Image
16.1.2014 0 Comments

Windows 9 by sa mohol objaviť už o rok

windows9.png Microsoft podľa novo zverejnených informácií na svojej jarnej vývojárskej konferencii BUILD prehovorí o novej verzii operačného systému Windows.

Registrácia na konferenciu BUILD, ktorá sa odohrá v San Franciscu 2.- 4. apríla, sa otvorila túto stredu. Minulý víkend známy americký novinár Paul Thurrott, ktorý má dobré kontakty v Microsofte, napísal, že predstavitelia americkej spoločnosti plánujú na tohtoročnom podujatí BUILD hovoriť o Windows 9 s tým, že podľa predbežného cieľa by nová verzia Windows mala byť vydaná už v apríli budúceho roka.

Kým Thurrot neposkytol žiadne bližšie informácie o tom, ako si Microsoft Windows 9 predstavuje (predtým sa objavili informácie o tom, že Microsoft plánuje obnoviť ponuku Štart a umožní aplikáciám Modern, aby fungovali aj na desktope), Windows 9 podľa Thurrota má byť od verzie 8.x značne odlišný. Microsoft v októbri 2013 predstavil Windows 8.1 a väčšina analytikov pred vydaním Windows 9 očakáva minimálne ešte vydanie Windows 8.2.

Podľa analytika Michaela Silvera zo spoločnosti Gartner aprílové vydanie Windows 9 v budúcom roku dáva zmysel. „Ľudia Microsoft kritizovali za to, že vydával nový Windows na jeseň, pretože tak zmeškal koniec prázdnin v auguste," uviedol Silver s odkazom na nárast tržieb počítačov a notebookov počas letných mesiacov, keď sa mladí ľudia chystajú späť do školy. A Silver súhlasí i s tvrdením Thurrotta, podľa ktorého bude chcieť Microsoft skoncovať s označením 8 a prejsť na novú číslicu.

„Chcú, aby ľudia na osmičku zabudli," dodal Silver, ale ihneď podotkol, že od novej verzie operačného systému priveľa neočakáva. „Windows 7 bol všeobecne braný ako veľká zmena oproti Viste. Pravda je však taká, že sedmička bola prakticky len Vistou v novom balení. Bol Windows 7 veľký krok vpred? Nebol." A s tým súhlasí aj analytik Wes Miller zo spoločnosti Kirkland. „Ak ľudia očakávajú, že sa pozornosť strhne opäť na desktopy, budú sklamaní," povedal Miller.

Podľa meraní spoločnosti Net Applications mali Windows 8 a Windows 8.1 v decembri kombinovaný podiel na trhu 10,5 %, čo nie je ani polovica toho, čo mal v tom istom období po svojom vydaní Windows 7.

Microsoft sa podľa analytikov všetkými silami snaží zastaviť trend, ktorý je označovaný ako „éra po PC", v rámci ktorého je v posledných rokoch badateľný prechod z desktopov na mobilné zariadenia. Používatelia viac než za tradičné desktopové počítače (s operačným systémom Windows) utrácajú za mobilné zariadenia ako tablety, na ktorých sa operačný systém od Microsoftu zatiaľ príliš nepresadil.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá