Image
6.11.2015 0 Comments

Windows 7 Professional už v nových PC nebude smieť byť

Microsoft v tichosti ukončuje podporu Windows 7 Professional a výrobcom, respektíve predajcom počítačov nariadil, že do roka musia prestať s predinštalovaním tohto systému do svojich produktov - presnejšie do 31. októbra 2016.

Po tomto dátume budú môcť iba dopredať tie počítače s Windows 7, ktoré budú mať stále ešte v zásobe, nové počítače už budú musieť vybaviť novým operačným systémom Windows 10.

A rovnaký deadline platí aj pre Windows 8.1 (vrátane verzie Pro), pre Windows 8 Microsoft stanovil ako finálny dátum dokonca už 30. jún 2016. Ide o jasný signál, že spoločnosť sa chce zamerať iba na jediný zo svojich operačných systémov, teda Windows 10 .

Pôvodný termín konca predaja Windows 7 Professional mal byť 31. október 2014 (dva roky po predstavení Windows 8), skraja daného roka však Microsoft svoje rozhodnutie prehodnotil a dátum nakoniec platil len pre domáce verzie operačného systému s tým, že pre verziu Professional dá výrobcom/predajcom ročný „náskok", čo teraz robí.

Po 31. októbri 2016 bude mať Windows 7 Professional ešte ďalšie „dva roky života", ako ústupok Microsoftu s ohľadom na odmietnutie Windows 8 a 8.1 v rámci firiem. To znamená, že spoločnosti s náležitými licenčnými dohodami a špeciálnym softvérovým poistením budú môcť po dobu dvoch rokov pri nových počítačoch s predinštalovanou „desiatkou" urobiť ešte ich prípadný downgrade na Windows 7.

Definitívny koniec podpory Windows 7 Microsoft plánuje na január 2020, keď preň mieni vydať posledný bezpečnostný update.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá