Image
3.11.2016 3 Comments

Video: Predstavujeme Českú pirátsku stranu

Česká pirátska strana alebo len Pirátska strana, prípadne Piráti je česká politická strana inšpirovaná švédskou Pirátskou stranou. Pirátske strany vznikli v mnohých krajinách v Európe a vo svete ako odpor proti údajnému obmedzovaniu základných občianskych práv vplyvnými lobistickými skupinami. Hlavnou témou Pirátskej strany sú informácie a ich zásadný význam v modernej spoločnosti. Piráti sa zameriavajú hlavne na občianske slobody, zdieľanie informácií, efektívne využitie technológií a ochranu súkromia.

Neoddeliteľná súčasť ich programu je aj transparentnosť, e-government a priama demokracia. V posledných rokoch sa navyše program „pirátov“ týka aj drogovej problematiky (dekriminalizácia až legalizácia – racionalizácia prístupu), vzdelania (efektivita) a zdravotníctva (zastavenie odtoku prostriedkov korupciou), kde tvorí opozíciu konzervatívnym pohľadom na problematiku.

Všetko podstatné o Českej pirátskej strane nám na podujatí Red Hat Forum prezradil jeden z jej zakladateľov Ondřej Profant, ktorý je za túto stranu v Magistráte hlavného mesta Praha ako opozičný poslanec. Na magistráte má funkciu koordinátora celopražských otvorených dát. Urobila pražská primátorka „capa záhradníkom“ alebo je táto nominácia v prospech veci?


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

3 Comments

 1. pirati reakcia na: Video: Predstavujeme Českú pirátsku stranu
  3.11.2016 17:11
  tiez si mohli dat lepsi nazov a potom by som im aj fandil. Teraz vyznievaju ako zlodeji...
  Reagovať
  • RE: pirati reakcia na: pirati
   3.11.2016 18:11
   Pan vo videu vysvetľuje prečo im prischol takýto názor. Zajtra bude reportáž z Red Hat fora a tam pána "piráta" uvidíte za jedným stolom so šéfom serverovej a cloudovej divízie Microsoftu a produkťákom HP Enterprise a celkom si rozumeli.
   Reagovať
   • RE: RE: pirati reakcia na: RE: pirati
    3.11.2016 21:11
    doba je zla, cokolvek sa dostane do politiky tak sa to zruinuje. Mala by sa uplne zrusit politika a kazdy nech si riadi poriadok okolo vlastneho domu a maximalne nech su veci na urovni obci a nie statu. Vlada absolutne nie je potrebna. Naco riesit veci na urovni statu? Vsetko aj tak skonci na urovni obce.
    Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá