť Xiaomi plánuje expandovať vo zvýšenej miere aj v USA, zatiaľ to nie je jej prioritou. Presný dátum či krajinu predaja Hugo Barra ešte neprezradil.

Zdroj: cnet.com, cnews.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá