Image
6.11.2015 0 Comments

Windows 7 Professional už v nových PC nebude smieť byť

Microsoft v tichosti ukončuje podporu Windows 7 Professional a výrobcom, respektíve predajcom počítačov nariadil, že do roka musia prestať s predinštalovaním tohto systému do svojich produktov - presnejšie do 31. októbra 2016.

Po tomto dátume budú môcť iba dopredať tie počítače s Windows 7, ktoré budú mať stále ešte v zásobe, nové počítače už budú musieť vybaviť novým operačným systémom Windows 10.

A rovnaký deadline platí aj pre Windows 8.1 (vrátane verzie Pro), pre Windows 8 Microsoft stanovil ako finálny dátum dokonca už 30. jún 2016. Ide o jasný signál, že spoločnosť sa chce zamerať iba na jediný zo svojich operačných systémov, teda Windows 10 .

Pôvodný termín konca predaja Windows 7 Professional mal byť 31. október 2014 (dva roky po predstavení Windows 8), skraja daného roka však Microsoft svoje rozhodnutie prehodnotil a dátum nakoniec platil len pre domáce verzie operačného systému s tým, že pre verziu Professional dá výrobcom/predajcom ročný „náskok", čo teraz robí.

Po 31. októbri 2016 bude mať Windows 7 Professional ešte ďalšie „dva roky života", ako ústupok Microsoftu s ohľadom na odmietnutie Windows 8 a 8.1 v rámci firiem. To znamená, že spoločnosti s náležitými licenčnými dohodami a špeciálnym softvérovým poistením budú môcť po dobu dvoch rokov pri nových počítačoch s predinštalovanou „desiatkou" urobiť ešte ich prípadný downgrade na Windows 7.

Definitívny koniec podpory Windows 7 Microsoft plánuje na január 2020, keď preň mieni vydať posledný bezpečnostný update.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá