Image
24.11.2016 0 Comments

Viedenský Comic Con prekonal všetky očakávania

V poradí už druhý ročník viedenského Comic Conu (VIECC) bol skutočne kolosálny. Počas dvoch dní navštívilo od 19. do 20. novembra 2016  priestory viedenského výstaviska Messe Wien takmer 22 tisíc návštevníkov, 262 vystavovateľov, mnoho cosplayerov aj viacero hviezd zo seriálov, filmov, komiksov, či Manga. Organizáciu aj tento rok zabezpečili agentúry ReedPOP a Reed Exhibitions, ktoré stoja za Comic Conom v New Yorku, či Star Wars Celebration.

VIECC - Vienna Comic Con sa svojím druhým ročníkom definitívne zaradil medzi najväčšie akcie svojho druhu v Európe. „Druhý ročník festivalu popkultúry a extravagancie výrazne prekonal premiéru z roku 2015. Tisícky fanúšikov, preplnené haly a najlepšie dva dni v roku pre všetkých geekov sú výzvou aj pre ďalšie ročníky VIECC. Comic Con vo Viedni ukázal svoj potenciál stať sa najväčšou akciou popkultúry v strednej Európe,“ hodnotí podujatie Martin Roy, CEO agentúry Reed Exhibitions.

Záujem o veľtrh komiksov a zábavy, ktorý sa konal 19. – 20. novembra 2016 v neďalekej Viedni,  prekonal aj tie najodvážnejšie očakávania organizátorov z Reed Exhibitions a ReedPOP. Takmer všetky druhy vstupeniek sa totiž stihli vypredať ešte pred začiatkom veľtrhu. Comic Conu sa zúčastnilo 21 882 fanúšikov popkultúry a v radoch vystavovateľov a organizátorov sa objavilo aj viacero členov mnohých známych skupín, ako napríklad 501. légia so 7 metrovou replikou Tie Fighteru. Mnoho fanúšikov cestovalo do Viedne z okolitých krajín, vrátane Slovenska, ktoré tu malo silné zastúpenie v radoch divákov, ale aj vystavovateľov a cosplayerov. Veľký bol aj záujem médií, keďže veľtrh navštívilo až 370 novinárov z prakticky celej Európy. Oproti prvému ročníku tak organizátori zaznamenali až 29 % nárast návštevnosti, čo je jasný signál, aby sa z Comic Conu vo Viedni stala tradícia.

Hviezdy fanúšikov nesklamali

Comic Con navštívili aj viaceré hviezdy známe z obrazoviek, komiksoví umelci a cosplayeri. Návštevníci mohli stretnúť charizmatickú Jeri Ryan (Star Trek: Voyager), Michaela Cudlitza (The Walking Dead), Kristiana Nairna a Gemmu Whelan (Game of Thrones), ale aj Chrisa Rankina (Harry Potter), Billyho Boyda (Pán prsteňov), či Marka Pellegrina (Supernatural, Dexter). Počas oboch dní hviezdy ochotne rozdávali autogramy a fotografovali sa s fanúšikmi. Návštevníci sa mohli stretnúť aj s viacerými autormi a výtvarníkmi komiksov, či manga, akými sú napríklad Achdé (Lucky Luke), Adam Hughes (Marvel & DC cover artist), či Mahmud Asar (Marvel).

Regionálna súťaž v Cosplay pozná víťaza

Najlepšou cosplayerkou na VIECC a víťazkou šampionátu v Cosplay 2016 sa stala Okkido Cosplay z Maďarska. Ildió, ktorá sa za umeleckým menom schováva, presvedčila porotu svojím kostýmom inkvizítora Ordo Hereticus zo stolovej hry Warhammer 40 000 a vyhrala cestu na aprílové celosvetové finále v Cosplay, C2E2 Crown Championships of Cosplay 2017 v Chicagu. Víťaz finále šampionátu v Cosplay organizovaneho agentúrou ReedPOP si domov odnesie okrem koruny aj poriadny balík peňazí.

Obrovský úspech Comic Conu je pre organizátorov obrovským záväzkom, a preto už teraz zahájili prípravy na ďalší ročník, ktorý svoje brány otvorí 18. – 19. novembera 2017.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá