Image
4.7.2016 0 Comments

Wimbledon a IBM prinášajú fanúšikom aplikácie na obohatenie športových zážitkov

Spoločnosť IBM a legendárny The All England Lawn Tennis Club opäť prinášajú inovácie fanúšikom tenisového turnaja vo Wimbledone. Nová aplikácia určená pre Apple TV bola vyvinutá IBM Interactive Experience tímom developerov. Fanúšikom umožní sledovať populárny medzinárodný tenisový turnaj priamo z komfortu svojich domovov.
Užívatelia si môžu vyhľadávať výsledky zápasov v reálnom čase, sledovať naživo prenosy z wimbledonského tenisového štúdia a počúvať tri rozhlasové stanice venujúce sa aktuálnemu dianiu na tenisových dvorcoch vo Wimbledone. Rovnako majú prístup k fotografiám a videám z tenisového diania v Anglicku.
Nové aplikácie určené pre mobilné telefóny s operačnými systémami Android a iOS majú responzívny dizajn a možno ich sledovať na prístrojoch s rôznymi veľkosťami obrazoviek. Poskytujú bohatší zážitok zo sledovania tenisových zápasov fanúšikom sledujúcim celé dianie okolo tenisového turnaja na internete, ako aj tým, ktorí si vybrané  pasáže zo zápasov budú chcieť pozrieť ešte raz, na obrazovkách svojich mobilných prístrojov.

Ďalšou novinkou práve prebiehajúceho ročníka Wimbledonu je vytvorenie Kognitívneho riadiaceho centra, ktoré využíva IBM Watson analytiku a hybridné technológie. Toto centrum priebežne zbiera informácie o turnaji, uverejnené na sociálnych sieťach a poskytuje ich špeciálnemu tímu digitálnych reportérov, ktorý prinášajú množstvo noviniek o turnaji novinárom aj fanúšikom po celom svete.
„Technologické inovácie spoločnosti IBM nám pomáhajú udržiavať si špičkové postavenie u našich fanúšikov,“ hovorí Mick Desmond komerčný a mediálny riaditeľ The All England Lawn Tennis Clubu.
Aplikácie si môžu záujemcovia stiahnuť v App store.

Viac informácií nájedete Tu.

Autor: Redakcia
IBM

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá