Image
4.2.2015 0 Comments

Video: Pomocou Apple Watch sa dá ovládať elektromobil Tesla

tesla_model_x.jpg Inteligentné hodinky Apple Watch sa majú dostať na trh v apríli, no vývojári majú WatchKit SDK k dispozícii už od novembra, aby pre toto zariadenie z oblasti nositeľnej elektroniky mohli vyvíjať softvér.

Nová aplikácia pre elektromobil Tesla od spoločnosti Eleks Labs ponúka pohľad na možnosti aj obmedzenia, s ktorými vývojári zápasia pri prvej generácii Apple Watch.

Tesla_Apple_Watch_App.png

Podľa vývojárov Eleks Lab technické schopnosti WatchKitu nezodpovedajú očakávaniam vzbudeným počas prezentácie Apple Watch. Hodinky totiž fungujú len v spojení s mobilným zariadením s iOS a aplikácia v nich je len rozšírením klasickej aplikácie pre iPhone. Nevyhnutné je neustále spojenie medzi hodinkami a iPhonom, pretože medzi hlavnou aplikáciou a jej rozšírením vo Watch dochádza k ustavičnému prenosu dát.

Vývojári nemajú prístup ani ku gyroskopu a akcelerometru v hodinkách, rovnako ani k zabudovanému reproduktoru a mikrofónu či k systému hmatových notifikácií.

Napriek týmto obmedzeniam vývojári predstavili aplikáciu určenú na spojenie s elektromobilom Tesla. Zobrazuje rôzne údaje o vozidle, ako je dojazd, stav nabitia batérie, vnútorná teplota či poloha vozidla na mape. Rozhranie aplikácie umožňuje odomknúť a zamknúť automobil, rozsvietiť svetlá, otvoriť či zatvoriť strešné okno.


Vývojári dúfajú, že obmedzenie dostupných funkcií možno pripísať skutočnosti, že ide o prvú beta verziu SDK a tieto limity budú vo finálnej verzii odstránené.

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá