Image
4.2.2015 0 Comments

Video: Pomocou Apple Watch sa dá ovládať elektromobil Tesla

tesla_model_x.jpg Inteligentné hodinky Apple Watch sa majú dostať na trh v apríli, no vývojári majú WatchKit SDK k dispozícii už od novembra, aby pre toto zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky mohli vyvíjať softvér.

Nová aplikácia pre elektromobil Tesla od spoločnosti Eleks Labs ponúka pohľad na možnosti aj obmedzenia, s ktorými vývojári zápasia pri prvej generácii Apple Watch.

Tesla_Apple_Watch_App.png

Podľa vývojárov Eleks Lab technické schopnosti WatchKitu nezodpovedajú očakávaniam vzbudeným počas prezentácie Apple Watch. Hodinky totiž fungujú len v spojení s mobilným zariadením s iOS a aplikácia v nich je len rozšírením klasickej aplikácie pre iPhone. Nevyhnutné je neustále spojenie medzi hodinkami a iPhonom, pretože medzi hlavnou aplikáciou a jej rozšírením vo Watch dochádza k ustavičnému prenosu dát.

Vývojári nemajú prístup ani ku gyroskopu a akcelerometru v hodinkách, rovnako ani k zabudovanému reproduktoru a mikrofónu či k systému hmatových notifikácií.

Napriek týmto obmedzeniam vývojári predstavili aplikáciu určenú na spojenie s elektromobilom Tesla. Zobrazuje rôzne údaje o vozidle, ako je dojazd, stav nabitia batérie, vnútorná teplota či poloha vozidla na mape. Rozhranie aplikácie umožňuje odomknúť a zamknúť automobil, rozsvietiť svetlá, otvoriť či zatvoriť strešné okno.


Vývojári dúfajú, že obmedzenie dostupných funkcií možno pripísať skutočnosti, že ide o prvú beta verziu SDK a tieto limity budú vo finálnej verzii odstránené.

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá