Image
3.11.2016 3 Comments

Video: Predstavujeme Českú pirátsku stranu

Česká pirátska strana alebo len Pirátska strana, prípadne Piráti je česká politická strana inšpirovaná švédskou Pirátskou stranou. Pirátske strany vznikli v mnohých krajinách v Európe a vo svete ako odpor proti údajnému obmedzovaniu základných občianskych práv vplyvnými lobistickými skupinami. Hlavnou témou Pirátskej strany sú informácie a ich zásadný význam v modernej spoločnosti. Piráti sa zameriavajú hlavne na občianske slobody, zdieľanie informácií, efektívne využitie technológií a ochranu súkromia.

Neoddeliteľná súčasť ich programu je aj transparentnosť, e-government a priama demokracia. V posledných rokoch sa navyše program „pirátov“ týka aj drogovej problematiky (dekriminalizácia až legalizácia – racionalizácia prístupu), vzdelania (efektivita) a zdravotníctva (zastavenie odtoku prostriedkov korupciou), kde tvorí opozíciu konzervatívnym pohľadom na problematiku.

Všetko podstatné o Českej pirátskej strane nám na podujatí Red Hat Forum prezradil jeden z jej zakladateľov Ondřej Profant, ktorý je za túto stranu v Magistráte hlavného mesta Praha ako opozičný poslanec. Na magistráte má funkciu koordinátora celopražských otvorených dát. Urobila pražská primátorka „capa záhradníkom“ alebo je táto nominácia v prospech veci?


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

3 Comments

 1. pirati reakcia na: Video: Predstavujeme Českú pirátsku stranu
  3.11.2016 17:11
  tiez si mohli dat lepsi nazov a potom by som im aj fandil. Teraz vyznievaju ako zlodeji...
  Reagovať
  • RE: pirati reakcia na: pirati
   3.11.2016 18:11
   Pan vo videu vysvetľuje prečo im prischol takýto názor. Zajtra bude reportáž z Red Hat fora a tam pána "piráta" uvidíte za jedným stolom so šéfom serverovej a cloudovej divízie Microsoftu a produkťákom HP Enterprise a celkom si rozumeli.
   Reagovať
   • RE: RE: pirati reakcia na: RE: pirati
    3.11.2016 21:11
    doba je zla, cokolvek sa dostane do politiky tak sa to zruinuje. Mala by sa uplne zrusit politika a kazdy nech si riadi poriadok okolo vlastneho domu a maximalne nech su veci na urovni obci a nie statu. Vlada absolutne nie je potrebna. Naco riesit veci na urovni statu? Vsetko aj tak skonci na urovni obce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá