Image
21.10.2016 0 Comments

Všetko o eurofondoch na jednom mieste

Slovensko sa v týchto dňoch prepája sieťou informačno-poradenských centier, ktoré budú vysvetľovať, ako efektívne čerpať eurofondy. V 6 krajských mestách poskytnú vyškolení odborníci nielen základné informácie, ale aj reálne pomôžu s prípravou kvalitných projektov. Pre žiadateľov sa tak zvýši šanca uspieť a európske peniaze budú pre všetkých prístupnejšie.

„Od samého vzniku nového úradu zdôrazňujem, že zjednodušovanie čerpania eurofondov je absolútna priorita na najbližšie obdobie. Ak sa doteraz niekto sťažoval, že eurofondové procesy sú komplikované a príliš nezrozumiteľné, stačí prísť do poradenského centra a na všetko sa opýtať,“ spresnil podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Medzi informačno-poradenskými centrami a riadiacimi orgánmi na ministerstvách, bude fungovať intenzívna komunikácia. Napríklad ak podnikateľ upresní svoje predstavy o investičných projektoch, pracovníci centra ho budú automaticky informovať o vyhlásených výzvach a najvhodnejších možnostiach.

Európska komisia dlhodobo vníma Slovensko ako krajinu, ktorá pri viac ako 80% projektov využíva externé posily. Obzvlášť dotknutí sú starostovia, malí a strední podnikatelia ako aj zástupcovia neziskového sektora.

 „Úlohu poradcu a podporovateľa by v tomto prípade mal zohrávať štát. Som rád, že sme našli kvalitné administratívne kapacity a prvé výsledky tohto úsilia môžeme vidieť už dnes. Pri otvorení centra v Nitre ma zamestnanci informovali, že o ich rady už prišiel požiadať starosta z neďalekej obce či riaditeľ strednej školy,“ dodal Peter Pellegrini.

Informačno-poradenské centrum zatiaľ nemá Banská Bystrica, nakoľko sa v súčasnosti hľadá spôsob jeho zriadenia.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá